Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: 156 1.9 jtd Dlaczego nie odpalasz ?

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W czasie kręcenia pali ci się marchewka, więc coś Alfie nie pasuje. Dziwne, że komp żadnego błędu nie wywala. Może pod jakimś innym programem by coś wyszło, ja wiem?
    Bo pacz, ja swoją morduję i marchewki nie ma:




    EDIT: A weź zobacz, czy będzie jakaś różnica gdy odepniesz przepływomierz, a potem czujnik temperatury na termostacie.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 28-01-2018 o 15:17

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    To nie marchewa a kontrolka od ładowania . Po odpięciu przepływki żadnej różnicy , po odpięciu czujnika na termostacie i przekręceniu kluczyków do kontrolek tylko wentylator się załącza , ale zapalić nie chce . Jaki inny program polecacie , czy warto starszą wersją fesa czy może alfadiag

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał bawół Zobacz post
    Pasek wielorowkowy zrzucony był jak zmieniałem czujnik wałka rozrządu i potem go nie zakładałem . Regulator ciśnienia był czyszczony i podmieniany tylko nie u mnie . Nie mam innych kluczyków ani karty kodowej niestety . Kluczyk już mam rozebrany i jak pastylkę przyłożę gdzieś blisko stacyjki to jest tak jak do tej pory , jak zabiorę dalej to nie gaśnie kontrolka code i łapie błąd . Właśnie o to chodzi że nagle bez żadnych objawów przestał palić . Alfę na benzynę też mam tyle że na części . Powiedzcie jak działa immo w tym samochodzie tzn . co odcina może sterowanie wtysków tylko jak to sprawdzić .Chyba będzie trzeba się dostać do kompa , może tam coś będzie.
    jesli masz mozliwosc to spróboj ją na "popych" zapalić.jesli to nie rozrusznik,akumulator to na moje oko masz cos ewidentnie z ukladem zasilania w paliwo. jesli na popych nie zapali odlącz powroty we wtryskach i pokreć rozrusznikiem sprawdz czy leci paliwo...nastepnie przyjrzyj sie dokladnie samej pompie wysokiego cisnienia.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 1.9 110KW
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jak zapala się lampka Code to być może przekaźnik nie łączy przy akumulatorze (ja tak miałem, spryskaj kontaktem i powinno być ok)

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Lapmka CODE pali się jak oddalę pestkę immo od stacyjki , jak trzymam blisko to gaśnie normalnie . Przekaźniki przy akumulatorze były przekładane i czyszczone styki . Na popych najwcześniej jutro będę miał możliwość spróbować .

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Na pych nie zapalił , po zdjęciu powrotów z wtrysków i przekręceniu kluczyka do kontrolek pali leci dość ostro wężem którym powinno powracać paliwo czyli na odwrót . Po zaślepieniu tego węża podczas kręcenia paliwo leci ostro z wszystkich 4 przelewów .

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Wcześniej pisałeś że przy próbie przelewowej paliwo ledwo leciało z wężyków do strzykawek a teraz zasuwa ostro ? A co z wężykiem powrotnym przy próbie przelewowej leciało z niego paliwo czy był zaślepiony ? Jeśli przy kręceniu paliwo mocno leci z powrotów wtrysków to mogą być one faktycznie uszkodzone i całe paliwo zamiast przez końcówki idzie na powrót.

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał bawół Zobacz post
    Na pych nie zapalił , po zdjęciu powrotów z wtrysków i przekręceniu kluczyka do kontrolek pali leci dość ostro wężem którym powinno powracać paliwo czyli na odwrót . Po zaślepieniu tego węża podczas kręcenia paliwo leci ostro z wszystkich 4 przelewów .
    To jest normalne iż z powrotu leci gdy nie zaślepiony. A jak zaślepisz i próbujesz kręcić a leci ostro od przelewów wtrysków to masz już winowajcę.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał bawół Zobacz post
    Na pych nie zapalił , po zdjęciu powrotów z wtrysków i przekręceniu kluczyka do kontrolek pali leci dość ostro wężem którym powinno powracać paliwo czyli na odwrót . Po zaślepieniu tego węża podczas kręcenia paliwo leci ostro z wszystkich 4 przelewów .
    naprawde dziwne,ze bledow nie ma napisze po raz kolejny..no ale moim zdaniem mozliwe,ze czujnik na listwie wtryskowej jest niesprawny(to dziwne,ze komputer nie widzi bledu) lub same wtryski(tez troche dziwne,ze od razu padly bys nie mogl odpalic.tak jakbys je czyms zapchal.moze benzyne wlewales lub ktos. trzeba zrobic podmiane wtryskow i czujnika,nastepnie wszystkiego po drodze do pmpy CR jesli nadal nie znajdziesz przyczyny... Ja jestem 100% przekonany,ze to wina ukladu zasilania paliwem a przyczyna tkwi miedzy pompą CR a wtryskiwaczami czyli pompa,regulator czujnik na listwie,filtr paliwa,weze,rozdzielacz paliwa no co tam jeszcze po drodze.Cierpliwosci,bo juz jestes blisko :-) powodzenia.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ja kręciłem także nie widziałem jak leciało , podobno ostro . Jutro spróbuję sam zobaczyć na ile ostro leci . Czujnik na listwie wiem że był już podmieniany , chociaż teraz nie wiem czy wierzyć na słowo. Wtyski mogę sprawdzić w serwisie boscha w Białymstoku (tak mi radzili ) z tym że przeczuwam problemy z ich wykręceniem , bo podmianki nie mam z kim zrobić . Wtryski wydają się mało prawdopodobne bo wcześniej żadnych problemów z jazdą czy odpalaniem .

Podobne wątki

  1. [164] Dlaczego 164?
    Utworzone przez CheX w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 15:51
  2. 2.0 TS - dlaczego nie ma?
    Utworzone przez piotr_c w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 09:35
  3. Dlaczego nie pali?
    Utworzone przez Ryszard8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 20:12
  4. [75] dlaczego ona?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory