Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Poprawa komfortu w sportpacku.

  1. #1
    selius
    Gość

    Domyślnie Poprawa komfortu w sportpacku.

    Czesc mam do Was takie pytanie, posiadam AR z pakietem Sportpack i chcialbym sie Was zapytac jak moge poprawic w niej komfort? Moim zdaniem jest troche za twarda na nasze drogi i odczuwam kazdy dolek tym bardziej ze jezdze na 17' stkach ;/ Moge wymienic amory albo sprezyny zeby alfa zrobila sie bardziej miekka? Czy moze cos innego?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    wymiana sprężyn trochę pomoże .Ostatnio wymieniłem u siebie ze sprezyn eibach prokit na seryjne i jest duża różnica.Wcześniej w ogóle nie było amortyzacji.Teraz jazda nawet na felgach 17 jest mniej dokuczliwa.

  3. #3
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czesc
    Wygrzebuje swoj stary temat w sprawie poprawienia komfortu w swojej AR. Jak pisalem wczesniej posiadam Alfe w wersji sportpack (zolta kropka na amortyzatorze) i nadszedl czas na wymiane amorow z przodu i mam do Was kilka pytan:

    1) czy moge kupic amory do wersji bez sportpacka aby poprawic komfort?
    2) jesli to wina sprezyn to beda pasowaly oryginalne bez sportpacka?
    3) co ma wplyw na twardosc zawieszenia? Amortyzator? Sprezyna? Czy moze cos innego?
    4) co jeszcze wymienic aby poprawic komfort w zawieszeniu?

    Dodam ze posiadalem druga taka sama alfe bez sportpacka i tam komfort byl duzo wiekszy niz w mojej... Co zrobic aby tak samo bylo w mojej?
    Ogolnie chodzi mi o to aby zlikwidowac sportpacka, zeby dalo sie jezdzic po naszych drogach....

    Za odp z gory dzieki.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez selius ; 18-06-2011 o 06:06

  4. #4
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    Witam sprezyny + Amorki jak by ktos chcial sprzedac sportpack to odkupil bym jak by co to na pw

  5. #5
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Jesli jestes zainteresowany to ja bym mogl Ci odsprzedac niestety nie wiem w jakim sa stanie, ale jak dla mnie za twarde, chyba ze masz u siebie oryginal to bysmy mogli sie wymienic

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Ja znow chętnie zamieniłbym standardowe zawieszenie na sportpacka. gdybyś był bliżej mnie (albo ja bliżej ciebie) to zamienilibyśmy 1:1 od reki w garażu. Ale tak to nie ma sensu.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    To raczej nie wina sportpacka, a kół... wymień se na mniejsze mam sportpacka w dwóch 156 na 16 i 15 kołach - zgadnij na której bardziej czuc nierównosci/dziury....

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Ja tez nie narzekam na sport pack przy 16', a wręcz uwielbiam go na zakrętach. W zimie jeżdżę na 15' i czuć różnicę.
    Własnie ze względu na utwardzone zawieszenie nie kupiłem 17' Załóż może mniejsze koła na oponach 205/55 R 16 i zobacz czy nie będzie lepiej.
    Bunga, bunga per tutti!

  9. #9
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo ze na mniejszych kolach jest lepszy komfort ale mam zimowki na 15' i jak zmienie na zime to jest troche lepiej, ale nie tak jakbym chcial. Mialem taka sama alfe bez sportpacka i tam komfort byl duzo wiekszy. Wedlug mnie moja alfa ma bardzo twarde zawieszenie lub zuzyte . Ostatnio na przegladzie wyszlo ze mam amory z przodu po 45 % dlatego nie wiem czy sama wymiana amorow w moim wypadku wystarczy? Czy lepiej kupic calego mcpersona ze sprezyna i wymienic w calosci dla poprawienia komfortu?
    Pozdrawiam

  10. #10
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jeszcze czy moge zalozyc zwykle amortyzatory bez sportpacka? Beda pasowaly? Jak rozroznic wogole zawieszenie sportpacka? Moze u mnie bylo cos grzebane...

Podobne wątki

  1. poprawa bezpieczenstwa w modelu po FL
    Utworzone przez kubawro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 18:30
  2. poprawa wygladu silnik 145
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 14:25
  3. 145 poprawa odbioru radia
    Utworzone przez turek1601 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 10:58
  4. 147 poprawa po FL
    Utworzone przez zwierzu89 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 19:59
  5. [146] Poprawa brzmienia...
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 00:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory