Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Chińskie opony?? Europejskie opony?? Doświadczenia, porady.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    245

    Domyślnie

    Ja jeżdżę na Kumho Ecsta KU31, teraz będzie drugi sezon i jestem zadowolony. Na suchym, dla mnie rewelacja, na mokrym, można się przyczepić do aquaplaningu, poza tym OK.

  2. #22
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Wziąłbym pod uwagę Uniroyal Rainexpert oraz Hankook Kinergy Eco K425. Są to opony, które bardzo dobrze wypadają w testach, przy czym ich cena nie jest zbyt wygórowana.

  3. #23
    petepolo
    Gość

    Domyślnie

    Ja ostatnio też woziłem się długo z zakupem letnich opon. W moim przypadku było to 225/45/17. Chciałem kupić TOYO proxes, ale niestety zasobność mojego portfela sprowadziła mnie na ziemię.
    Szukałem , czytałem opinie, na rożnych forach, polskich, angielskich, niemieckich itd i mój wybór padł na NANKANG NS2.
    Najwięcej wiedza o tej oponie ludzie, którzy w życiu jej nie widzieli, a jedyne co mogą o niej powiedzieć to to, że jest z Chin.
    Co mnie do niej przekonało? To ze jeździ na niej połowa niemieckich "tjuningowanych" samochodów i 3/4 amerykańskich bryczek.
    Co mogę o niej powiedzieć? Że jestem mile zaskoczony. Jak przystało na bieżnik choinka jest trochę głośna (bardziej szumi niż wyje jak zimówka). Hamuje niesamowicie, w zakrętach trzyma bardzo dobrze. Co do deszczu i mokrego to niewiele mogę powiedzieć bo jeszcze nie miałem okazji jeździć po wodzie, a ze względu na to, że przejechałam na nich dopiero 2 000 km o zużyciu też niewiele moge napisać.
    Ale jako stosunek ceny do jakości rządzą i naprawdę polecam

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    ja tez mam NANKANGI, takie jak ty tylko moje sa z Tajwanu i nie narzekam, fakt troche głosne, jak w aucie cicho jak w kosciele słychac jak rzucaja o nadkole

  5. #25
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    A ja w poprzednim kupiłem z racji braku większych funduszy opony "chinole" firmy Minerva. Może i śmieszne się wydają ale w porównaniu do poprzednich (nie pamiętam nazwy) sprawowały się super. Były ciche, aquaplaning prawie zerowy, hamowanie zarówno na mokrej jak i na suchej powierzchni OK. Naprawdę byłem z nich zadowolony.
    Dla porównania powiem że moje firmowe samochody Ducato i Partnery jeżdżą na Uniroyal Rain...coś tam i na Continental Conti...też coś tam (nie pamiętam już) i w porównaniu do tych opon mogę śmiało powiedzieć że nie odczułem żadnych negatywnych wrażeń z jazdy na oponach klasy budżet prod. chiny. Ale to tylko moje zdanie, nie namawiam tylko piszę swoją obiektywną opinię, a wybór należy do Ciebie.

    Takie kupowałem:

    http://www.oponeo.pl/opony/letnie/osobowe/minerva

    Tylko nie wiem czemu tak strasznie zdrożały bo ja za kpl. 15'' 195/60 płaciłem po ok. 160 zł/szt. ale to już było jakiś czas temu.

  6. #26
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam te opony: http://www.oponeo.pl/dane-opony/wanl...45-r17-91-w-xl
    Poprzedni właściciel je nałożył niedługo przed sprzedażą, więc miałem je od początku. Przejechałem już ponad 30 tyś km na nich i nie są tragiczne. Na suchym są zadowalające do normalnej jazdy. Na mokrym jest gorzej. Ostatnio chciałem dość dynamicznie ruszyć na mokrym asfalcie i sie zawiodłem strasznie. ASR nawet nie pomógł. Opony są poza tym stosunkowo ciche i nie zużywają się nazbyt szybko. Po ponad 30 tys km juz wiem, że przejeżdże spokojnie kolejny sezon.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    ja miałem kiedys hinskie opony ale niestety niepamietam nazwy wygladały i miały byc solidne miałem wtedy bmw 320 vanosa pojezdziłem na nich z 2 mieś ,pozniej auto sprzedałem po nastepnym miesiącu chłopak przyjechał do mnie po gwarancje bo na oponach powychodziły mu jaja czyli jak hinska to niech chociaz bedzie firmowa!

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    Majster o barumach niestety nie słyszałem najlepszych zdań. Mówią, że to papierowe opony

    tomrk@r o ER300 czytałem, że lubia się szybko wyząbkować.

    Dlatego tez chciałbym żeby ktos z doświadczenia napisał jak to jest z kierunkowymi i asymetrycznymi oponami

    Zastanawiam się nad chińczykami bo znajomy kupił w zeszłym roku 17" Vanli albo Kumho (juz nie pamietam) do Audi. Tak do 40km/h moze troszke je slychac ale powyżej 50 kuz jest cisza.
    Bujnął sie na nicj prawie 200km/h i byłem zaskoczony (pozytywnie) ich trzymaniem oraz hamowaniem.

    Co do tych Bridgestone'ów - miałem je w Audi A4. Co prawda inny rozmiar (205/65/R15), ale bardzo pozytywnie je wspominam. Trzymanie było bardzo okej, nie ząbkowały się. Bieżnik zdarłem prawie do zera (a przejeździłem 4 czy 5 sezonów), więc całkiem dużo. W swojej Alfie po zakupie miałem Kumho Ecsta HM. Też nie ma co narzekać, ale z okazji zdarcia przez tylne zawieszenie dwóch opon na rantach, postanowiłem teraz kupić Bridgestone'y Potenza S001. Zobaczymy ja te wypadną w porównaniu do reszty .

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Rozpisujecie o oponach ale należy mieć na uwadze także indeks nośności opony,zwłaszcza właściciele 2,4 i innych cieżkich silników.Kupiłem alfe na chinolach i mam właśnie ten problem że na przedniej osi opona nie daje rady udzwignąć ciężaru auta i cały czas mam tak jakby fłaka co negatywnie wpływa na precyzje prowadzenia,zimowe mam goodyeary i opona stoi ładnie.Tym chinczykom nie moge zażucić nic więcej,jest cicha nie zużywa sie jakby sie wydawało,dobrze odprowadza wode i niezle chamuje ale przód alfy jest dla nich za ciężki.

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    ostatnio gdzies widzialem test opon 225/45/17 przeprowadzomy przez ADAC i byly tam testowane "chinczyki" i opony z wyzszej pólki. I o dziwo w te drozsze "chinczyki" mialy lepsze wyniki niz Toyo czy barum. Sam osobiscie zimowe mam nexen'y (nosnosc 94V XL) i powiem ze daja rade. Na lato musze kupic 2 szt i chyba zdecyduje sie na Nexen N8000 cena za szt 310pln

Podobne wątki

  1. Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki
    Utworzone przez turtil w dziale 147
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:30
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22
  4. Opony bieżnikowane - jakie macie doświadczenia
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 23:40
  5. Chińskie radio DVD
    Utworzone przez tomkap w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 22:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory