Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Skrzynia - brak 4 biegu

  1. #21
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Z powodu, że zajęty jest podnośnik przez audi to postanowiłem dzisiaj nie tracisz czasu i rozebrać pokrywkę 5 biegu.

    I co znalazłem?





    Wniosek? Z kosmosu to się nie wzięło, więc trzeba jak najszybciej rozebrać skrzynię bo albo poleciał ząb, tylko dlaczego, albo coś tam się kruszy,a to jest niebezpieczne!

    Wypłukałem skrzynię i póki nie będzie wolny podnośnik musze kulać na tej bombie...

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A więc jednak warto było zdjąć pokrywę 5-go biegu.
    W żadnym wypadku nie jeździj z tym, bo kto wie, co jeszcze siedzi wewnątrz skrzyni. Możesz tym załatwić jeszcze coś więcej i poniesiesz niepotrzebnie koszty wymiany dodatkowych części.
    Ja miałem podobny przypadek w innej marce.
    Kiedyś jadąc usłyszałem dziwne rwanie metalu. Obejrzałem wszystko dokładnie z zewnątrz i nic nie znalazłem. Biegi wchodziły elegancko, więc tak jeździłem ze 2 lata. Dopiero podczas silnych mrozów, kiedy olej dobrze zgęstniał, połamało mi zęby na kole koronowym. Okazało się, że tamto wcześniejsze zjawisko to był odgłos łamania jednego zęba, który grzecznie sobie leżał na dole, aż zimny olej podniósł go wyżej i połamał mi następne 3 zęby. Na kole koronowym było jedno stare, sczerniałe łamanie i 3 świeżutkie błyszczące.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 17-10-2010 o 20:22

  3. #23
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    I tutaj masz rację z tym zbieraniem syfu z dołu na górę przy gęstym oleju.
    Jak miałem już zdjętą pokrywę to uruchomiłem silnik.
    wrzuciłem 2 bieg i patrzyłem co się dzieje.

    Olej zaczyna lecieć, nawet gęsty z otworu między kołami zębatymi (strzałka zielona)
    Przy wyższych obrotach leci dość obficie.
    Przez kanaliki w pokrywie 5 biegu kierowany jest po części na dolną część tej komory 5 biegu,a część kierowana jest do otworu wałka, na którym znajduje się synchronizator itd. (strzałka niebieskawa).

    Przy większych obrotach cały syf się unosi i telepie nim po całej skrzyni, kanalikami, otworkami itd. i upycha się gdzie tylko może.

    Warto czasem zdjąć tą pokrywę bo to jest najniższa część skrzyni bez magnesu gdzie przepływa obficie olej.W szparach przy wodziku 4 biegu było pełno drobnego metalu.



    Póki co dziennie 20km muszę zrobić do pracy, powoli już kończę audi to będę mógł wywalić moją skrzynię.

    Tylko się zastanawiam - jak poleciał ząb to będę i tak musiał wymienić to co uszkodzone i teraz czy to dostanę? Czy lepiej skrzynię wymienić?
    Nową i tak będę musiał rozebrać bo jak okaże się, że to jakaś wada fabryczna to w nowej(starej) też to może być. Ehh.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ceny tych części to pewnie kosmos, więc może faktycznie taniej będzie kupić używaną skrzynię, gruntownie ją przejrzeć i zamontować. Ewentualnie wykorzystać z niej części do naprawy dotychczasowej skrzyni.
    A tak swoją drogą to jestem ciekaw, co poszło - coś w mechanizmie różnicowym, czy koło na którymś wałku.

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Postów
    116

    Domyślnie

    @MarcinTM: jak masz tą skrzynię na wierzchu mógłbyś zrobić zdjęcie gdzie dokładnie jest ta pokrywa 5-biegu?? Łatwiej będzie ją zlokalizować stojąc w kanale pod autem
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Kolego, może najpierw spróbuj ustalić, gdzie w ogóle znajduje się skrzynia biegów, bo widzę, że stawiasz pierwsze kroki w mechanice. A jak już będziesz wiedział to i bez zdjęcia zobaczysz pokrywę V biegu, bo ona jest na samym końcu skrzyni - i to tym od strony lewego koła.

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Spoko, moze nie az takie pierwsze kroki, bo alfa to moje juz 8 auto (a 3 w chwili obecnej) ale jak juz bede komus ze znajomych dupe zawracal zeby mnie na kanal wpuscil to wolalbym wiedziec od razu co gdzie jest a nie szukac. Tym bardziej ze oswietlenie nie jest zbyt sprzyjajace, pogoda rowniez, a i auto od spodu za czyste nie jest o tej porze roku. Poza tym rozne konstrukcje widzialem, i po Citroenie i Fordzie to juz mnie nic nie zdziwi...
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Bez kanału też możesz zobaczyć, najlepiej odkręcić lewe koło, zdjąć klapkę w nadkolu i już masz dostęp do pokrywy, bo ona jest na końcu skrzyni.
    No, ale my tu z niecerpliwością czekamy, co kolega MacinTM wywalczył ze swoją skrzynią.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 23-10-2010 o 17:10

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar venioo
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Międzychód wlkp
    Auto
    była AR 156 1.6TS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Chyba brakło mu zapału, bo coś cisza
    była Alfa Romeo 156 1.6ts, teraz jest 156 1.9jtd

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zdaje mi się, że kolega MarcinTM miał jakieś inne sprawy i musiał przełożyć tę skrzynię na później.
    Poczekajmy- na pewno da znać.

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.9 16v - zablokowana skrzynia ma 4 biegu
    Utworzone przez BAJDUSS w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 11:29
  2. [159] 1.9 JTDm 16v Problem z wrzucaniem 4 biegu skrzynia m32
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 21:56
  3. Skrzynia zablokowała się na 4 biegu
    Utworzone przez jamnik369 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 20:04
  4. Skrzynia biegów - brak 5 biegu
    Utworzone przez hump.O w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 12:09
  5. sprzęgło czy skrzynia, dziwne rwanie na 1 biegu
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory