Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Jazda na biegu bez gazu bella szarpie

  1. #1
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie Jazda na biegu bez gazu bella szarpie

    Może przesadzam ale mam taki problem. Nim konkretnie powiem o co chodzi na wstępie lista napraw po ostatniej małej stłuczce Po za elem. karoserii, wszystkie płyny i filtry, świece i sonda lambda i to nie jakiś najtańszy syf tylko Bosch i NGK. Teraz do rzeczy chodź stąd nie pochodzę w tej chwili mieszkam we Wrocławiu czyt. korki. A jak to w korkach i na dziurach jedziesz sobie powolutku na 2 alba 1 bez gazu a autko samo się toczy. I tu właśnie mam problem. Autko niestety ma inst. LPG ale na benzynie jest tak samo. Zwalniam powili puszczam gaz szarpie ! Jadę bez gazu i próbuje go dodać szarpie ! Nie jest to jakoś długotrwałe strzeli parę żabek i potem jest już ok toczy się spokojnie. Powiedzcie co myślicie ? Krokowiec ? Zapchany kat. ? Takie są moje pomysły. A może to po prostu tak ma być ?

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    a czujnik polozenia przepustnicy moze:> jak z rekacja na gaz?:>
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #3
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Na gaz reaguje dobrze przy normalnym czyli nie korkowym przyspieszaniu szczególnie odkąd wymieniłem sondę bo wcześniej to na zimnym do 2tys. i koniec. Inna sprawa jak chcesz jechać ciut szybciej niż na 1, 2 biegu bez gazu delikatnie naciskasz gaz tak 1,5-2tys. wtedy są problemy i żabki ale o tym pisałem już wyżej. LPG było na przeglądzie i wszystko ok ale nie podejrzewam instalacji bo na benzynie jest tak samo.

  4. #4
    jarząbek019
    Gość

    Domyślnie

    Może czytnik Halla umieszczony w kopułce rozdzielającej zapłon

  5. #5
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarząbek019 Zobacz post
    Może czytnik Halla umieszczony w kopułce rozdzielającej zapłon
    Owszem, rzadka usterka ale możliwa. Trzeba by tylko dodać, że nie w tym silniku bo tu nie ma rozdzielacza.
    Mi bardzo źle pracował na gazie i nawet na benzynie nie było to tak, jak byc powinno bo instalacja gazowa rozwalała mapę benzyny. Zresetuj kompa, wystudź silnik i przejedź się na benzynie do rozgrzania silnika. Jeśli bedzie ok to przełącz na gaz i dalej obserwuj. Jak się zchrzani to znów przejdź na benzynę i sprawdź czy nadal dobrze

  6. #6
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe spostrzeżenie spróbuję i może to pomoże tak na marginesie i tak planuje usunąć katalizator i zastąpić go kawałkiem rury albo tłumikiem. Także jak nie to to może to drugie pomoże. Myślę jeszcze o wybraniu się do gaziarza bo poza tym czuć gaz czasem w samochodzie może mieszanka jest zbyt bogata. Nie wiem czy poprzednio coś nie poczarowali bo sonda lambda dogorywała teraz jest nowa i może coś nie halo. A powiedźcie mi jak zrobić reset kompa w boxerze? Bo mówiłem o tym mechanikowi ale on tego na 99% nie zrobił po wymianie sondy.

  7. #7
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajniakos Zobacz post
    A powiedźcie mi jak zrobić reset kompa w boxerze? Bo mówiłem o tym mechanikowi ale on tego na 99% nie zrobił po wymianie sondy.
    odłącz akumulator, 5 min w zupełności wystarczy

  8. #8
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Hehe u mnie jest to samo, nie mam gazu, czasami jak jest silnik nagrzany i mało paliwa to też mi takie żabki odstawia przy zwalnianiu i dodaniu gazu czasami jak jest dużo paliwa to też się jej zdarzy. Ja bym obstawiał albo krokowy albo czujnik położenia przepustnicy tylko że po podpięciu u mnie pod kompa nic nie pokazuje...
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  9. #9
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Dużo od was słyszę o czujniku położenia wału ale wiem, że boxer jest na maxa prostym silnikiem, nie wiem na ile ważny jest to elem. całej układanki ale czy boxer to w ogóle ma? (nie odbierajcie tego pyt. jako głupie). Pomijając całość sytuacji, która jak na razie po prostu mnie drażni planuje:
    1 - wybrać się do gaziarza na kontrolę składu mieszanki itp. (może znacie kogoś godnego polecenia we Wrocku ? Dodam, że moja instalacja to zabytek żadna tak sekwencja i ma już z 6, 7 lat)
    2 - czyszczenie albo wymiana krokowca (ze zrób to sam wiem jak go wymontować ale jak poznać, że jest zabrudzony?)
    3 - wywalenie kata. i założenie rury albo tłumika przelotowego (ahhh ten dźwięk boxer-a)
    W razie innych pomysłów sugestii piszcie może ktoś miał coś takiego i udało się to zwalczyć

    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Czujnik położenaie wału w boxerze jest. Na łącznie niędzy skrzynią a silnikiem od strony kierowcy. Przez nadkole go widać.
    Co do gazu to sie nie wypowiadam bo jestem jego przeciwnikiem w boxerze.
    Silniczek krokowy można wyczyścić, na pewno nie zaszkodzi
    wywalenie katalizatora raczej nic nie da, dzwiek też sie znaczaco nie zmieni


Podobne wątki

  1. Szarpie po puszczeniu biegu
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:47
  2. sprzeglo szarpie po wlaczeniu biegu
    Utworzone przez majmir w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 14:34
  3. [GTV] Szarpie na każdym biegu gdy podczas wolnej jazdy na sprzęgle dodam gazu
    Utworzone przez jakubGTV w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 11:08
  4. [156] Szarpie na 5-tym biegu.
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 23:38
  5. [166] Szarpie na pierwszym biegu Pomocy!
    Utworzone przez Wojtek_A166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory