Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Prośba o ocenę opłacalności zakupu: 156 1.9 105KW za 2800PLN

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    za 2500 to jak kupiłem małego pomykacza lancie y z 96r....

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    takie auta jak stare 156 są tylko już dla hobbystów , którzy sami sobie te gruzy naprawiają , gniją szybko jak polonezy , zawieszenie z trylionem wahaczy niedługo bedzie drozsze w zakupie od tego urządzenia drogowego , dobre rzeczy w tych autach to jtd , bajeczne fotele , krótki ukł kierowniczy , no i świetne prowadzenie ;

    szczerze ja bym za te pieniądze wolał AR146jtd , miałem taką 2001r 260tys km - podobno , ZERO rdzy , progi , podłogę miała zdrową , zawiecha to fiat tipo więc prosto , tanio i niezawodnie , sprzedałem bo juz miałem 3 auta i garażu brakowało , ale teraz chętnie bym kupił z sentymentu , najlepsza alfa jaką miałem , miałem też tego gruza 156 po lifcie , kupiona jako 3 latek , pojeździłem 6 lat ale jak zaczęła gnić podłoga i progi od środka to pozbyłem się
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Podobno po fl nie gniją


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Generalnie przy tak skromnym budżecie odpuściłbym sobie jakąkolwiek Alfę.
    146 może da się kupić w niezłym stanie.
    Sam kupiłem taką 1.5 roku temu za 4200zł w bardzo dobrym stanie mechanicznym, chociaż wygląd pozostawiał trochę do życzenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    szczerze ja bym za te pieniądze wolał AR146jtd
    Racja.
    Niskie ceny na rynku.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Podobno po fl nie gniją
    Słyszałem dokładnie odwrotną teorie, znam ładną 156 przedlift bez korozji, a moją po FL już zaczynało brać. Nie ma reguły, kwestia egzemplarza i naszych zasolonych dróg. Wydaje mi się ze egzemplarze z Niemiec mają się lepiej blacharsko.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Jesli nie dymi na sino szaro,przyspiesza jak powinna ,podloga nie dziurawa jak sito i nie leje sie spod niej to bierz.156 mialem juz 5 sztuk. Wiec pisz na pw smialo,postaram sie doradzic.Tu napisze Ci,ze na pewno te 2 tys wlozysz...albo w osprzet(bo motor jesli pani dbala to pancerna jednostka) albo w zawias albo w blacharke...ale bedziesz wiedzial czym jezdzisz.Jesli chcesz kupic alfe za 2500 i masz swiadomosc ze musisz wylozyc na nia przynajmniej drugie to jest w Tobiecos z alfaholika...osobiscie posiadajac w przeszlosci 5 sztuk(rozne silniki i pojemnosci polecam Ci 5 cylindrowego dizla.kultura pracy,moc i wrazenia z jazdy o niebo lepsze niz w 1,9 105 km...benzyne sobie odpusc,bo naprawde ciezko znalezc cos w takich pieniadzach zeby pozniej nie zalowac zakupu.a takie 2.4 z 1999-2000r. Mozesz za 3000 znalezc.Wlozysz na poczatek 2000 i jezdzisz bez obaw a pozniej juz tylko poprawki zostaną(a tu sworzen a tu tapicerka,a tu próg)tylko trzeba zlapac dobra okazję...niektorzy mowią,ze za 2500 2.4 jtd to tylko trup ale go..no sie znają :-) pozdrawiam i zyczę powodzenia w zakupie.bede sledzil temat.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Słyszałem dokładnie odwrotną teorie, znam ładną 156 przedlift bez korozji, a moją po FL już zaczynało brać. Nie ma reguły, kwestia egzemplarza i naszych zasolonych dróg. Wydaje mi się ze egzemplarze z Niemiec mają się lepiej blacharsko.
    w germanistanie też sypia solą i to ostro , myślę że najlepiej kupować z włoch , tam rdzy raczej nie będzie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    146 może da się kupić w niezłym stanie.
    Sam kupiłem taką 1.5 roku temu za 4200zł w bardzo dobrym stanie mechanicznym, chociaż wygląd pozostawiał trochę do życzenia.
    ja miałem 2 lata 146jtd , piękny kolor wiśniowy , sport pack , czyli nakładki na progi , lotka na klapie , fotele czarne z logo alfa , skórzana kiera i lewarek , no i świetny climasystem - półautomatyczna klima , silnik bezawaryjny , skrzynia również , jedynie co robiłem to termostat - standard w jtd , przednie wahacze i łaczniki stab , klocki hamulcowe , oczywiście wymiany olejów w silniku , skrzyni , ukł kierowniczym i jazda , a i po roku uzytkowania łożyska w tylnej belce , ale to sa wszystko taniutkie rzeczy
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    156
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dziękuje Panowie za wszystkie komentarze i porady.

    Poczekałem i było warto. Przed chwilą kobieta zadzwoniła i powiedziała, że pan, który miał oglądać Alfę może to zrobić dopiero po 15stym, a ona nie chce tyle czekać i jest mi w stanie oddać za 2000. Nie wiem, ile w tym prawdy i co się w Alfie tak naprawdę kryje, ale tak jak ktoś napisał, 2K, to komplet opon i pare baków paliwa, więc umówię się z mechanikiem na sprawdzenie podłogi i jeśli nie będzie tragedii, to ją wezmę.

    Obecnie jeżdżę Audi 90 z 90r. - przez 7 lat go nie zajeździłem i pomijając wyciek z chłodnicy i nagrzewnicy, nigdy mnie nie zawiódł. Wiem, że z Alfą tak nie będzie. Pamiętam najdłuższe 3 sekundy w moim życiu, kiedy jadąc Aflą 147 120km/h na prostej, nieoświetlonej drodze, za miastem nagle zgasły wszystkie światła - nastała totalna ciemność, nie widziałem nawet swoich dłoni - po 3 sekundach się zapaliły, ale już nigdy żadne auto nie dało mi tyle emocji.

    Biorąc pod uwagę, że jeżdżę zazwyczaj raz w tygodniu po paręnaście kilometrów, może nie będzie źle.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    156
    Postów
    8

    Domyślnie

    Finał historii:

    Kobieta nie zgodziła się na sprawdzenie podłogi. Po burzliwej dyskusji powiedziała coś w stylu: "marnuje pan mój czas na sprawdzanie tego gówna za 2000".
    Podziękowałem jej ładnie. Przynajmniej mam jasną sytuację i wiem, że dobrze zrobiłem rezygnując.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale czego oczekiwałeś, cena mówi wszystko przecież. Auto które kosztowało 150tys a obecnie za 2 tysiące - no chyba nie bez powodu. Takie coś to jak rusza, skręca i hamuje to już ogromny sukces i okazja cenowa więcej sprzedając w tej cenie bym nawet nie pozwalał sprawdzać, bo właśnie szkoda czasu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Podobno po fl nie gniją


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tylko dlatego że są młodsze i mniej zim u nas zaznały
    Nie ma lifting znaczenia , jedyne czynniki to konserwacja odnawiana regularnie, z profilami itd. oraz (głównie?) ilość zim na zasolonych drogach, nie daj Boże garażowanie zimą, i wiek.

Podobne wątki

  1. [156] prośba o ocenę logów 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez mariatchi w dziale 156
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:05
  2. Prośba o ocenę logów 1,9 JTD 8v
    Utworzone przez seba198666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 14:45
  3. [159] Prośba o ocenę
    Utworzone przez Dziadek62 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory