Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Temat: Audio w 156-trudne dobrego początki.....

  1. #51
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Radio moze wygladac jak tam chce. Wazne co siedzi w srodku i jak gra. Bronie Pioneera w gronie jak sadze ludzi nie przepadajacymi za ta marka. Jesli chodzi o kwote na suba i wzmak
    to wydaje mi sie ze trzeba wydac tak min 1200 pln.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Czy ja mam cos z oczami czy to znaczek pancerwagena ??

    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  3. #53
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Racja. Dlosnik wart polecenia. Ja mialem na mysli nowe klocki do audio ale uzywka jest niezla alternatywa na poczatek.

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Wszyscy hucznie stwierdzili, że to co jest seryjnie montowane w Alfie 156 jako audio, na to miano raczej nie zasługuje. O ile radio blaupunkta jest jeszcze w miarę, to ogólny efekt paskudzą pseudo głośniki...
    Niestety nie znam się na audio ani trochę (jeśli chodzi o samochody), audiofilem nie jestem, mimo wszystko potrafię odczuć, że to co mam za maskownicami, to badziewie.
    Chciałbym niewielkim kosztem to zmienić. Konkretnie chodzi mi o wymianę samych głośników w drzwiach przednich i w drzwiach tylnych, na takie z którymi seryjny blaupunkt by sobie radził (radio pozostaje to samo, ponieważ komponuje się ładnie z konsolą i mogę go sterować za pomocą przycisków z kierownicy).
    Nie interesuje mnie montaż żadnego subwoofer'a ani też wzmacniacza. Chodzi tylko o to by wyjąć głośniki, a w ich miejsce wstawić inne, bez żadnych przeróbek, wiercenia, lutowania itp, tak, żeby nowe głośniki zakryć tymi samymi maskownicami.
    Można co najwyżej wygłuszyć drzwi, ale to wszystko.
    - czy to jest wogóle możliwe?
    - jeśli tak, to czy mógłby mi ktoś wskazać co zakupić na allegro? (najlepiej na allegro, bo nie musiałbym nigdzie jechać),
    - oczywiście chodzi o niewielkie inwestycje w sprzęt.
    A może ktoś chociaż poda mi wymiary głośników, które muszę kupić jak: średnica, głębokość (żeby się zmieściły w drzwiach).
    Będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Nie interesuje mnie montaż żadnego subwoofer'a ani też wzmacniacza. Chodzi tylko o to by wyjąć głośniki, a w ich miejsce wstawić inne, bez żadnych przeróbek, wiercenia, lutowania itp, tak, żeby nowe głośniki zakryć tymi samymi maskownicami.
    Można co najwyżej wygłuszyć drzwi, ale to wszystko.
    - czy to jest wogóle możliwe?
    - jeśli tak, to czy mógłby mi ktoś wskazać co zakupić na allegro? (najlepiej na allegro, bo nie musiałbym nigdzie jechać),
    - oczywiście chodzi o niewielkie inwestycje w sprzęt.
    A może ktoś chociaż poda mi wymiary głośników, które muszę kupić jak: średnica, głębokość (żeby się zmieściły w drzwiach).
    Będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    nie będzie dobrego audio bez wzmaka,ale jeśli miałoby "jakoś" grać tylko pod samym radiem to polecam:

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=283723936

    prawie każdą szesnastkę wstawisz bez przeróbek

  6. #56
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    ja wyszedłem z założenia z radia nigdy nie uzyskasz basu wiec zmiana głośników zmiana radia zmiana gwizdków wytułmienie drzwi i klapy w bagazniku tuba BLAUPUNKTA i wzmak też blaupa i wszystko chodzi jak trza :mrgreen:

  7. #57
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    witam
    od dnia 29.03.2008 stałem sie posiadaczem pieknej 156 2,4jtd 2001 - czarny sedan - w pakiecie z autem miałem system audio zbudowany z :

    jednostka centralna : JVC AVX33



    głosniki przód: BLAUPUNKT seria GT



    głosniki tył : BLAUPUNKT GT



    wzmacniacz w bagażniku : PHONOCAR:



    skrzynia basowa : PHONOCAR THUNDER 2/923
    Moc maksymalna 700 Watt
    Moc muzyczna Rms 350 Watt przy zwrotnicy 90Hz 12dB/Oct
    Głośnik Ø 300 mm.
    Membrana PP Polipropylen
    Pasmo przenoszenia 40÷200 Hz
    S.P.L. 1W/1m 91dB
    Impedencja 4 Ohm
    Niebieskie podświetlenie




    wszystko super gra - bas jest głeboki ale nie uciążliwy - muzyka brzmi wewnątrz auta - na zewnątrz nic nie łupie nie skrzypi jak to w "pseudotuningowych maszynach spod remizy"

    myślę o rozbudowie audio o dodatkowy monitor 7-10 cali umieszczony na kokpicie w miejscu srodkowego nawiewu - w obudowie takiej aby funkcja nawiewu w dalszym ciągu funkcjonowała
    nie wiem również czy drzwi były wygłuszone matami - w poprzednim aucie oklejałem matami APP i było super !!! myslę że podczas przyciemniania szyb dodatkowo wygłuszę drzwi - jak juz tapicerkę zdemontuje to za jednym zamachem dwie sprawy załatwię

    co do głosników to polecam Blaupunkty - wczesniej budowałem audio na magnatach i porównując te dwie firmy dla mnie lepsze są blaupunkty !!!

    mam jeszcze gwizdki infinity - nie zdąrzyłem załozyc do poprzedniego auta - myślę o montażu na tylnych słupkach aby rozszerzyć scenę dzwiekowa z tyłu - w koncu moge matrixa w aucie oglądać

    p.s. ma ktoś namiary na instrukcje demontażu tapicerki drzwiowej w 156 ???? bedę dzwięczny znaczy wdzięczny :wink:[

  8. #58
    alfagta
    Gość

  9. #59
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    dzieki wielkie - juz cos wiem

  10. #60
    pitercvc
    Gość

    Domyślnie

    panowie mam pytanie ? mam alfe 156 sedan 98r. radio kenwood kdcw 707 i glosniki hertz ktore dostalem od brata ktory zlikwidowal sklep z car-audio i wyjechal pracowac do GB bo w naszym pieknym kraju ledwie wiazal koniec z koncem ale do czego zmierzam ,w drzwiach juz wymienilem glosniki (wszystkie 6 sztuk) efekt jest powalajacy nic nie robilem tylko zamienilem fabryczne na te hertz-e normalnie jest super tylko za malo basu a sopran kruszy szkliwo na zebach i mam od niego glosniki tej samej firmy 6/9 ktore by pasowaly w tylna pulke ale nie znalazlem tam przewodow fabrycznych ktore ida od radia i teraz chcialem zapytac czy powinny gdzies byc czy np.w mojej wersji trzeba bedzie ciagnac nowe przewody od radia ,czy moze gdzies jest jakas kostka w ktora trzeba sie wpiac czy moze trzeba sie podlaczyc pod te kable ktore ida do drzwi ,nie zalezy mi na jakims pozadnym basie ale chcialbym zeby te w pulce zagraly bo z kolei mlodszy brat taki zestaw zamontowal sobie w vektrze i wedlug mnie nie trzeba zadnych wooferow i tak bas jest gleboki a zarazem czysty

Podobne wątki

  1. [159] początki korozji sw:((
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 12:07
  2. Trudne poszukiwania auta
    Utworzone przez Toster94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 19:51
  3. [159] Niemiłe? początki z moja Alfa sportwagn 159 1.8 :(
    Utworzone przez soulfly w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 20:28
  4. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 19:14
  5. Padnięty wtrysk = trudne odpalanie?
    Utworzone przez giezet w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory