Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Ktos widzial, slyszal o tej Alfie??

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    50

    Domyślnie Ktos widzial, slyszal o tej Alfie??

    Witam, zamierzam juz na 100% w lutym zakupic Alfe 159, interesuja mnie tylko diesle od 150 KM. Natrafilem na te ogloszenie z Krakowa, czy ktos z Krakowa zna ten komis, albo lepiej TA Alfe?? Mam tez pytanie do krakowian czy gdzies u was jest ASO Alfa-Fiat?? Co by sprawdzic bydlaka... Cena cos za okazyjna za taki model.... Lepiej zapytac kolegow z forum :-)
    z gory dzieki

    link >>>>> http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C16868039.html <<<<<

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Najbliżej tego komisu masz chyba Polinar, chociaż Viamot też nie jest daleko od tego miejsca. Samego komisu nie znam za dobrze, ale codziennie koło niego przejeżdżam.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    "m" w JTDm powonno być czerwone i w tej wersji wyposażenia chyba powinno być aluminium na desce a nie plastik? ale może tak na zdjęciu wygląda.
    Trzeba obejrzeć
    Pozdrawiam

  4. #4
    turbi
    Gość

    Domyślnie

    Cena troche niska jak na ta wersje auta, nawet jak na 2006 rocznik. W zaglowkach widze rowniez telewizorki wiec wyposazenie raczej bogate pomimo braku navi.

    Znasz moze historie auta, krajowe?

  5. #5
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Faya99 Zobacz post
    albo lepiej TA Alfe
    Zwróć uwagę, że ktoś kupił dużego droższego diesla w 2006 roku, żeby robić nim średnio 25 tys. km rocznie....????? Według mnie kręcony licznik, bo szansa pewnie jest trafić takie auto, jak 1 do 100000, ale może akurat masz szczęście... Video dla dzieciaków też zakłada się kiedy się dużo jeżdzi, a nie tylko do kościoła. Odpuść, poszukaj krajowej u dilera.

  6. #6
    Hardy50
    Gość

    Domyślnie

    mam taką skórę u siebie w 159. przebieg 116 tys. - siedzenie pasażera jest w takim stanie jakby nikt na nim nie siedział, kierowcy w lepszym niż tutaj pasażera. Oczywiście o niczym to nie świadczy, ale zapala lampkę ostrzegawczą co do przebiegu. Zdjęcia beznadziejne ale fakt, iż nie jest zaznaczone że samochód bezwypadkowy sprawia, że jest na 100 % po (oby tylko) kolizji.
    Ostatnio edytowane przez Hardy50 ; 12-01-2011 o 08:52

  7. #7
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Z tym przebiegiem to różnie bywa. Ja kupiłem samochód z 2007 (jako nowy) w kwietniu 2008 i mam przebieg dopiero 75tys.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Faya99 Zobacz post
    Witam, zamierzam juz na 100% w lutym zakupic Alfe 159, interesuja mnie tylko diesle od 150 KM. Natrafilem na te ogloszenie z Krakowa, czy ktos z Krakowa zna ten komis, albo lepiej TA Alfe?? Mam tez pytanie do krakowian czy gdzies u was jest ASO Alfa-Fiat?? Co by sprawdzic bydlaka... Cena cos za okazyjna za taki model.... Lepiej zapytac kolegow z forum :-)
    z gory dzieki

    link >>>>> http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C16868039.html <<<<<
    Techniczne metody:
    1) Wyciągnij VIN od komisu, trzeba sprawdzić historię auta podobno serwisowany w ASO, będą przebiegi przy przeglądach w systemie. Książkę serwisową da się załatwić gorzej ze ściemą z wpisami do systemu,
    2) Jeśli masz znajomego bądź sam posiadasz interfejs z oprogramowaniem na kompa, podjechać z lapkiem i podpiąć - sprawdzić hodometry powinien pokazywać wartość +-10% rzeczywistego przebiegu,
    3) czujnik lakieru,
    Psychologiczno techniczna metoda
    4) pojechać do serwisu najlepiej viamot i umówić się z komisem że bierzesz jeśli będziesz zdecydowany ale jeśli coś wyjdzie i Cię klamią to płacą za serwis. Jak się nie zgodzą widząc że masz kapustę - kręcą - odpuść

  9. #9
    dorman_jura
    Gość

    Domyślnie

    Cześć,

    Do niedawna miałem ten sam problem. Uparłem się na 159 SW, ale w ciemnej skórze. Sprzed nosa uciekł mi rocznik 2008 i zaczęły się poszukiwania. Trwały one prawie 2 miesiące, aż kupiłem co prawda o rok starszy ale myślę, że dość sensowny egzemplarz.

    Moje uwagi - licznik jak wcześniej forumowicze stwierdzili niemal prawie , że przekręcony (zbyt dobre wyposażenie i niska cena), a poza tym diesel na Zachodzie jeździ ok 50-70 tys km/rok (więc ten powinien mieć ok. 2xtyle co napisano w ofercie), ale to nie może wykluczać tego auta. Znam osoby, które nie mogły sprzedać swojego auta ze względu na przebieg, a gdy tylko "zmniejszyły" przebieg auto poszło natychmiast. Stąd wskazówka - na przebieg patrz z przymrużeniem oka - najważniejszy jest stan techniczny i czy auto nie pochodzi z "crash testu". Z Mysłowic masz blisko do Krakowa więc wybierz się na oględziny - zdjęcie nigdy nie odda faktycznego stanu auta (wiem to z doświadczenia), a każda Alfa na zdjęciu jest piękna - najlepiej pooglądaj sobie trochę belli na miejscu (w Mysłowicach i okolicy sporo tego ale zwykle w trefnym stanie) - będziesz miał skalę porównawczą.

    Ja ostatecznie pojechałem po auto ok. 250 km ale warto było. Najlepiej jeśli nie znasz się dobrze na autach - zrób sobie wykaz tego co należy sprawdzić, aby czegoś nie przeoczyć na miejscu (ja tak zrobiłem i nie było osoby, która obecnie czepiałaby się, że coś istotnego dolega mojej belli), reakcja sprzedającego na propozycję pojechania na Policję i do serwisu może również wiele powiedzieć, ale to Ty mów, gdzie chcesz sprawdzić auto.

    Obecnie wiem, że bez szczegółowych oględzin własnych i w serwisie, a czasami nawet subiektywnych odczuć żadnego auta nie kupisz. Oglądnięcia auta przez Ciebie nikt inny nie zastąpi, w końcu podobno Alfy kupuje się oczami a nie rozumem

    Powodzenia

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Z tym przebiegiem to różnie bywa. Ja kupiłem samochód z 2007 (jako nowy) w kwietniu 2008 i mam przebieg dopiero 75tys.
    A ja kupiłem w grudniu 2009 samochód od dealera (rocznik 2007) z przebiegiem 5750 km (i nie był powystawowy). To też się przytrafia szczęśliwcom ..

Podobne wątki

  1. Czy ktos widzial 159?
    Utworzone przez haken80 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 08:39
  2. [166] ktos ją widzial - Kępno ?
    Utworzone przez robaqus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 20:59
  3. czy ktos widzial ogladal ta 166
    Utworzone przez tomcio83 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 17:56
  4. czy ktos widzial ogladal ta 166
    Utworzone przez tomcio83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory