Szanowni,

na wstępie przepraszam, jeżeli temat się w jakiejś części powtarza, ale jestem zielony i po przeczytaniu kilku forum dalej zielony jestem. Prosiłbym zatem o jakieś szczegółowe wytłumaczenia/wyjaśnienia

Zatem do dzieła:

1. Mam radio blaupunkt navi - ale przestał działać wyświetlacz, kanały też szwankują (przerywają)

2. Chcę wymienić to radio na coś nowego - kupułem zatem standardowe radio 1 din z kostką iso

3. Po wymontowaniu bt - zauważyłem, że kable są tam inaczej podpięte i nawet przejściówka, którą kupiłem, nie działa. Blaupunkt ma wyjście bowiem na wzmacniacz BOSE.

4. Kostki, jakie są - to biała kostka z kablami (zasilające jak sądzę). Druga kostka czerwona, z dwoma kablami (co to jest nie wiem, może wy wiecie? to jest ta kostka która jest równoległa do pozostałych, na samej krawędzi). No i ostatnie - 3 kostki potrójne - na zmieniarkę, na wzmacniacz i na sterownie kierownicą - każda pełna kabli

5. Moje nowe radio ma kostkę iso + wyjście na wzmacniacz w postaci 4 chinch.

6. Jak to wszystko podłączyć? Zmieniarki nie potrzebuję - więc nie podłączam. Sterowania z kierownicy - wiem, że są jakieś przejściówki za ok. 200 zł - ale to sobie też odpuszczę (no kasa). zostaje mi wzmacniacz... Oryginalnie mam 6 kabli w tej kostce AR - 4 kanały i zasilanie... I jak rozumiem, tak powinno być też z nowego radio wprowadzone. Czy jest zatem jakaś przejściówka do tego? czy trzeba coś samemu spawać itp?: )W Poznaniu zażyczyli sobie 700 zł za podłączenie... 25% wartości auta

7. Ew. myślałem, żeby podłączyć inne radio blaupunkta - to bez panelu odchylnego - ale tam, jak patrzę na fotki z tyłu - to tych pinów w potrójnych kostkach na wyjściu z radia jest mniej - i nie wiem, czy by to działało? ktoś wie może?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i za wszelką możliwą pomoc. Niestety, technicznie jestem nieogar - więc potrzebuję pomocy "łopatologicznej" Jeżeli ktoś chciałby odpisać step by step - będę wdzięczny

życząc miłego dnia