Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Reperaturka błotnika alfa 145

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    brak alfy
    Postów
    135

    Domyślnie Reperaturka błotnika alfa 145

    Witam. Nie skończyła się jeszcze zima a moja bella już odczuwa jej skutki. Niestety na prawym tylnym błotniku zaraz nad zderzakiem na wysokości wlewu paliwa ukazała się korozja, stąd moje pytanie czy ktoś orientuje się gdzie mogę zdobyć reperaturkę blacharską do alfy 145 na tylni błotnik??

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Nie wiem czy występuje taka reperaturka:/
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafcioooo Zobacz post
    Witam. Nie skończyła się jeszcze zima a moja bella już odczuwa jej skutki. Niestety na prawym tylnym błotniku zaraz nad zderzakiem na wysokości wlewu paliwa ukazała się korozja, stąd moje pytanie czy ktoś orientuje się gdzie mogę zdobyć reperaturkę blacharską do alfy 145 na tylni błotnik??
    nie slyszalem o reperaturkach.Ta korozja to raczej swiadectwo niezbyt fachowej naprawy.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    brak alfy
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    nie slyszalem o reperaturkach.Ta korozja to raczej swiadectwo niezbyt fachowej naprawy.
    Najlepsze jest to że auto nigdy nie miało żadnej kolizji drogowej auto nigdy nie było u blacharza i lakiernika (lakier na całym aucie jest oryginalny) dlatego zaskoczyła mnie ta korozja.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafcioooo Zobacz post
    Najlepsze jest to że auto nigdy nie miało żadnej kolizji drogowej auto nigdy nie było u blacharza i lakiernika (lakier na całym aucie jest oryginalny) dlatego zaskoczyła mnie ta korozja.
    Masz to auto od nowego że jesteś tego pewien?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafcioooo Zobacz post
    Najlepsze jest to że auto nigdy nie miało żadnej kolizji drogowej auto nigdy nie było u blacharza i lakiernika
    Hmm -raczej nie ma takiej opcji- może były jakieś małe zaprawki po przerysowaniu ale na 'nieruszonym' samochodzie nie ma prawa nic wyjść...
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake Zobacz post
    Hmm -raczej nie ma takiej opcji- może były jakieś małe zaprawki po przerysowaniu ale na 'nieruszonym' samochodzie nie ma prawa nic wyjść...
    Jest taka możliwość. Nazbierało się piasku, plus woda, ciągła wilgoć i mamy korozje nawet na nieruszonym aucie
    Jeśli jest to mały punkt to nie trzeba reperaturki

  8. #8
    Albert1991
    Gość

    Domyślnie

    kolego moze chcesz kupic błotnik tylny mam w idealnym stanie moge ci wyciac jak chcesz kolor czerwony

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    brak alfy
    Postów
    135

    Domyślnie

    Na szczęście korozja która się u mnie pojawiła jak na razie nie jest zbyt duża poczekam jednak do wiosny kiedy pogoda się poprawi i odwiedzę wtedy lakiernika. A jeżeli chodzi o to czy moja bella była kiedykolwiek malowana czy były na niej robione zaprawki gwarantuje że nic takiego nie było robione zwłaszcza że podczas ściągania go z Niemiec sprawdziłem w niej wszystko od A do Z łącznie z grubością lakieru na poszczególnych elementach nadwozia.

    ---------- Post dodany o godzinie 07:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:44 ----------

    Cytat Napisał williamdrake Zobacz post
    Hmm -raczej nie ma takiej opcji- może były jakieś małe zaprawki po przerysowaniu ale na 'nieruszonym' samochodzie nie ma prawa nic wyjść...
    Oczywiście że jest taka możliwość. Moja żona ma renault clio 2 z 2000 z salonu oczywiście garażowany i w tamtym roku na tylnym błotniku z prawej strony zaczęły robić się pęcherze oczywiście auto nie było nigdy nawet zarysowane i nigdy nie było malowane więc jak wytłumaczyć tą korozję? No właśnie warunki atmosferyczne robią swoje.

  10. #10
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Takie rzeczy retuszuje się za pomocą szpachli, wystarczy tylko do tego "sprawna ręka fachowca". W cięższych przypadkach można użyć włókna i żywicy (są do tego specjalne zestawy naprawcze). Swoją drogą też sprowadzałem mojego boxerka z Niemiec, jeżdżę nim już kilka dobrych lat w różnych warunkach, ale nadal nigdzie nie wyskakuje na nim korozja. Mogę wymienić wiele wad AR, ale jeśli chodzi o wykonanie całej "budy", to naprawdę jest na wysokim poziomie. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. reperaturka błotnika - pytanie
    Utworzone przez beyefendi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 21:39
  2. reperaturka progow
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 12:12
  3. [GTV] Reperaturka błotnika lewego tył
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 17:44
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 23:32
  5. Reperaturka tylnego zacisku
    Utworzone przez puotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory