Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 147 EBD System Failure

  1. #1
    Gaber
    Gość

    Domyślnie 147 EBD System Failure

    Witam wszystkich. Ostatnimi czasy zauważyłem w swojej alfie błąd, który wyświetla sie gdy temperatura powietrza obniża się do 3*C. Zaświeca się "gwiazdka" która ostrzega przed możliwym poślizgiem na drodze lub jej oblodzeniu, a potem samochód zaczyna zwalniac i po kliku sekundach gaśnie. w miedzy czasie zaświecają się kontrolki system "EBD, ABS, Immobilizer (CODE) Failure" . To samo dotyczy gdy załącze ogrzewanie tylej szyby, nagle obroty samochodu spadają i go stracznie muli. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Nie chce oddawac go do elektromechanika bo to moze byc zwykła pierdoła. Czy moze to byc wina zamontowanego zabezpieczenia w samochodzie? Wczesniej tego nie było.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    OT: Gdzie już są temp. poniżej 3*C ??


  3. #3
    Gaber
    Gość

    Domyślnie

    Np jadąc o 3 w nocy samochodem :]
    .

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Pierwsza mysl jaka sie nasuwa to slaby AKU. Ale takie zdarzenia mialyby miejsce przy uruchomieniu auta, a nie podczas jazdy kiedy pracuje alternator.
    Wiec druga mysl to zasniedziale i zasyfione klemy akumulatora i spadki napiec.
    Co do Immo to rozkrec obudowe kolumny kierownicy i wokol stacyjki masz antene immo i przeczysc na niej styki (prepearatem w sprayu do czyszczenia kontaktow)
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  5. #5
    Gaber
    Gość

    Domyślnie

    No aku odpada bo ma dopiero 2 miesiące i jest jakiejś nowej generacji. Alternator był także robiony nie dawno, więc co do tej kwestii nie mam wątpliwości. A te klemy to faktycznie muszę sprawdzic bo szczerze to nie zwróciłem uwagi . Zobaczymy co dalej...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Napisz o przebiegu tej operacji. Co prawda nie mam tej usterki ale zaskakuje mnie jej wystąpienie i po prostu ciekawi rozwiązanie..

  7. #7
    Gaber
    Gość

    Domyślnie

    No to sytuacja wygląda tak... Jadę sobie samochodem w nocy przy temp. 4,5*C i wszystko było ok, ale po chwili jak obniżyła się do 3*C zaświeciła mi się kontrola (płatek śniegu, możliwy poślizg) a po 3,4 sekundach nagle samochód gaśnie i zwalnia. próbuję go odpalic ale załączają sie kontrolki <ABS, EBD, Immobilizer (CODE) - System Failure> wtedy silnik się uruchomi, ale po sekundzie gaśnie z powrotem. modliłem się żeby odpalił i zauważyłem ze jak temp. wskoczyła tylko na 3,5*C to odpalił bez problemów. To samo dzieje się gdy jadąc samochodem włączę ogrzewanie tylnej szyby co prawda samochód nie gaśnie, ale traci moc i spadaja obroty. To zauważyłem gdy zamontowałem zab. do auta bo przed tego nie było. Przeczyściłem klemy itd ale narazie nie wybieram sie w nocy autem wiec nie moge sprawdzic, a w dzień i późnym wieczorem jeszcze takich temp. nie ma. Jak sięto powtórzy to nie mam wyjścia jak dac auto do elektromechanika zeby odłączyli zabezpiecznie i sprawdzili to.

  8. #8
    Gaber
    Gość

    Domyślnie

    I się wyjaśniło... Źlę podpięta masa do nadwozia :p. Teraz wszystko juz OK, więc można szalec . Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie .

Podobne wątki

  1. VDC Failure System.
    Utworzone przez demoniclooz w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 18:30
  2. ABS/VDC System Failure
    Utworzone przez Ultima w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 08:37
  3. Immobiliser failure , vdc system failure
    Utworzone przez Kriss w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 21:52
  4. VDC/ABS System Failure AR 156 1.9.jtd
    Utworzone przez jokateam w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 14:31
  5. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory