Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 79

Temat: Jak rozpoznać?jaki dają dzwięk umierające panewki

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    No co do zaworów to w jednym takcie oba są zamkniete to fakt, ale w drugim jak masz wydech spalin i zassysanie mieszanki w nastepnym to hipotetycznie tłok mogl zdarzyć dogonić zawory zanim te sie schowały.

    Faktycznie, głowicy TS nie widzialem nigdy ( swoje stwierdzenia opierałem o inne głowice), może nie mam racji. Wcale się nie upieram. Jak sie pomyliłem to przepraszam.


    A ile jeździłes na stukającej panewce, ze tak ją wcieło?

    Ja w silniku isuzu (2,6i) postanowilem spróbować dojechać do serwisu na przekręconej korobie, i po 60 km silnik całkowicie stanął dobrze ze 100 metrów od serwisu.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    ...luzik
    troche czasu juz sobie silnik postukiwał ale myslałem poczatkowo ze to jest ten sławetny wariator(przy delikatnym pukaniu chodził troche jak diesel - pewnie wariator tez juz swojego hałasu dodawał) wogóle nie zakładałem ze moze mi pasc układ tłokowo-korbowy w miare nowoczesnym silniku skoro dbałem o olej i jego poziom.
    a w momencie kiedy nastapiła kaplica totalna to nie ja akurat jechałem ale auto pokonało z tym łomotem jakies 5-6 km. i własnie pukanie takze dochodziło od strony głowicy

    zdjecia troche słabej jakosci bo robione telefonem i juz na powiekszeniu. jutro pokarze wam co zostało z panewki
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silnik z zaznaczeniem.jpg
Wyświetleń:	936
Rozmiar:	35.4 KB
ID:	46802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silnik z zaznczeniem 2.JPG
Wyświetleń:	848
Rozmiar:	12.1 KB
ID:	46803  
    Ostatnio edytowane przez Alfaauto ; 12-02-2012 o 01:51

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    U mnie nie było żadnych sygnałów ostrzegawczych przed zatarciem, silnik chodził elegancko. Jadąc usłyszałem w pewnym momencie dźwięk dochodzący z silnika coś jak trrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, z początku cichy a z czasem coraz głośniejszy. Jak się okazało w strzępy poleciała jedna panewka korbowodowa a dwie główne pięknie przytarło. Jak już słuchać panewki w TS to dupa - zanim się zatrzymasz wał nadaje się do szlifu. Jedynym prewencyjnym sposobem wg mnie jest zamontowanie wskaźnika kabinowego ciśnienia oleju najlepiej z alarmem dźwiękowym na dosyć wysokim poziomie. Będzie wtedy czas zatrzymać maszynę na czas jak coś będzie nie teges. Dobrze temat wyjaśnił DamianS. I co jeszcze ciekawe jak leci wał w TS to przeważnie pierwszy szlif nie złapie - tak, że w przypadku ponownego zatarcia trzeba już szukać nominalnego wału.

    Nawet nie strasz, ten dzwięk to tak jakby poluzowana śruba ruszała się pod wpływem drgan? takie brzęczenie? ja mam cos takiego przy 2 tyś obr i nie wiem co to jest, już od dłuższego czasu.


  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    To raczej będzie jakaś osłona termiczna poluzowana czy coś takiego.

  5. #45
    degus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Z tym sie nie zgodze ;P u mnie jak juz nie bylo panewki to dzwiek byl z gory slyszalny tak jakby z 1 glowicy... i na poczatku bylem pewny ze cos w niej sie stalo.
    u mnie to samo było Okazało sie panewki sie zużyły

  6. #46
    Użytkownik Embrion Avatar lukasz-ek84
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Rom eo 156 Jts 2.0 16 v
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam
    Odswierzam temat. Mam JTSa, podczas jazdy na niskich obrotach i przy delikatnym nacisnieciu gazu slychac za kazdym razem klekot(cos jak diesel), ale tylko przez chwile! pozniej juz jest ok. Dodam jeszcze ze na wolnych obrotach po rozgrzaniu silnika slychac nierownomierne cykanie. Czy w moim przypadku tez wina panewek ?

  7. #47
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Rozalin (Tarnobrzeg)
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 16V TS
    Postów
    2

    Domyślnie

    ja właśnie jutro zabieram się za wymianę wału korbowego panewek i rozrząd cały muszę przepatrzeć jak by ktoś posiadał nominalny wał do 1.6 16V ts to proszę o pomoc i udzielenie wskazówek z jakimi problemami mogę się spotkać podczas tej wymiany dziękuje

    Dodano po 14 minutes:

    cam00568
    Ostatnio edytowane przez MŁODY156 ^ _ ^ ; 09-11-2014 o 17:56 Powód: Dodano

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Panewki padają w 90% poprzez nie dbanie o olej oraz poprzez złe użytkowanie silnika, podstawa to dobra oliwa (Selenia, liqui moly,motul) sprawdzanie stanu i km od wymiany oraz przestrzegać zasady zanim silnik nie osiągnie temperatury chociaż 70 stopni nie kręcimy go wyżej niż 3 tyś (podstawa sprawny termostat). Kręcenie silnika do maksymalnych obrotów również przyczynia się do szybszego zużycia. Od siebie polecę również ceramizer oraz olej liqui moly 10w40 z dodatkiem Mos2 przy dbaniu o takie rzeczy myślę że nie będzie nikt miał problemu z panewkami. Znam kilka Alf co maja grubo ponad 200 tyś i do panewek nikt nie zaglądał jednak nigdy nie wiemy jak poprzedni właściciel się obchodził z naszą belą :-( Ja w swojej Alfie 2.0 ts mam obecnie 161 tyś zużycie oleju na 10 tyś KM to jakieś 0.7 L ale rzadko kiedy przekraczam 3 tyś bo głownie jeżdżę po mieściem poprzednio miałem Lancie kappe 2.0 20V gdzie też często lecą panewki jednak auto do dziś jest w rodzinie (jeździ tata) który nie dba za bardzo ale też nie katuje i silniczek śmiga ładnie do dziś
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 11-11-2014 o 22:04
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid2311
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.0JTS 16V 166KM
    Postów
    369

    Domyślnie

    Mam pytanie. 156 2.0 JTS gdy ja gwałtownie przygazuje na jałowym biegu słychać chwilowy sekundowy metaliczny tyrkot. Ciężko zlokalizować dźwięk bo niby tuż pod pokrywą jak są świece a niby gdzieś w środku "sercu". Jedni mówią że początek końca panewek inni rozkładają ręce... Jakieś pomysły? Jest ktoś z Wrocławia kto ma JTS by pomógł?

  10. #50
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    znajomy miał podobnie w subaru, wyszła któraś panewka, nie pamiętam tylko czy główna czy korbowodowa. ale bez rozbierania raczej się nie obejdzie...

Podobne wątki

  1. Dziwny dzwięk silika.. panewki?
    Utworzone przez kwintus w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 23:00
  2. Dają rade? 156
    Utworzone przez Cpajsportt w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 10:10
  3. [145] wtryski nie dają ani gazu ani benzyny do silnika.
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 21:12
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 18:42
  5. [146] Jaki olej na zużyte panewki ?
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory