Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura

  1. #1
    raps88
    Gość

    Domyślnie Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura

    No i mój pierwszy mały problem odkąd kupiłem Alfę.
    Dzisiaj, wracając z pracy zauważyłem, że wskazówka od temperatury zaczęła się dziwnie zachowywać. Temperatura dość szybko (z zimnego silnika) wzrosła do ponad 90, po czym spadła do ok. 70, spowrotem do 90 i tak w kółko. Zajrzałem pod maskę i okzała się ze w zbiorniczku praktycznie nie ma płynu. Dolałem, przejechałem dzisiaj jeszcze tylko do sklepu i zauważyłem, że temperatura dość szybko wzrosła do 50 do sklepu kilometr). Zobaczę co będzie jutro... Co to może być?

    I co z tym płynem? Albo wyciek i być może chłodnica... Albo ciągnie go gdzieś do silnika? Jak szukać objawów? Czego i w jaki sposób mogę dowiedzieć się sam bez wizyty u mechanika?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    Wyciek z chłodnicy powinieneś zauważyć lub też nieszczelność na przewodach od chłodnicy ,jak go nie ma to sprawdz czy Ci przybywa oleju w silniku, ewentualnie czy z rury wydechowej wydobywa sie biały dym inny/większy niż normalnie.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Na początek proponował bym uzupełnić stan w zbiorniczku i na stojącym aucie odpowietrzyć układ. Skacząca temperatura może być spowodowana zapowietrzeniem.
    Ważne jest kiedy ostatnio zaglądałeś pod maskę i sprawdzałeś poziom płynu. Jeśli już dawno, to wyciek nie musi być duży, tylko sporo wyciekło i układ się zapowietrzył.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4
    raps88
    Gość

    Domyślnie

    A jak to odpowietrzyć? Będę wdzięczny za dokładną instrukcje poparta jakimś zdjęciem

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kosik17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Zbąszyń
    Auto
    156 1.9 JTD 2000r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    O odpowietrzaniu mozesz juz poczytac na forum po uzyciu opcji szukaj
    musisz,czekac az samochod rozgrzeje sie,do,temperatury otwarcia termostatu a gdy sie otworzy na bierzaco uzupelniac ubytek w plynie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik17 Zobacz post
    O odpowietrzaniu mozesz juz poczytac na forum po uzyciu opcji szukaj
    musisz,czekac az samochod rozgrzeje sie,do,temperatury otwarcia termostatu a gdy sie otworzy na bierzaco uzupelniac ubytek w plynie
    Dodam od siebie, że BARDZO pomoże w tym, ustawienie samochodu na jakiejś pochyłości, np. podjazd rampy serwisowej takiej jak bywają na stacjach benzynowych, albo po prostu jakiś możliwie stromy podjazd, tak aby przód samochodu był możliwie wysoko w stosunku do tyłu, im wyżej tym lepiej, rzecz jasna bez przesady
    A dlaczego tak?
    Łatwiej się wydostanie powietrze z różnych zakamarków układu ogrzewania kabiny / chłodzenia silnika, jak wiadomo, powietrze lubi się zatrzymywać w każdej szczelinie powyżej przewodów wodnych, stąd jeśli odpowietrzysz układ na płaskim podłożu, to za jakiś czas znowu "ubędzie płynu", gdyż podczas jazdy 1. woda swoim pędem stopniowo powygania pozostałe powietrze z układu 2. jeździmy nie zawsze po poziomej drodze, czasami jest pod górkę lub z górki.
    Więc zrób jak napisałem, wiadomo, że jak wypoziomujesz potem autko, to trochę płynu Ci ucieknie, bo zrobi się jego nadmiar, ale chociaż będziesz mieć na 100% odpowietrzone kanały wodne w samochodzie
    Ciepełko w zimie... bezcenne

    Alfa jest jak piękna i namiętna kobieta....
    z tą różnicą, że Alfa jest tańsza w utrzymaniu



    Była: 156 2.0TS
    Jest: 159 sportwagon 2.4jtdm 200hp
    Dusza by chciała: Stelvio Quadrifoglio

  7. #7
    raps88
    Gość

    Domyślnie

    I problem rozwiązany okazało sie że urwałem taki plastikowy zawórek u dołu chodnicy (zimą teraz i pewnie zaparkowalem na jakiejs zaspie). I spróbuje to dokładnie odpowietrzyc jak radzili koledzy wyżej. Czyli na pochylości zagrzać do do włączenia wentylatora i nawiew full na najciepłejszym?
    Dzięki za pomoc!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a pamięta ktoś o odpowietrzniku w chłodnicy??
    stojąc od przodu to po lewej stronie

Podobne wątki

  1. Ubywający płyn chłodniczy i problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez lysy13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 13:26
  2. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  4. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory