Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Szarpie / dławi się - 1.9 JTD

  1. #1
    Papla
    Gość

    Domyślnie [156] Szarpie / dławi się - 1.9 JTD

    Od jakiegoś czasu zaobserwowałem takie zjawisko. Jak jadę na zimnym silniku to rozpędzając się delikatnie, przy obrotach między 1500 a 2000 (prawie dokładnie przy 1800) nastepuje takie minimalne szarpnięcie/przydławienie. Nie występuje to za każdym razem tylko bardzo sporadycznie. Niestety dzisiaj nastąpiło to aż cztery razy i to raz na silniku już dogrzanym.
    Nie ma przy tym żadnych dodatkowych objawów. Poza tym, że pali mi trochę więcej od ostatniego tankowania, gdyż wyszło mi 9l a poprzednio było 8,4-8,6 i widzę, że tym razem znów osiągnę 9, przy na prawdę spokojnej jeździe. Ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

    Czy wiecie co to może być i jak temu zaradzić?

    Do serwisu nie mam co jechać i dzwonić bo jedyne lekarstwo dla nich to podłączyć pod komputer - a ja podłączyłem i nic nie wykazuje, więc szkoda mi kasy na te ..... serwisy :cry:

  2. #2
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    a moze ciulowe paliwo?!ja tak mialem ale w Vw caddy.samo ustało jak wyjedzilem feralne paliwo i zalałem na shelu.

  3. #3
    Papla
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    a moze ciulowe paliwo?
    Po moich ostatnich przykrych przygodach z Vervą na Orlenie teraz tankowałem na BP ten lepsiejszy olej, więc chyba to nie to. Ale fakt problem ten występuje od ostatniego tankowania.
    Tym razem pojadę na Shela i doleje jeszcze jakiś specyfik do czyszczenia, wytrącania wody itd. itp - może pomoże, oby nie zaszkodziło.

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie Re: Szarpie / dławi się - 1.9 JTD

    Brzmi jak przepływomierz. U mnie komputer tego nie wykazał.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie

    Ja mialem taki problem ze szarpal i sie dlawil na pierwszym biegu nieco powyzej 4 tyz kiedy chcialem go troche bujnac--problem nastepujacy--czujnik p&p walu korbowego.Dostalem podpowiedz ze to moze byc to wlasnie od alfistow-pojechalem na kompa i wykazalo w/w blad

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem w mojej 145 (JTD 105PS). U mnie wyglada to tak - przy obrotach około 1500 - 1700 przy jeździe ze stałą prędkością obrotową silnik lekko szarpie, dławi się... ;// Byłem już u dwóch mechaników i żadnych błędów nie stwierdzili. wymieniłem filtr paliwa - tez nie pomogło. Postanowiłem więc nalać jakiegoś dodatku do paliwa - zastosowałem dodatek czyszczący wtryskiwacze. Po jego zastosowaniu problem prawie znikł, ale nie do końca, czasami jeszcze lekko szarpie. Za jakiś czas znowu zastosuje jakiś dodatek, może uda mi się wyeliminować to szarpanie.
    A Tobie jak uda się znaleźć przyczynę to daj znać bo denerwuje mnie to zjawisko

Podobne wątki

  1. [1.6 TS] Szarpie, dławi... ale w dziwnym przypadku.
    Utworzone przez Cziken w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 14:35
  2. Szarpie i dławi się podczas jazdy
    Utworzone przez bobopszow w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 05:23
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 16:11
  4. [2.5 V6 99r.] szarpie .dławi i nie ma ochoty jeździć
    Utworzone przez sebacfc w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 06:23
  5. [155] dławi na 4 tys.
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory