Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Temat: Prośba o sprawdzenie parametrów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie Prośba o sprawdzenie parametrów

    Jako że wielu użytkowników forum ma problemy ze spalaniem, ja zresztą też, chciałbym zgromadzić w jednym temacie kilka informacji potrzebnych w diagnozowaniu takiegoż stanu rzeczy. Troszkę to potrwa zanim post stanie się przydatny, mam tutaj na myśli zebranie wszystkich informacji oraz wypróbowanie tego w rzeczywistości...
    Proszę też o dopisanie czy egr jest odetkany, częściowo zaślepiony, czy też całkowicie zaślepiony i jakie macie spalanie!!!
    Wpierw chciałbym żeby forumowicze wkleili tutaj takie parametry jak:

    1."ilość ogólna gazolu, czas wtrysku głównego i temperatura gazolu" parametry przy zimnym silniku i przy ciepłym (80-90st) (na postoju, wolne obroty)
    2. "ilość ogólna gazolu" z próby drogowej wraz z obrotami i położeniem pedału przyspiesznika oraz zadaną masą powietrza i mierzoną (but w podłodze)
    3. "otwarcie zaworu egr" z próby drogowej wraz z zadanym i mierzonym ciśnieniem doładowania (but w podłodze)
    4. Wyniki próby przelewowej (jeśli ktoś robił) czas próby ustalmy na 3 min...

    Nikogo do niczego nie zmuszam, kto chce niech poda jakąś informacje, mam pewne przypuszczenia a sam na jednym przypadku nie jestem w stanie ich zinterpretować. Zobaczymy co z tego wyjdzie... W razie pytań PW żeby nie zaśmiecać tematu.
    Ostatnio edytowane przez milek_22 ; 23-09-2011 o 22:20

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - szkoda że sam na początek nie podałeś swoich parametrów + przebieg auta.
    - byłby to jakis wzorzec a tak to bedą tylko same pytania, zobaczysz.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    u mnie EGR jest cłkowicie zaślepiony dodatkowo mam spalony elektromagnes. Auto w jeździe miejskiej bez korków pali 8l/100km przy spokojnej jeździe (wskazanie kompa i dystrybutora pokrywa się) Przebieg alfy to 162tys km (wskazanie odonometru)

    Ad1.

    Ad2.

    Ad3.

    Ad4.
    wtrysk 1 - 38ml
    wtrysk 2 - 28ml
    wtrysk 3 - 24ml
    wtrysk 4 - 27ml

    korekcje ecu:

    Jak by ktoś jeszcze mógł zerknć na "poczat.wtrysk.glownego" na postoju, temp ok 80-90st to byłbym wdzięczny...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zimny wolne obroty.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	104.7 KB
ID:	34966   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Postuj ciepły.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	104.2 KB
ID:	34967   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	but 1.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	104.1 KB
ID:	34968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	but 2 egr.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	102.9 KB
ID:	34969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korekcje.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	107.1 KB
ID:	34970  

    Ostatnio edytowane przez milek_22 ; 23-09-2011 o 22:48

  4. #4
    rafalps
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to zdecydowanie za duża dawka paliwa (ilość ogólna gazolu). Również miałem maksymalną wartość w okolicach 70mm/i i okazało się, że było to skutkiem modyfikacji sterownika. U mnie ktoś nie dał żadnego ograniczenia na ten parametr! Lało ropy ile mogło. Było to główną przyczyną mocnego kopcenia. Spalanie miałem na podobnym poziomie. Po wgraniu seryjnego sterownika spalanie spadło o litr a kopcenie ustało. Widać jeszcze przeładowanie, ale nie wiem co może być tego przyczyną.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    Byłem ściągać mapy ze sterownika ecu i porównywałem z serja. Wszystko to samo niestety. Co zadaje ecu podawanie takiej duzej dawki? Rafałps ile masz teraz gazolu przy seryjnym sofcie w czasie jazdy??

    ---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

    Może ktoś ma gdzies w kompie loga z początkiem wtrysku głównego ?? ile stopni?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał milek_22 Zobacz post
    Byłem ściągać mapy ze sterownika ecu i porównywałem z serja. Wszystko to samo niestety. Co zadaje ecu podawanie takiej duzej dawki? Rafałps ile masz teraz gazolu przy seryjnym sofcie w czasie jazdy??
    pytanie podstawowe, czy sciaganie/porownywanie map ze sterownika robia tylko w ASO? ile cos takiego kosztuje ?

    Cytat Napisał milek_22 Zobacz post
    Może ktoś ma gdzies w kompie loga z początkiem wtrysku głównego ?? ile stopni?
    mam pare logow z parametrem 'poczatek wtrysku glownego'(mierzonego w stopniach)
    http://www.przeklej.pl/plik/logi-zip-00336h6ab2pq3sp

    u mnie ta wartosc waha sie miedzy 3 a 5, na luzie na postoju 0.
    w innym tescie znow przy wiekszych obrotach ok 3500obr/min siegnelo 15 stopni (ilosc ogolna gazolu w tym momencie ok 35 mm/i

    mierzylem tez cisnienie gazolu(w barach), wartosci wahaja sie od ok 600 do nawet 1100, na szczescie docelowe/mierzone pokrywaja sie prawie idealnie, a parametr najwazniejszy czyli 'ilosc ogolna gazolu' to maksymalnie ok 45 35 mm/i

    w kazdym razie przydalby sie ktos kto potrafi zinterpretowac te dane

    edit:
    na postoju na luzie znalazlem ze niby ma byc miedzy 3 a 5 i tak jest, ale u nie czasem zdazy sie wartosc wieksza np 15
    maksymalna wartosc niby ma byc 36, u mnie zauwazylem pare razy odczyty powyzej 40, nawet 46
    czy cos takiego to jeszcze zachowanie w granicach normy?
    Ostatnio edytowane przez Jacenty ; 26-09-2011 o 12:56

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    Super kolego hiacynto. O takie właśnie informacje mi chodziło Powiedz mi jeszcze ile spala twoja bella i przy jakim trybie jazdy ? A i co z twoim zaworem egr, częściowo zaślepiony czy jak ?? Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje

    ---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

    ja mapy sczytywałem w ->
    http://www.modpro.pl/index.php?optio...tpage&Itemid=1 ale przypuszczam iz każdy kto bawi się w chip tuning zrobi to samo za nie wielkie pieniądze bo nie ponosi ryzyka że coś pójdzie nie tak itp... Pojawia się tylko pytanie po co chcesz te mapy porównywać. Co sie dzieje z autkiem ??

    ---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

    Dodam tylko iż moim zdaniem gazowanie na postoju nie ma sensu, logi robi się pod obciąrzeniem czyli najlepiej bieg 4 od 1500 do ile się da najlepiej 4500. Na 3 też można ale na tak niskim biegu wszystko się dzieje strasznie szybko... W tym przypadku do że maksymalna dawka paliwa wyszła ok 35mm3/i nie znaczy jeszcze nic bo brakuje obciąrzenia silnika.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    to byl temat nad ktorym meczylem sie sporo czasu ale niestety nie udalo mi sie go rozwiazac bo auto stalo i nie bylo jezdzone, patrzalem wszystkie mozliwe parametry, przeplywka egr - to cudo praktycznie nie wplywa na spalania i wszystko dazylo do jednego - a mianowicie wtryski , ja u siebie tego nie sprawdzalem kiedys moze tam pojade zeby mi przeczyscili wtryski i moze cos tam zregenerowali

    co ciekawe nie udalo mi sie odszukac jakiegos postu w ktorym byloby jasno napisane ze ktos mial tak samo wymienil czy tez zregenerowal wtrysk i powrocilo do normy

    ja ci kolego radze tak - pojedz na warsztat od wtryskow i chyba za 40 zyla za wtryska sprawdza ci co jest nie tak

    wszystko sie sprowadza wlasnie do tego tym bardziej ze robiles probe przelewowa i tam ten pierwszy wtrysk ci duzo lal

    swoja droga cos duzy ten czas masz wtrysku podobnie jak u mnie

    wiecej tutaj nie da sie kombinowac - ja testowalem to samo na 3 przeplywkach i dupa bylo to samo

    wtryski wtryski i jeszcze raz wtryski - to na dobry poczatek

    byc moze okaze sie ze cos z tym 1 -szym jest nie tak kiedys oglaldalem inne proby przelewowe i w wiekszosci lał pierwszy wtrysk

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    jeśli to rzeczywiście okazały by się wtryski to po prostu był by to jakiś żart ze strony ich producenta!!! Moja bela ma przejechane 160 tys km (100% przebieg jest ok... ) i juz wtryski dają o sobie znac ?? W ibizie miałem 230 tys km + ok 200tys km cofnięte i nic w silniku nie wskazywało na jakieś zużycie...

    Zastanawia mnie troszkę sprawa egr. Większość ludzi zaślepia egr kiedy nie działa on już jak trzeba. Ciekawe jak by wyglądało spalanie przy zaślepieniu 100 procentowo sprawnego egr-a. Coś mi się wydaje ze jeśli egr jest sprawny i go zaślepimy to spalanie wzrośnie... co innego kiedy elektromagnes egr-a juz nie domaga, bądź sprężyna jest już słaba i zawór nie domyka się do końca to zaślepienie poprawi moc i obniży spalanie...

    Faktem jest iż w moim przypadku mam jeszcze problem ze spooooorym przeładowaniem, zamierzam wymienić zaworek vtg. Ale czy przeładowanie mogło by mieć coś wspólnego ze wzrostem spalania i zwiększeniem dawki?????
    Ostatnio edytowane przez milek_22 ; 26-09-2011 o 22:29

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    przeladowanie moim zdaniem moze miec, egr az tak znaczaco nie wplywa na spalanie, dobrze ze miales robione przelewy takze cos na ten temat juz wiesz, moim zdaniem warto sprawdzic wtryski bo poruszasz sie blisko tematu

    ja robilem logi z dawkami z egr otwartym i zamknietym - zadnej roznicy nie bylo

    niestety ja jeszcze wtryskow nie zrobilem takze nie moge potwierdzic

    wtryski - wiesz tam moze byc koncowka rozwalona, moze elektromagnes niedomaga, moze to moze tamto, moze jakas sprezynka

    a co do tej ibizy to nie chce mi sie wierzyc za bardzo ze przez 400 tysi wtryski nie byly ruszane .... twoje auto ? miales je od poczatku ?
    Ostatnio edytowane przez zasit ; 27-09-2011 o 08:09

Podobne wątki

  1. Reset parametrów, logi i ich ocena-prośba o pomoc
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 18:53
  2. Prośba o pomoc ocena parametrów - falowanie obrotów 2.5 V6
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 12:06
  3. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  4. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory