Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [156] Pomóżcie mi wybrać

  1. #1
    ieble
    Gość

    Domyślnie [156] Pomóżcie mi wybrać

    Witam, jako że to mój 1 szy post na fym forum to witam wszystkich serdecznie. Mam dylemat ponieważ mam do wyboru 1 z 2 aut.
    Alfa Rome 156 2.4 JTD 1999rok - przebieg (niby) 176kkm
    Audi A6 2,5 TDI 140 KM 1995 rok - 230kkm

    Poczytałem troche i ludzie maja mieszane uczucia jedni mowia ze te alfy sa super inni ze awaryjne. Co wy byście kupili - dziwi mnie to że to ta sama cena a roznica 4 lat. Co o tym sadzicie macie alfy to mozecie sie wypowiedziec w tym temacie. Alfa jest sprowadzona i nic nie wiadomo o niej....

  2. #2
    goofy2
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co slyszalem to re silniki w A6 strasznie duza lykaja ON. Co do exploatacji, ja co dopiero kupilem swoją Belle no i na poczatek troche do wymiany jt, ale z tym to sie liczylem kupujac uzywany samochód. Nie sadzę żeby ceny do audi byly nizsze niz do AR poza tym sklep ktory sie reklamuje na stronce ma oryginalne czesci w cenech nie wiele wyzszych od zamiennikow. Obejzyj AR w srodku i to A6 i bedziesz wiedzial ktore auto brac. Silnik zajefajny i mi przy takiej jezdzie mieszanej spala ca. 7l. wiec uwazam ze jak za fan jaki mi daje jazda nim to malo. Musze tylko wyeliminowac skrzeczenie w zawieszeniu i bedzie gitara. Nie namawiam na zaden samochod ani nie odradzam, bo suma sumarum kazdy zrobi co bedzie chcial, mi wszyscy odradzali Alfe a ja i tak kupiłem i jak na razie jestem zadowolony( zapytaj mnie za rok hehe )

    Pozdrawiam i udanyh zakupow

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał ieble
    Co wy byście kupili
    trochę dziwne pytanie na forum Alfy :mrgreen:


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cena aut będzie bardzo zbliżona, w Audi też jest wielowachaczowe zawieszenie więc podejrzewam że koszt utrzymania podobny, oba silniki są dobre. Biorąc Audi masz większe prawdopodobieństwo że je ktoś zawinie na części, oraz to że będzie starsze rocznikiem bo zapłacisz za renomę firmy.

  5. #5
    Papla
    Gość

    Domyślnie

    Dam Ci taką radę - wsiądź do Alfy i przejedź się nią. Jak się zakochasz to wszystkie wątpliwości miną a jak nie - to wskakuj w Audi.
    Ja miałem już mnóstwo aut - francuzów, japończyków i niemców. Włocha nigdy - i zawsze mówiłem - nigdy Alfy, Fiata, Lanci itd.itp. a jak wsiadłem do mojej 156 to nie chciałem juz wysiąść. A miałem dylemat między Passatem, Mondeo i 156 - wszystkie w dieslu.

  6. #6
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    a ja powiem ze to naprawdę ciężki wybór ale ja wybrałem ar ale 16 c4 mi chodziło po glowie w kombi

  7. #7
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Audi należy do klasy średniej, więc z pewnością jest bardziej komfortowe i pojemniejsze. Jest to jednak stary samochód nie wiele różniący się konstrukcyjnie z audi100 z 90roku. Poza silnikiem oczywiście.Alfa jest bardziej nowoczesna co widać juz na pierwszy rzut oka, ale jest przeciwieństwem audi jeśli chodzi o komfort i awaryjność.Obydwa samochody mają ocynkowaną blacharkę i tylko tyle ze sobą mają wspolnego.Audi A6 jest klasy 166 i z tą alfą możesz porównać.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Zastanów się dobrze nad tym audi podobno w tych silnikach 2,5l lubią zacierać się wałki rozrządu, jeśli ktoś nie pilnował czystości odmy i wymieniał olej rzadziej nisz 15000km, AR po prostu trzeba dobrze sprawdzić żeby potem nie płakać.

  9. #9
    marcik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    ... a jak wsiadłem do mojej 156 to nie chciałem juz wysiąść.
    ja miałam tak samo - jak wsiadłam do AR to nie chciałam wysiąść i był problem bo to nie była jeszcze ta AR co ją miałam kupić

  10. #10
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garos
    Cytat Napisał ieble
    Co wy byście kupili
    trochę dziwne pytanie na forum Alfy :mrgreen:
    Raczej retoryczne

    Jeżeli mogę doradzić, przejażdżka jednym i drugim autem powinna wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Oba są moim zdaniem świetne. Musisz sprawdzić "organoleptycznie" w którym czujesz się lepiej.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Pomóżcie wybrać jakąś sprężarkę...
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 09:30
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 14:46
  3. pomóżcie!!!
    Utworzone przez MariuszB w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 18:35
  4. [156] Pomóżcie wybrać ! BŁAGAM !
    Utworzone przez cosby w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory