Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: pompa działa ale nie w baku

  1. #1
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie pompa działa ale nie w baku

    Witajcie
    mam od pół roku problemy z gasnącym autem - zjeździłem sporo "mistrzów" ale jak dotąd nikt nic sensownego nie wymyślił. Jedyny błąd jaki sie pokazywał to uszkodzony sterownik silnika - błąd sporadyczny.
    Ostatnio samochód przestał palić wogóle (kręcił poprawnie ale nie "zaskakiwał") - najpierw stał pod pracą 3 dni (później cudownie ożył i zawiozłem go do "mistrza") a teraz stoi pod domem i już tydzień go podziwiam w tej pozie.
    No ale ad rem: ostatnio był u mnie miejscowy żulik najmowany do różnych prac przydomowych, który też czasem pomaga w naprawach samochodów. Oblukał silnik i wynalazł luźny przewód paliwowy (a w zasadzie oba przewody) na trasie filtr - pompa wtryskowa. Więc czym prędzej wymieniłem je i skręciłem obejmami. Dalej nic. Dopiero jak odkręciłem jeden koniec to okazało się że nie podaje paliwa. Dziś rankiem wykręciłem pompę z baku i sprawdziłem na "krótko" z aku - działa pięknie. niestety podpięta do swojej wtyczki milczy. Sprawdziłem/zamieniłem z innym przekaźnik (ten pierwszy czarny przed aku) oraz wcisnąłem czujnik bezwładnościowy pod fotelem kierowcy (kliknął). I dalej duuuupa.

    Gdzie dalej szukać usterki?
    Czy fakt że może być uszkodzony sterownik silnika może powodować to że pompka nie pracuje po włączeniu kluczyka czy też jest to zasilane oddzielnie?

    Max
    Ostatnio edytowane przez MaxiCaas ; 28-10-2009 o 15:26

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    sprawdz miernikiem napięcie na kostce przy pompie
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Może zasyfione styki gdzieś są i działa jak się mu podoba. Druga sprawa to taka że jeśli działa pompa "luzem" to wcale nie znaczy że jest sprawna. Pompa paliwa ma za zadanie utrzymać odpowiednie ciśnienie paliwa a nie tak sobie tłoczyć powietrze bez obciążenia. Jak już kolega wyżej napisał sprawdź miernikiem kostkę przyłączeniową nie tylko ile ma volt ale także ile amper. Miałem kiedyś taki przypadek że na kablach było prawidłowo 11.4V ale amperaż taki że nie miał siły zaświecić żarówki od wstecznego.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie

    A czy jest jakiś bezpiecznik który "obsługuje" pompę? Oprócz przekaźnika usytułowanego koło aku? Co prawda w książce nia ma takiego opisu przy bezpiecznikach ale ktoś kiedyś pisał o bezpieczniku/przekaźniku, który nie jest bezpośrednio wskazany jako odpowiadający za działanie pompy a ma w tym udział.

    Poza tym podłączyłem pompę na "sucho" do wtyczki przy baku i tez nie bangla...
    Ostatnio edytowane przez MaxiCaas ; 28-10-2009 o 19:46

Podobne wątki

  1. [159] 159 SW pojemność baku
    Utworzone przez enzo28 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-07-2018, 10:49
  2. Pompa paliwa w baku z beznzyny do diesla?
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 20:16
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 18:33
  4. wlecialo mi do baku ?
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 17:36
  5. pompa nie działa po uderzeniu
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory