Szanowni,

przepraszam, jeżeli temat się powtarza, ale po przejrzeniu paru forum nadal jestem zielony. Potrzebuję takiej "łoptologicznej" instrukcji jak wymienić radio Blupunkt DX z navi (od ar 156) na coś nowego.

Także do rzeczy:

1. Blaupunkt zdechł. Ekran nie wyświetla, kanały grają jak chcą, a raczej nie grają więc pomyślałem o wymianie.

2. Blaupunkt podłączony był kilkoma kostkami: jedna biała duża - to rozumiem, że prąd? (chyba z 8 kabli). Druga - podłużna czerwona - z dwoma kablami (co to? - ułożona równolegle do pozostałych kostek). I największa wiksa - zestaw trzech potrójnych kostek - w trzech kolorach - z opisu na radio widziałem, że są to: wyjście na zmieniarkę, wyjście na wzmacniacz i wyjście na sterowanie kierownicy.

3. Kupiłem radio ze standardową kostką iso + przejściówka. Ale - przejściówka działa tylko na prąd i na zwykłe podłączenie głośników - a tu idzie przez wzmacniacz BOSE

4. Jak zatem podłączyć nowe radio do wzmacniacza BOSE? Radio ma wyjście na wzmacniacz w postaci 4 CINCH. A kostka w Alfie odpowiadająca za wzmacniacz - ma 6 kabelków - głośniki + zasilanie i chyba uziemnienie?

5. Czy zatem jest jakaś przejściówka żeby to jakoś podłączyć? Nadmieniam, że nie potrzebuję ani zmieniarki podłączyć ani sterowania z kierownicy

6. Ew. inne rozwiązanie - to myślałem, aby wsadzić inny model radi do AR - oryginalny blaupunkt, ale ten słabszy (co nie ma odchylanego panelu). Ale na zdjęciach widziałem - że tam również jest mniej pinów wychodzących z tyłu do tych potrójnych kostek - i nie wiem, czy by pasowało...

7. Last but not least - może ktoś ma na sprzedaż działającego BT z navi?

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe odpowiedzi