Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 171

Temat: Zamontowanie tempomatu

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nikt z nas tego w ASO nie kupował.
    Musisz wyszukiwać na allegro, albo dzwonić po szrotach np szwagry100 lun auto-pusz

  2. #102
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Koledzy, a ma ktos schemat kolorów kabli wychodzacych z oryginalnej manetki temp. 156. Potrzebuje tego, aby wiedziec, który przewód wpiac w jaki pin.

    P.S. Cuoreventi juz sie nie denerwuj

  3. #103
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydza Zobacz post
    Podłączyłem się FiatECUSacan i podłączyłem kabelek z 14 pinu łącza konektorowego B1D (12V) do 53 pinu w ECU. W FiatECUScan-Parameters załączył się Cruise - „ON” i Cruise Light-ON.
    Można wiedziec, gdzie znajduje sie to złącze B1D (12v)?

  4. #104
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Można wiedziec, gdzie znajduje sie to złącze B1D (12v)?
    Właśnie jestem w trakcie podłączania tempomatu. Mam już pociągnięte 4 obwodu z komory silnika gdzie jest ECU (dla 16V to odpowiednio z konektora dużego K: 77,78,56,38) i zastanawiam się skąd wziąć 12V.
    Schemat mówi B1D-14. Gdzie to jest ?

    Znalazłem B1D. Podłączone i działa. ECU potrzebował kilkaset metrów by załapać że jest tempomat.
    Ostatnio edytowane przez godol ; 13-05-2012 o 23:34

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam.
    Przeczytałem temat. Dosyć ciekawy. Mam alfę 156 1.9JTD 2000r 105KM.
    Padło kilka razy pytanie czy można założyć tempomat w alfie przed liftem, lecz konkretnej odpowiedzi brak.
    Pozwolę sobie zadać jedno pytanie. Ale najpierw wywód teoretyczny Poprawcie mnie jeżeli źle rozumuję.

    Tempomat działa tak, że ECU reguluje przepustnicę aby utrzymać stałą prędkość. W autach z systemem typu "fly by wire" mamy potencjometr przy pedale hamulca, ECU i jakiś silnik przy przepustnicy. I wtedy ECU może kontrolować przepustnicę za pomocą tego silnika.

    A co gdy mamy pedał gazu, zwykłą linkę gazu, i przepustnicę? Rozumiem, że w takiej alfie nie da się założyć tempomatu? Chyba, że w takiej sytuacji ECU wykorzystuje silnik krokowy sterujący wolnymi obrotami? (bo chyba taki jest?)
    Nie mam możliwości, aby teraz sprawdzić czy w mojej alfie jest linka gazu. A może w ogóle moje gadanie jest bez sensu i we wszystkich alfach był system typu "fly by wire"?

    Czy ktoś z Was orientuje się jak to jest z tymi linkami gazu i tempomatem??

  6. #106
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wydaje mi się , że krokowca nie wykorzystasz do sterowania przepustnicą , on ma za mały zakres aby przesunąć przepustnicę na max otwarcie. Wystarczy sobie zobaczyć jak bardzo się wychyla przepustnica a jak bardzo może się wychylić trzpień silnika krokowego. Także jeśli chodzi o linkę gazu - montaż tempomatu fabrycznego nie możliwe.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #107
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    Witam.
    Przeczytałem temat. Dosyć ciekawy. Mam alfę 156 1.9JTD 2000r 105KM.
    Padło kilka razy pytanie czy można założyć tempomat w alfie przed liftem, lecz konkretnej odpowiedzi brak.
    Pozwolę sobie zadać jedno pytanie. Ale najpierw wywód teoretyczny Poprawcie mnie jeżeli źle rozumuję.

    Tempomat działa tak, że ECU reguluje przepustnicę aby utrzymać stałą prędkość. W autach z systemem typu "fly by wire" mamy potencjometr przy pedale hamulca, ECU i jakiś silnik przy przepustnicy. I wtedy ECU może kontrolować przepustnicę za pomocą tego silnika.

    A co gdy mamy pedał gazu, zwykłą linkę gazu, i przepustnicę? Rozumiem, że w takiej alfie nie da się założyć tempomatu? Chyba, że w takiej sytuacji ECU wykorzystuje silnik krokowy sterujący wolnymi obrotami? (bo chyba taki jest?)
    Nie mam możliwości, aby teraz sprawdzić czy w mojej alfie jest linka gazu. A może w ogóle moje gadanie jest bez sensu i we wszystkich alfach był system typu "fly by wire"?

    Czy ktoś z Was orientuje się jak to jest z tymi linkami gazu i tempomatem??
    Chyba wszystko jtd (nawet te 105km miały elektroniczny pedał gazu - potencjometr, nie linke), nastepnie w naszych wozach jtd nie mamy silniczka krokowego, ani typowej dla silnika benzynowego przepustnicy dozującej mieszanke paliwowo-powietrzną. Mamy jedynie przepustnice, a własciwie klapke gasząca przy kolektorze ssącym służącą do odcięcia dopływu powietrza po wyłączeniu zapłonu, jak równiez do eliminacji typowych dla silników diesla stuków po wyłączeniu zapłonu.

    Najprostrzy test dla ciebie to, podpinasz fesa i sprawdzasz czy masz sprawne, bądz wskazania dla:
    - czujnika pedału hamulca
    - czujnika pedału sprzęgła (zarówno ww jak ten po naciśnięciu powinno zmienic wskazania w fesie na otwarty/zamknięty, jeżeli masz oczywiscie wersje polską)
    - czujnik pedału gazu (tutaj powienienes uzyskac wartosc wyrażoną w % przy konkretnym położeniu owego pedału)
    - dodatkowo fes posiada funkcje testowania lampki tempomatu (cruise lamp), którą możemy sprawdzic, czy takową posiadamy
    - następnie możemy sprawdzic po podpięciu manetki i jej ustawianiu (w różnych pozycjach przełącznikami), czy wszystko działa ok.

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Wydaje mi się , że krokowca nie wykorzystasz do sterowania przepustnicą , on ma za mały zakres aby przesunąć przepustnicę na max otwarcie. Wystarczy sobie zobaczyć jak bardzo się wychyla przepustnica a jak bardzo może się wychylić trzpień silnika krokowego. Także jeśli chodzi o linkę gazu - montaż tempomatu fabrycznego nie możliwe.
    Jest to możliwe, lecz mamy troche wiecej dłubania i kosztów, ale to tyczy sie silników benzynowych.

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    Cytat Napisał godol Zobacz post
    Znalazłem B1D. Podłączone i działa. ECU potrzebował kilkaset metrów by załapać że jest tempomat.
    U mnie podobnie. Musiałem troche pojezdzic, pozmieniac ustawienia manetki, aby po chwili pojawiła sie kontrolka tempomatu
    Podpiąłem sie pod + ze stacyjki. Chociaż jest równiez możliwe podpięcie do skrzynki bezpieczników pod konkretny bezpiecznik z tempomatu (lecz tutaj musiałbym wiecej dłubac).

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki za konkretne odpowiedzi. Czyli znowu się nagadałem po próżnicy .
    Ale jednego trochę nie rozumiem. Skoro klapka służy tylko do odcięcia dopływu powietrza przy gaszeniu, to w jaki sposób regulujemy obroty? W jaki sposób jest regulowana ilość powietrza wpadająca do kolektora?

  9. #109
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    W jaki sposób jest regulowana ilość powietrza wpadająca do kolektora?
    Przepływomierz + turbo
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #110
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    Aha. Czyli rozumiem, że przepływka mierzy ilość a turbo to element wykonawczy, który za pomocą ruchomych łopatek wtłacza więcej lub mniej powietrza.

    To jeszcze mam tylko jedno pytanko: czy tak jest we wszystkich dieslach czy tylko w JTD i jak jest w dieslach bez turbo?
    To już taki trochę OT, ale chętnie pogłębiłbym wiedzę.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  2. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 21:12
  4. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08
  5. [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza
    Utworzone przez biagi w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 23:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory