Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wchodzenie biegów/telepanie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    28

    Domyślnie Wchodzenie biegów/telepanie

    Witam, zacznę od tego, że swoją alfę posiadam już prawie 2 lata (AR 156 1.9 jtd). Od początku biegi wchodziły ciężko, troche przerywały itd, ostatnio mechanik stwierdził, że do wymiany sprzęgło wraz z dwumasą. Jeszcze przed samą naprawą samochód mi się telepał przy ruszaniu i wyższych prędkościach, okazało się, że to poduszki, wymienił mi dwie, jedną zostawił, ale mówił, ze raczej też by pasowało wymienić. Pytania mam dwa, po wymianie sprzęgła, te biegi nie wchodzą jak masło, czasem jak zmieniam na trójkę, albo dwójkę to nie wchodza tak płynnie, tylko tak mi "chrupią" takie uczucie jakby o coś zahaczały no i dalej telepie przy powolnym ruszaniu i tych większych prędkościach i mam wrażenie, że od strony kierowcy, czyli co? do wymiany poducha/pół ośka z tym telepaniem? + co z tymi biegami? on coś zwalił, czy to już taki urok? Prosze o informacje, władowałem w nią kupe kasy ostatnio i już naprawdę jestem lekko załamany, że ciągle to nie jest to. Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Olej w skrzyni wymieniałeś kiedyś ? Może coś z linkami od wybieraka , może z wysprzęglikiem

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    28

    Domyślnie

    Olej był teraz wymieniany przy wymianie sprzęgła

  4. #4
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź lewarek z kabiny i od spodu, bo tak jak lubi się poluzować na mocowaniach pod mieszkiem - wymiana na nakrętki samokontrujące załatwia problem - to i rozwala się mechanizm z mocowaniem linek od spodu lub łożyskowania. Sugestie odnośnie wybieraka i wysprzęglika również są warte sprawdzenia.
    Co do telepania w podobnym temacie wyszło walnięte łożyskowanie półośki prawej w korpusie silnika, albo wybite przeguby wewnętrzne. A skoro poduszki, to warto wymienić wszystkie. Stan wahaczy górnych i dolnych też dobrze jest sprawdzić, bo i one powodują telepanie przy dużych prędkościach

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VariouS
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AlfaRomeo 156 Sportwagon
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o plynne wchodzenie biegów również obstawiam ustawienie wodzikow wybieraka. To "chrupanie" sprawdzil bym szczelnosc ukladu do wysprzeglika czy nie zbiera gdzies powietrza, zobacz czy nie ubywa Ci plynu. Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyc wysprzeglik. Mialem taki sam problem w traficu i okazalo sie ze walnieta byla pompka przy pedale sprzegla dawala za male cisnienie. Koszt nie jest wielki a warto wymienic.

Podobne wątki

  1. Telepanie samochodu przy gaszeniu JTD
    Utworzone przez Mesiu12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 11:52
  2. Regenerowana dwumasa - telepanie silnika
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 12:15
  3. telepanie przy gaszeniu auta
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 17:18
  4. [159] Telepanie po wysprzęgleniu
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 20:04
  5. Słaby dół - powolne wchodzenie na obroty 1.8 TS
    Utworzone przez venom4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory