Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] aby wystrzelic jak z procy...

  1. #1
    Giorgio
    Gość

    Domyślnie [156] aby wystrzelic jak z procy...

    Witam.

    Na wstepie zaznacze, ze swoja Belle traktuje zazwyczaj delikatnie, wiadomo jednak, ze ona sama lubi czasami wkrecic sie na wyzsze obroty. Mam do was, drodzy forumowicze, takie pytanie.

    Zdarza sie, ze na swiatlach staje kolo mnie jakis typek, ktorego pogardliwe spojrzenie wskazuje na brak szacunku i wygorowane mniemanie o swoim wlasnym autku.

    Jak, waszym zdaniem, sprawic, by 156 2.0TS dala z siebie wszystko, a mowiac bardziej konkretnie, na jakich obrotach ja "przytrzymac", aby po puszczeniu sprzegla "wystrzelic" jak najszybciej? Max moment obr jest, jak mi sie wydaje, przy 3500 obr., ale wydaje mi sie, ze trzymajac ja tak wysoko, kola zlapia przyczepnosc za pozno, nie bedzie to optymalne.

    Co wy o tym myslicie?

    Pozdro,
    Giorgio

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    najwiekszy sukces jest jak koła odrazu złapią asfalt i nie ma przekręcenia, jak ci sie to uda to wtedy juz masz połowe sukcesu.. czyli najlepiej w ogole nie startowac na mokrej nawierzchni bo bedzie wiecej obciachu niz pozytku.. opony tez chyba lepiej dobrej klasy ale seryjnego wymiaru opona niz jakis nowy lub co czesto sie starza leciwy laczek co wiecej ci zmuli auto niz odejmie sekund.. moim zdaniem chyba 3500 jest za duzo i lepiej mniej obrotow przytrzymać..

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Najlepiej... to nie dać sie prowokować takim typkom, bo i oni wiedzą czym Ty jedziesz i sam tez wiesz że jak depniesz to powachaja dymek

    Mi zwykle wystarczy ta myśl i takich co gazuja obok mnie na switałch zbywam deliktanym usmieszkiem :twisted: ... bo cóz więcej na takich potrzeba hehh
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory