Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 146

Temat: czy to pzrepływomierz , wtryskiwacze - wysokie spalanie w JTD

  1. #121
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie, czy zauważalnie wzrosła dynamika auta np przy wyprzedzaniu?
    No a jak by inaczej mogło być, tak jak już kilka razy pisałem i pewnie to czytałeś. Moje auto ma seryjnie 110 km, jednak auto paliło 8,5/100 i nie przekraczało 170km/h. U Cinaka na hamowni wyszło mi tylko 90km czyli brqkowało mi 20, po wymianie wtryskiwaczy wyszło 109Km a po zrobieniu przepływki 120km. Czyli jest logiczne, że wzrosła dynamika.
    Ja pisałem Tobie "jedź do Cinka", masz go na miejscu, a jeśli czcesz nadal wymieniać kolejno rzeczy, które są sprawne i wydawać kasę to Twoja sprawa. Cinek Tobie auto zdiagnozuje i postanowisz co dalej.
    Dziwie się Tobie, że jeszcze tam nie byłeś mając takiego znawcę common raili na miejscu.

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario_es Zobacz post
    No a jak by inaczej mogło być, tak jak już kilka razy pisałem i pewnie to czytałeś. Moje auto ma seryjnie 110 km, jednak auto paliło 8,5/100 i nie przekraczało 170km/h. U Cinaka na hamowni wyszło mi tylko 90km czyli brqkowało mi 20, po wymianie wtryskiwaczy wyszło 109Km a po zrobieniu przepływki 120km. Czyli jest logiczne, że wzrosła dynamika.
    Ja pisałem Tobie "jedź do Cinka", masz go na miejscu, a jeśli czcesz nadal wymieniać kolejno rzeczy, które są sprawne i wydawać kasę to Twoja sprawa. Cinek Tobie auto zdiagnozuje i postanowisz co dalej.
    Dziwie się Tobie, że jeszcze tam nie byłeś mając takiego znawcę common raili na miejscu.
    Mimo wszystko nie znałem go wcześniej, że jest taki w Gliwicach. Pojade do niego. Ale mam kabel i kompa więc chciałem sam do czegoś dojść i wyelimonować proste usterki.

    A co powiecie na to. Spalanie w trasie wyszło mi w weekend świąteczny 6l/100km.
    Zatankowałem za 200 zł 40,08 litra. Przejechałem w trasie lekko ponad 650 km. Czyli (40.08 l:650 km)*100 =~ 6. Prędkości 80-120 km/h, większość dystansu właczona klima i opony 215/45.
    Czyli na niesprawnym przepływomierzu i wtryskach by spalił tylko tyle? Co prawda producent podaje 4,7 ale to chyba bajki.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 26-04-2011 o 11:40 Powód: nowa myśl
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    u mnie ostatnio w trasie olaboga 8l/100 az sie nie chce jezdzic bo troche z kasy łupie, kobe jak masz kompa to zrob logi z iloscia powietrza i iloscia paliwa, ja u siebie nie wiem moze wykrece kiedys wtryski i dam do regeneracji, nie robilem jeszcze proby przelewowej

  4. #124
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    I jak, byłeś u Cinka? zrobione juz?

  5. #125
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    chciałbym się podzielić swoimi nowinkami miałem ostatnio problem taki że moc mi spadła, auto zaczęło więcej palić i kopcić. zaobserwowałem że poci mi się olejem intercooler, ale nigdy nie miałem czasu się za to zabrać, turbo zawsze będzie olej puszczać, to normalne, ale skoro on się wydostaje na zewnątrz to musi być nieszczelność. więc zabrałem się za wymontowanie i po wstępnym wyczyszczeniu ujrzałem powód: rysa na jednym z żeberek i malutkie pęknięcie w jej środku. ponadto, 2 zewnętrzne żeberka (w tym to z rysą) były wgniecione do środka, wkurzyłem się bo badałem auto i miało być bezwypadkowe, taki też wyszedł wynik badania przy kupnie, i przypomniało mi się jak pod koniec zimy wjechałem w dziurę lewym kołem, która rozwaliła mi lewą stronę zawieszenia, dziura była tak wielka że zahaczyłem nawet podwoziem. niestety w chwili kiedy w nią wjechałem, intercooler zawadził o jej krawędź, i został popchnięty na jego mocowanie, co spowodowało to wgniecenie i rysę. Oczywiście pękł tez chwytak powietrza pod zderzakiem, ale nie groźnie i wypadł taki sobie plastik z tego chwytaka, który dzieli przepływ powietrza trochę poxiliny i pozbyłem się tego malutkiego pęknięcia, przy okazji wymieniłem wszystkie opaski na wężach z turbiny, na szersze cybanty, i bella odżyła Ciągnie jak głupia, nie kopci, a intercooler jest czysty jak wtedy, gdy kupiłem samochód więc doradzam, żeby sprawdzić wszystko co jest związane z dolotem powietrza, bo można się miło zaskoczyć u mnie maluteńkie pęknięcie spowodowało takie problemy, ale przyznam się, że kiedy jechałem z otwartym oknem, słyszałem z okolic lewej strony zderzaka, jakiś dziwny świst, no ale przy takim ciśnieniu to chyba nie ma dziwne ciesze się że udało mi się rozwiązać problem, bo nawet masy powietrza na starej przepływce jakoś mi się zgadzają, gdyż wcześniej przy wyższych obrotach, bywało że docelowa była 2x większa od mierzonej
    Ostatnio edytowane przez liked ; 09-05-2011 o 14:19

  6. #126
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario_es Zobacz post
    I jak, byłeś u Cinka? zrobione juz?
    Jeśli pytasz o mnie to byłem dzisiaj. Auto ma 68 KM ze 115KM. Masakra. Marcin podejrzewał katalizator ale ten okazał się dobry. Pozostaje podmiana wtrysków.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    no to niezla moc masz, robiles probe przelewowa kiedys ?

  8. #128
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    no to niezla moc masz, robiles probe przelewowa kiedys ?
    Nie robiłem, nie kombinuje już nic sam. Zostawię to fachowcowi, bo czuje że może mi coś się nie udać.

    Po za tym martwi mnie że zdechło tyle koni, aż smierdzi z pod maski :/ Czy same padnięte wtryski mogły tyle zabrać.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 10-05-2011 o 18:06
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  9. #129
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    w moim przypadku były to wtryskiwacze miałem 80 km ze 110. Marcin jest dobrym fachowcem. Czekam z niecierpliwością na informacje po wymianie wtryskiwaczy

  10. #130
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    i jak tam sprawa panowie wyglada ?

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie !!!
    Utworzone przez karas KRK w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 22:03
  2. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  3. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  4. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory