Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Czy warto kupić Alfę Romeo 156 1.9 JTD

  1. #1
    Javier66
    Gość

    Domyślnie Czy warto kupić Alfę Romeo 156 1.9 JTD

    Witam
    Od prawie 3 lat zastanawiam się nad kupnem Alfy Romeo modelu 156. Chcę się was doradzić czy warto owy samochód kupić za 11 tys, rocznik 2000 lub 2001 na silniki 1.9 JTD. Dużo przeglądałem różnych for gdzie część pisała, że jest to bardzo awaryjny samochód, a inni, że jest do bardzo dobre auto jeśli się dba o nie " jak o piękną kobietę".
    Ponoć największy mankament tego auta to zawieszenie. Co możecie mi o tym zawieszeniu napisać? Dodam od siebie, że mieszkam na wsi, ale osobiście nie meczę samochodów, a droga jest w porządku, bez dziur. Droga do Rzeszowa też posiada ładna drogę. Więc Alfa by nie doznawała męczeństwa

    Wiem, ze osobiście muszę je sprawdzić, ale tak powierzchownie, który z poniższych 2 modeli byście mi bardziej polecali, gdyż w jednym było wymieniane wahacze, lewa, prawa strona, całe zawieszenie wraz z wszystkimi końcówkami i nie wiem czy to dobrze świadczy o tym modelu.

    Model 2000 r za 11200 zł

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-jtd...C17244363.html

    Czy Model 2001 za 10900 zł

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-C17439413.html
    Ostatnio edytowane przez Javier66 ; 15-02-2011 o 17:14

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    ta z 2001 jest niedaleko ode mnie 10km musiałbym zobaczyc co i jak
    ogólnie jtd w porzadku silniki bezawaryjny jednak lubi padac wszystko wokol czyli osprzet

    ---------- Post dodany o godzinie 17:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:26 ----------

    ta z 2001 jest niedaleko mnie 10km
    ogolnie jtd bezawaryjne silniki jezeli pada a pada to wszystko wokół czyki osprzet

    ---------- Post dodany o godzinie 17:30 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:27 ----------

    i jezeli masz pokonywac krotkie trasy zastanowil bym sie czy jest sens kupna jtd

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    ja ci tylko powiem że silnik 1.9 jtd to jedyny z którym mogę polecić ten model osobie ceniących sobię ekonomię jazdy jak i użytkowania. Te silniki wytrzymują spokojnie 500tys km. Więc jedynie na co będziesz mógł sobie ponarzekać w alfie to na przednie górne wahacze za około 200zł za 2 sztuki więc to taniość. Ważne żebyś nie kupil alfy wyeksploatowanej, więc omijaj komisy, oraz auta sprowadzone ponieważ w takich autach wszystko zacznei ci sie sypac po kolei ponieważ sa to auta przywożone ze szrotów.

  4. #4
    Javier66
    Gość

    Domyślnie

    h0se166 cięzko jest znaleźć Alfe nieściąganą z zagranicy . Ale też ponoć lepiej jest mieć Alfę kupioną z zagranicy niż jeżdzoną w Polsce(czyt Polskie drogi)

    tomrk@r byłbym Ci bardzo wdzięczny jakbyś mógł. Ja mam do Dębicy 30 km, ale nie mam takiej wiedzy jak Ty jeśli chodzi o ten model. A Ty napewno więcej byś mógł mi powiedzieć po oględzinach i napisać czy warto. Jakby udało się, że samochód jest oki, to osobiście bym do Ciebie nim przyjechał do Ciebie żeby oddać Ci pieniądze za fatyge czy paliwo

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lesio80
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Narazie Fiat Panda 1.2 i 60 szalonych chabet , AR będzie za jakiś czas
    Postów
    417

    Domyślnie

    Jak w temacie czy warto kupić alfe 1.9 Jtd, to powiem ci że warto.
    Jeżeli cenisz sobie piękne auta, to to jest właśnie najpiękniejsze, Funkcjonalość nie wchodzi oczywiście w gre bo to auto ma wyglądać i cieszyć oko.
    Zawieszenie - najlepsze, mając porównanie z innymi, jego awaryjność - zawieszenie nie jest awaryjne tylko polskie drogi są do d... .
    Z wyboru jaki przedstawiłeś to ten pierwszy - jakoś realniej wychodzi cena do rocznika i stanu.
    W drugim linku widać że jakiś szemrany z przodu.

    ---------- Post dodany o godzinie 18:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:28 ----------

    Ps. ja kupiłem auto w polsce które tu jeździło i pare lat choć wcześniej było ściągnięte z zagranicy i nie zauważyłem nic dziwnego

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    javier66 postaram sie tam jutro zagladnac bo pracuje w debicy wiec jak bede wcalal to wstapie wiem nawet chyba gdzie ona stoi

  7. #7
    Javier66
    Gość

    Domyślnie

    No tak, czarny kolor ładnie się prezentuje na tym aucie. Chciałbym mieć za sobą i w tym tygodniu kupić, dlatego pytam się o rady odnośnie tego modelu. Zresztą ten samochód też nie byłby użytkowany na co dzień. Dlatego też myślę, że miałby szanse mieć dużą żywotność.

    tomrk@r Będę wielce zobowiązany

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    a ta pierwsza to chyba ropczyce tez mi sie wydaje ze ja widzialem

    nie zdziw sie ale tam mam jak juz przejezdzam i widze belle na sprzedaz to musze wstapic zobaczyc jakies takie zboczenie na pukcie belli ;-)

    ---------- Post dodany o godzinie 18:48 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:41 ----------

    a co do zywotnosci to nie ma reguly jak kupiem jtd to sie zaczelo rozrzad potem termostat przeplywka czujnik temperatury caly stabilizator wachacze sprzeglo a na koncu turbo
    w sumie mialem ja jakies 1,5 roku
    jsk sprowadzalem obecnego ts mialem bardzo duze obawy ale minelo pol roku i spokój nic sie nie psuje moze dlatego ze kupiona osobiscie we wloszech u jedynego wlasciciela od nowosci powiedzialbym fanatyka alf serwisowana do 2009 prowadzona ksiazka a przebieg ponad 230 000km jak wcacalem nia z udine 180-200 km/h to byla norma i spalila tez rozsadnie 11l przy takiej predkosci

  9. #9
    Javier66
    Gość

    Domyślnie

    No ta z Ropczyc też mnie interesuję, ale ja osobiście na oględzinach miałbym mało do powiedzenia bo tak za bardzo to nie znam się na tych modelach.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    najlepiej jechac z kompem podlaczasz i masz wszystko czarno na bialym czy sa bledy a na pewno sa i jakie to bledy czy duperele cz powazniejsze userki

Podobne wątki

  1. czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?
    Utworzone przez mjacob w dziale 147
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 17:24
  2. Czy warto kupić tą Alfę 156 1.9 JTD
    Utworzone przez ubek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 10:50
  3. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55
  4. czy warto kupić alfę 156 2.5 i zagazować ?
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:18
  5. [155] Czy warto kupić taką Alfę ?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory