Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Elektryka - brak prądu ?

  1. #1
    bialy009
    Gość

    Domyślnie Elektryka - brak prądu ?

    Witam,
    Po rozłożeniu pół samochodu, założeniu nowego rozrusznika i złożeniu wszystkiego do kupy samochód odpalił bez problemu i zrobił kilkanaście km. Po tym pojechałem na myjnię i umyłem auto. Po myjni zaczęła się dziwna sprawa a mianowicie zauważyłem, że podświetlenie zegarów, światła coraz gorzej świecą. Za chwilę zapaliła się kontrolka ABS, wygasło radio, następnie zapaliła się kontrolka ręcznego i pasów, wszystko ledwo co świeciło. Zgasiłem samochód, próbuję znowu odpalić - kicha, rozrusznik nie ma siły kręcić (słaby akumulator). Odczekałem 5 min. i ledwo co odpalił. Przejechałem 2-3 minuty i znowu identyczne objawy - coraz słabsze światła, zapalały się kolejno te same kontrolki itd.
    Zostawiłem samochód na noc. Rano już w ogóle nie miał siły palić (akumulator). Teraz moje pytanie co mogliśmy spieprzyć ? Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy ? Wygląda tak jakby samochód nie dostawał prądu. Przed myjnią było ok. Może to zbieg okoliczności i awarii uległ akumulator ? (ma 2 miesiące, firma BANNER).
    Proszę pomocy bo zaczynam tracić do belli cierpliwość ...

    Aha dodam, że wymienialiśmy też osłonę przegubu zewnętrznego i grzebaliśmy przy kole. Może to ma jakieś znaczenie ? (abs etc.)
    Ostatnio edytowane przez bialy009 ; 05-10-2009 o 07:21

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od sprawdzenia klem na aku. a potem przewody masowe od akumulatora do karoseri i silnika. Zakładam że po poskładaniu autka ładowanie było ok. Bo jak nie to może kabelek od wzbudzenia spadł lub nie łączy? I klasycznie się tylko aku. rozładował?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    bialy009
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ja bym zaczął od sprawdzenia klem na aku. a potem przewody masowe od akumulatora do karoseri i silnika. Zakładam że po poskładaniu autka ładowanie było ok. Bo jak nie to może kabelek od wzbudzenia spadł lub nie łączy? I klasycznie się tylko aku. rozładował?
    A gdzie szukać tego kabelka od wzbudzania ? Co to takiego jest ?

  4. #4
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    byc może regulator napięcia się skończył. ogólnie na szybkiego
    -sprawdź klemy czy są podłączone poprawnie
    -jeśli się tobie uda auto odpalić ja bym odłączył klemy akumulatora ( nie próbowałem tego na 2.5 V6 więc nie wiem jak się zachowa)
    -jak silnik zgaśnie brak ładowania
    -inny spsób wziąśc miernik odpalic i zobaczyc czy jest ładowanie
    dla mnie twój opis świadczy o braku ładowania

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #5
    bialy009
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdziłem dzisiaj miernikiem auto - nie ma kompletnie ładowania. Czyli przypadek z myjnią był chyba tylko przypadkiem. Czy istnieje możliwość, aby podczas podłączania rozrusznika nie podłączyć jakiegoś kabla, który jest odpowiedzialny za ładowanie alternatora ?
    Ma ktoś może jakiś schemat elektryczny gdzie mogła nastąpić przerwa w dostawie prądu ?
    Gdzie znaleźć regulator napięcia i bezpieczniki, aby to wykluczyć ?
    Z góry dzięki za pomoc !!!

  6. #6
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    weź wsadź głowę pod auto i popatrz czy jakieś nie pozostały kable podłączone. nie podłączone kable powinny być widoczne bez schematu . regulator napięcia znajduje się z tyłu alternatora wraz ze szczotkami. jednym słowem skoro nie ma prądu skup się na alternatorze i przy nim popatrz

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. [146] Brak prądu.
    Utworzone przez maverik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 23:38
  3. Brak prądu
    Utworzone przez SG0240 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 10:04
  4. [156] Brak prądu, brak zapłonu!!
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 08:36
  5. [146] Brak prądu
    Utworzone przez Antek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory