Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Temat: Jaki filtr oleju polecacie

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    To był ten, i uwierz mi membrany nie miał.

  2. #32
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Co mam nie wierzyć, dziwniejsze rzeczy już widziałem.

  3. #33
    baronkowaty
    Gość

    Domyślnie

    Wala dlaczego nie kupujesz filtrona? takie samo pytanie mozna zadac! Po co w ogole to gadanie niech ludzie sobie kupuja jakie chce.

  4. #34
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał baronkowaty Zobacz post
    Wala dlaczego nie kupujesz filtrona? takie samo pytanie mozna zadac! Po co w ogole to gadanie niech ludzie sobie kupuja jakie chce.
    Niby masz rację. Pół biedy kiedy ktoś robi coś głupiego lub szkodliwego na własne konto, gorzej gdy to jeszcze promuje wśród innych nieświadomych zachwalając jako rozwiązanie optymalne. U jednych przyczyną jest tylko nieświadomość i dobra wiara, u innych czasem chęć zwielokrotnienia zysku. Niestety później te samochody znajczęściej trafiają w obieg i po pewnym czasie konsekwencje ponosi zupełnie niewinny kolejny nabywca. I wychodzi, że silniki maja niewydolny układ smarowania, łatwo zacierające się panewki, wycierające się krzywki na wałkach rozrządu etc. Nikogo to nie dziwi, bo to przecież włoszczyzna Co najgorsze trudno powiązać pewne awarie ze stosowaniem systematycznie tych lub innych materiałów eksploatacyjnych, zwłaszcza przez poprzedniego właściciela. Nie mówię, że wszystkie ich produkty są złe, sam kupuję np. filtry kabinowe, ale akurat z filtrami oleju miałem wystarczająco dużo złych doświadczeń, żeby omijać je szerokim łukiem. A marketing mają wyjątkowo skuteczny i agresywny.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Polecam filtry MANN


  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Polecam filtry MANN
    Tak polecacie MANN, a u mnie na filtrze paliwa tej firmy widnieje napis "Made in China". Jest jeszcze po poprzednim właścicielu.
    A jak wypadaj filtry oleju firmy UFI?, bo znalazłem taki zestaw: http://www.allegro.pl/item796061451_...56_lancia.html
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  7. #37
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    A na turbinie przypadkiem nie masz takiego napisu? Garrett made in China, tfu na psa urok
    Nie wiem skąd Twój poprzednik wziął ten filtr, ale jeszcze nie widziałem Mann'a chińskiej produkcji, ale oczywiście dużo przede mną
    UFI do niedawna mały producent z Verony, od pewnego czasu rozrasta się prężnie. Jest dostawcą filtrów dla Ferrari, w tym dla bolidów F1. Świat Motoryzacji z ub.r. anonsuje wybór filtrów paliwa UFI na pierwszy montaż przez Fiata i Opla, co oczywiście nie stanowi automatycznie rekomendacji, bo wiemy z doświadczenia, że obydwaj ci producenci dość małą wagę przykładają do jakości podzespołów stosowanych na pierwszy montaż. Jedno jest pewne, katalog internetowy UFI jest bardzo dobry i rzetelny - to już jakiś plus na początek.
    P.S. A Chińczycy kończą budowę pierwszej chińskiej fabryki w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Za kilka lat napis made in Poland też już nie będzie oznaczał tego samego co dzisiaj.

  8. #38
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    UFI nie stosowałem ani nie sprzedawałem nawet.
    Na Mannie można czasem spotkać napis Made In China.
    Podobnie jak na Boschu na przykład.
    Owszem, jest to pewien minus, jednak głęboko wierzę, że u tak renomowanych producentów standardy pracy są może nieco inne.
    No i najważniejsza chyba jest technologia i materiały z jakich jest to wykonywane, a nie to kto klika na przyciski w maszynach.

  9. #39
    Wala
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał baronkowaty Zobacz post
    Wala dlaczego nie kupujesz filtrona? takie samo pytanie mozna zadac! Po co w ogole to gadanie niech ludzie sobie kupuja jakie chce.
    bo uważam osobiście, że to shit

  10. #40
    Ninja
    Gość

    Domyślnie

    Witam powrót do pytania? Jestem od niedawna posiadaczem Alfinki ) Chcę wymienić wszystkie, a zależy mi na oryginalnych filtrach chodzi o producenta do AR 156 1.9jtd 115KM. Z góry dziękuję

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. [159] Wymiana oleju i filtrów, jaki polecacie?
    Utworzone przez grab w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 21:48
  3. Jaki polecacie filtr pyłowy kabinowy
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 07:33
  4. [145] FILTR OLEJU - co polecacie do boxera?
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 20:25
  5. [145] Wymiana oleju! jaki polecacie?
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 06:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory