Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Czy warto kupić Alfę Romeo 156 1.9 JTD

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Prawdziwego przebiegu ci żaden komputer w 156 nie odczyta. Te auta sprowadzone to są w 99procentach cofane co do przebiegu. Wiem bo sam jestem handlarzem oraz mam kilku znajomych którzy się tym zajmują. Klienci aut sprowadzonych w 90procentach sa oszukiwani. Auta te sa tylko nie zniszcozne tak jak te w polsce poniewaz dziennie robią nimi ludzie duże kilometry ponieważ często pracuje się 100 czy nawet 200km od zamieszkania ale dzieki autostradom i dopłatą do dojazdu ludzie chętnie dużo jeżdżą , wiem bo sam żyłem na zachodzie. I w dodatku kupując nowe auto człowiek decyduje się na diesla ze względu na ogromne przebiegi jakie się przebywa dlatego nie wierzcie w przebiegi. Na dodatek każde auto od prywatnej osoby ma ksiazke serwisowa. Jeżeli nie ma książki to jest to auto od turasa ze szrotu z cofniętym licznikiem. Oczywiście można również kupić u turasa książkę za 5-10euro ale zwykły handlarz nie pamieta o tym. Auta trafiaja na szrot poprzez stwierdzenie przez serwis że są już wyeksploatowane bo koszt naprawy nie których pierdół jest za wysoki. Dlatego nigdy nie polece auta sprowadzonego od handlarza.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    Prawdziwego przebiegu ci żaden komputer w 156 nie odczyta.
    hodometr prawde ci powie gdy swoja sprowadzalem z udine w tamtejszym servisie BIGOT kosztowało mnie to 120euro ale sie oplacilo zero problemów z autem

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar usarz
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156 2001r. 1,9JTD 115KM Sportwagon
    Postów
    33

    Domyślnie Czy warto? Ja nie żałuję!

    JTD to może i dobre silniki ale i tak nigdy nie wiesz do końca co mu zrobił poprzedni właściciel. Ja swoją kupiłem prawie 2 lata temu z rzeczywistym przebiegiem pow. 250.000. Sam zrobiłem ok. 30.000 i obróciło panewkę na wale. Generalny remont silnika kosztował mnie 5.000. Wg mechanika, u którego robiłem rozrząd i pozostałe rzeczy typowe po zakupie oraz kilka innych "dupereli", prawdopodobną przyczyną było wcześniejsze przegrzanie silnika lub "przejeżdżenie" oleju.

    Ale i tak Alfaholikiem.

  4. #14
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    ta pierwsza ladna motor 105 KM to bez zmiennej geometrii i przepustnicy wiec duzo pierdów awaryjnych odpada i wytrzymałość większa leczy power zauważalnie bardzo zauważalnie mniejszy!

    druga malowana i dużo zaniedbana.


    Sprzedam Ci moja za 9,500 zl wszystkie rzeczy eksploatacyjne wymienione wszystko sprawne i smiga bezproblemu i z zewnatrz ladna nie poobijana porysowana. w srodku tez ok moge zdjecia podeslac i niedaleko

  5. #15
    Grubas300
    Gość

    Domyślnie

    kolego jak będziesz kupował to zadzwoń do serwisu alfy i niech ci podadzą kiedy sprzedali ten egzemplarz boja kupiłem rzekomo 2002 rok ale sie okazało że u niemców data pierwszego przeglądu czyli po 2 latach jest datą pierwszej rejestracji ;/ pierwsze co sprawdź to jaką masz datę na kablach

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    powiem tylko jedno WARTO !!!

  7. #17
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    ku...wa mać niestety nie udało mi się wszystkich postów przeczytać, bo wifi mnie rozłącza a używam telefonu... Napiszę Ci więc własne spostrzeżenia:
    1. Ja mam wersję 115 konną, która poza tym, że padł mi rozrusznik, akumulator i przez jakość paliwa filtr sprawuje się idealnie. Co do zawieszenie, to mam do wymiany gumy stabilizatora i chyba sprężyny, ale to już jak mrozy się skończą.
    2. Spalanie rewelacja... Na 60 litrach w okresie zimwym (trasa plus cykl mieszany) 1280 km, czyli

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    ku...wa mać niestety nie udało mi się wszystkich postów przeczytać, bo wifi mnie rozłącza a używam telefonu... Napiszę Ci więc własne spostrzeżenia:
    1. Ja mam wersję 115 konną, która poza tym, że padł mi rozrusznik, akumulator i przez jakość paliwa filtr sprawuje się idealnie. Co do zawieszenie, to mam do wymiany gumy stabilizatora i chyba sprężyny, ale to już jak mrozy się skończą.
    2. Spalanie rewelacja... Na 60 litrach w okresie zimwym (trasa plus cykl mieszany) 1280 km, czyli

    pali ci 4,69 chyba jak jedziesz 80 na autostradzie

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Cytat Napisał babus11 Zobacz post
    pali ci 4,69 chyba jak jedziesz 80 na autostradzie
    Ja jeżdze tez eco. ale srednie spalanie 5,5.
    Jak wycisnales taki wynik?

  10. #20
    Javier66
    Gość

    Domyślnie

    viruskill a tak z ciekawości, dlaczego chcesz sprzedać swoją perełkę?
    Jaki ma przebieg? Sprowadzona, jak tak to od kogo. Jak długo nią jeździłeś i czy często miałeś z nią problemy?

    Podeślij zdjęcia na javier66@wp.pl. Zrób z 2 fotki wnętrza dodatkowo. Chyba, że tutaj na forum możesz podrzucić żeby wszyscy oglądneli bellę I tak przy okazji skąd jesteś jeśli można wiedzieć.

    Co do mocy to tak mi na niej nie zależy, ważne żeby samochód nie psuł się co chwila i naprawdę dobrze się trzymał jak będę go oszczędzał podczas jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Javier66 ; 16-02-2011 o 11:45

Podobne wątki

  1. czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?
    Utworzone przez mjacob w dziale 147
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 17:24
  2. Czy warto kupić tą Alfę 156 1.9 JTD
    Utworzone przez ubek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 10:50
  3. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55
  4. czy warto kupić alfę 156 2.5 i zagazować ?
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:18
  5. [155] Czy warto kupić taką Alfę ?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory