Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z poziomowaniem ksenonów.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gruby1991
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    156 SW 2002 2.4 JTD 110kW Manual
    Postów
    9

    Domyślnie Problem z poziomowaniem ksenonów.

    Witam serdecznie. Mam problem z poziomowaniem ksenonów. Jakiś czas temu w prawej lampie spaliła mi się przetwornica, skutkiem tego była całkowita śmierć poziomowania a po włączeniu świateł mijania paliło bezpiecznik. Wyciągnąłem lampę i okazało się że z przetwornicy wylała się woda. Wszystko poczyściłem przetwornice osuszyłem ale niestety nadal to samo, zakupiłem więc nową oryginalną przetwornice wszystko zmontowałem i lampa odżyła, ksenon odpala bezpiecznika nie wypluwa, poziomowanie również działa.... No właśnie i tutaj mam problem, wcześniej po przekręceniu kluczyka lampy szły do góry i na dół a teraz strona kierowcy robi to poprawnie a strona pasażera od góry do dołu czyli można powiedzieć dyskoteka , w ogóle lampa prawa jest ciut niżej niż lampa lewa co wcześniej nie miało miejsca, czy samo poziom trzeba jakoś skalibrować? Ktoś się spotkał z czymś takim ? Dodam iż da się tak jeździć ale irytuje mnie to bardzo, wcześniej widać było że lampa prawa świeci ciut wyżej przez co pobocze było fajnie oświetlone, teraz patrząc na ścianie jest jakieś pół centa pod światłem z lampy lewej. Co tu się mogło zadziać ? Pozdrawiam, spokojnego dnia.

    Postaram się dzisiaj nagrać działanie tego samo poziomowania.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    81

    Domyślnie

    1. Problem tkwi w nowej przetwornicy. Też, gdy zakupiłem nową przetwornicę, miałem taki sam problem. Nie tylko, że na przywitanie się nie kłania tylko jeszcze podnosi się. Dodatkowo gdy masz dociążony tył to lampa nie opuszcza wiązki tylko ją podnosi. Co powoduje oślepianie jadących na przeciwko. Mi nie udało się z tym nic zrobić. żadne podpiananie po komputery nie pomogło. Ostatecznie wysłałem do naprawy uszkodzoną przetwornicę a tę postawiłem na półce.

    2. poziom wiązki wyrównasz ręcznie. podjedź do ściany i po podniesienu maski znajdziesz dwa pokrętła do regulacji. są przyczepione do lampy przy pomocy śmiesznej kostki. Typowo po włosku.... zobaczysz. I tymi pokrętłami wyregulujesz - dostosuj się wysokością do lampy nieruszanej.

    powodzenia.
    jest: Alfa Crosswagon, Volvo S80 Rdesign
    była: Alfasud Ti 1.3, Alfasud Sprint QV 1.5, Alfa 75 2.0, Alfa 155 1.8 TS 8V,
    Alfa 166 3.0 V6 24v Super, Alfa 147 1.6 TS, Lancia Lybra 1.6, Fiat Ulysse,
    auta zastępcze: 159 2.4 JTDm Q4 Ti, GT 2.0 JTS
    były: 164 3.0 V6, 164 3.0 V6 Super, 156 1.9 JTD, 147 1.6 TS, 147 2.0 Ti

Podobne wątki

  1. Nietypowy problem z auto poziomowaniem xenonów. POMOCY!!!
    Utworzone przez Krzyzko90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 19:12
  2. Problem z włączeniem Ksenonów-moduł świateł?
    Utworzone przez Avanti w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 21:33
  3. Poziomowanie ksenonów
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  4. Problem z poziomowaniem xenonów
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 08:11
  5. Samopozimowanie się ksenonów- problem!!!
    Utworzone przez jupass w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 19:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory