Strona 3 z 44 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 432

Temat: Termostat TS, JTD

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Cytat Napisał bosniak_sg
    100 kw (136KM) ma turbine bez zmiennej geometrii łopatek.
    ma zmienna geometrie łopatek, na 100%

    Nie będę sie upierał, jednak mój mechanik twierdzi inaczej tym bardziej ze wymieniał turbine w takiej Alfie.

  2. #22
    Użytkownik Ogier Avatar slow
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    AR 156 2.0TS 1999r.
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    W TSie jak wskazówka jstoi jak na zdjęciu to na 100% termostat do wymiany.
    Skoro przy takich wskazaniach termostat jest walnięty i układ jest bez przerwy na dużym obiegu to może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego po przejechaniu około 10km nawiew ciepłego powietrza działa bez zarzutu i nie ma problemu z ogrzewaniem?

    p.s. Mam tak samo jak na zdjęciu. : :|?: :shock:

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Mojemu koledze niby też be zarzutu działał, ale jak wymienił termostat za moja namowa to teraz dopiero działa nawiew bez zarzutu, był zdziwiony że tak może grzac

  4. #24
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    A jak sprawa z czasem wymiany, kosztami robocizny i części wygląda do 1,8TS?

  5. #25
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slow
    Skoro przy takich wskazaniach termostat jest walnięty i układ jest bez przerwy na dużym obiegu to może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego po przejechaniu około 10km nawiew ciepłego powietrza działa bez zarzutu i nie ma problemu z ogrzewaniem?
    W ubiegłym tygodniu wymieniałem dziewczynie termostat w Bravo. Było podobnie jak u Ciebie. Wręcz identycznie. Teraz grzeje tak,ze o kratki nawiewu można sie popażyć, pali o litra mniej,a kobitka jaka zadowolona... :wink:

    Pozdr. Tiga

  6. #26
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie, ze oprócz termostatu warto wymienić płyn na Paraflu UP. U siebie wymieniłem jedno i drugie i mam w końcu spokój. Miałem podobnie jak wy, temp max 70 przy +10 na zewnątrz.

    Teraz przy -4 na zewnątrz auto zagrzewa się w ciągu 5-6min do otwarcia termostatu i po nastepnych 3-4min mam już około 88stopni (wskazówka prawie pionowo).

  7. #27
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konik
    A jak sprawa z czasem wymiany, kosztami robocizny i części wygląda do 1,8TS?
    Do 2.0 TS kupilem Verneta, koszt 120 zl.Po zapoznaniu sie z kilkoma obrazkami sam wzialem sie za wymiane.Robilem to pierwszy raz i zajelo mi to przeszlo godzine.
    W warunkach jakie obecnie panuja dobrze miec ogrzewany garaz do takich operacji.Sciagniecie zmarznietych przewodow gumowych nie nalezy do latwych czynnosci, czesto nawet niemozliwych jesli nam na nich jeszcze zalezy
    Obecnie wskaznik pokazuje 80 -90 st.

  8. #28
    Konik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitt24
    Cytat Napisał Konik
    A jak sprawa z czasem wymiany, kosztami robocizny i części wygląda do 1,8TS?
    Do 2.0 TS kupilem Verneta, koszt 120 zl.Po zapoznaniu sie z kilkoma obrazkami sam wzialem sie za wymiane.Robilem to pierwszy raz i zajelo mi to przeszlo godzine.
    W warunkach jakie obecnie panuja dobrze miec ogrzewany garaz do takich operacji.Sciagniecie zmarznietych przewodow gumowych nie nalezy do latwych czynnosci, czesto nawet niemozliwych jesli nam na nich jeszcze zalezy
    Obecnie wskaznik pokazuje 80 -90 st.
    A powiedz proszę czy wypłyneło Ci wiele płynu, ile dolałeś i czy może wymieniałeś na nowy. Pewnie kupiłeś w IC a jeśli tak to czy była w zestawie jakaś uszczelka na podmiankę.

    U mnie obecnie mam w chłodnicy płyn, który nie zamarza przy ponad -35 stopniach dalej nie miałem skali na mierniku. Poprzedni właściciel zamiast dolewać wody to chyba koncentratu dolewał i przez to cały zbiorniczek wyrównawczy zaszedł zielonkawym nalotem.
    Proszę o info to może w piątek bym kupił termostat i wymienił w weekend.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Jako ze nikt nie wyrazil sprzeciwu ani nie wykryl bledow technicznych postanowilem zamiescic moj opis w dziale "Zrob to sam "

    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...6121.htm#71826
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Maciek zalozyl temat i znowu od nowa zaczynaja mnie nachodzic watpliwosci :roll:
    Juz sie pare razy na tym forum pytalem, temat walkowany i w sumie to nadal nie wiem czy jak mam temp plynu (mierzona w zbiorniczku) w granicach 83 to dobrze czy zle?
    Po wskazowka pokazuje leciutenko ponad 70, ale zmierzona wart jest ok 83.
    Jak powinna byc optymalna temperatura?

Podobne wątki

  1. termostat 1.6 ts
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 11:50
  2. Termostat
    Utworzone przez czanket w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:57
  3. [156] Termostat
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 18:42
  4. Termostat EPC
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory