Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156] przewód od chłodnicy

  1. #1
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie [156] przewód od chłodnicy

    Pozdrawiam
    Idacy obok puszki filtra powietrza gumowy przewód burzy moją wizje mojego dolotu. Czy można go po prostu czyms obłożyć żeby nie generował tyle ciepła na zewnątrz??
    Czy moze sie uszkodzić wtedy albo co gorsza bedzie mi sie przgrzewał silnik??Mam na mysli 1.8 ts

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Myślę, że spokojnie można odizolować, ale wątpię czy to coś da. Pamiętaj, że w komorze silnika i tak panuje dość wysoka temperatura.

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    hmm ja po porstu miałem obawy co do tego ze mi skoczy temperatura. Kolektor i tak bedzie owiniety
    wiec tez bedzie mniej wydalał ciepła

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, o jakim kolektorze myślisz. Natomiast co do węża, to jego izolowanie nie będzie miało praktycznie żadnego znaczenia, bo za chłodzenie odpowiada chłodnica,a nie węże - tym bardzie, że dolny wąż, jeśli się nie mylę, doprowadza ochłodzony wcześniej w chłodnicy płyn do silnika.

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    hmm ja po porstu miałem obawy co do tego ze mi skoczy temperatura. Kolektor i tak bedzie owiniety
    wiec tez bedzie mniej wydalał ciepła
    Nie zapomnij ze kolektor wydechowy też wymaga chłodzenia w przeciwnym razie popęka.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No tak, jeżeli myślisz o izolowaniu kolektora wydechowego, to tego w żadnym wypadku nie wolno robić.

  7. #7
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    Cytat Napisał b.pawelek
    hmm ja po porstu miałem obawy co do tego ze mi skoczy temperatura. Kolektor i tak bedzie owiniety
    wiec tez bedzie mniej wydalał ciepła
    Nie zapomnij ze kolektor wydechowy też wymaga chłodzenia w przeciwnym razie popęka.
    Cytat Napisał SG0240
    No tak, jeżeli myślisz o izolowaniu kolektora wydechowego, to tego w żadnym wypadku nie wolno robić.
    czekajcie bo cos ktos zamieszał :|?: i można to zle zinterpretować

    koledze b.pawelek, napewno chodziło o takie odizolowanie ,spokojnie nic nie peknie

    :arrow:
    :arrow:

    co prawda to odizoluje w jakims stopniu temp ktora wydziela sam kolektor ,natomiast chcac schłodzik kolektor mozna zastosowac Power Gasket kiedys ktos sprawdzał cene na stronie ECStuning.com i wynosi 55$ + koszta przesylki "Made from a high performance polymer Power Gasket™ conducts on average less than 1/500th of the heat of the steel gasket that it replaces. Your intake manifold will stay 30-50° F cooler and your incoming air will stay 20-30° F cooler.Power Gasket™ has been designed for affordability easy installation and no disruption to your manifold attachment and engine accessories. This means that you can simply swap your old intake manifold gasket for a Power Gasket. No buying longer bolts or installing multiple gaskets. In less than 2 hours you will be enjoying a more powerful better performing ride. "

    :arrow:
    :arrow:

    wykres pokazuje niby rewelacyjne wyniki przyrostu mocy i momentu no ale...czy to faktycznie działa w takim stopniu :?: :!: i czy wogole do alfy jest dostepne czy tylko do niemcow nie wiem...

    pozdro :!:
    [*]


Podobne wątki

  1. 2.5 v6 przewód chłodnicy
    Utworzone przez Robertonsky@gma w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 15:41
  2. Górny przewód od chłodnicy
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 13:50
  3. [GTV] górny przewód chłodnicy - pomocy
    Utworzone przez Radek31 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 05:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory