Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Ar 156 po lifcie nawiew pytania.

  1. #1
    Johnson
    Gość

    Domyślnie Ar 156 po lifcie nawiew pytania.

    witam posiadam Alfe romeo 156 po lifcie, i mam kilka pytań czy nawiew jest ciągnięty z mocy akumulatora czy z osobnego silniczka który ciągnie paliwo? jak mogę włączyć sam nawiew bez klimy ?czy klima tez jest na osobny silniczek żrący paliwo ?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ide chyba spac bo nic z tego nie kumam. Napisz to jeszcze raz, ale bardziej zrozumiale

    Możesz włączyc sam nawiew bez klimy. Klima jest na spreżarke, która w momencie uruchomienia obciąża dodatkowo silnik spalinowy przez co powoduje jakis tam wzrost spalania.

  3. #3
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    no własnie ale mam klimatronika i jak włączyć sam nawiew? Jak ustawie np nawiew na szybę to się automatycznie robi, i ustala np 16 stopni przez co chyba włącza klimę tak ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Przeczytaj instrukcję obsługi
    A klimę wyłączasz przyciskiem ze śnieżynką.

    Pozdr

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jak klima sie wlaczy to sygnalizuje to diodą na przycisku z "śniezynką", jak nie to nic tam sie nie podswietla. Prawdopodobnie masz klime ustawioną na automatyczną przełącz ją sobie na maualną i w tedy to ty bedziesz sterował klimą recznie. Ale klima załączy sie jak zejdziesz z temp, na wyswietlaczu poniżej 16,5st. jak ustawisz sobie na 16,5st. to sama w trybie recznym sie nie włączy. Zauważ iz na lewym pokretle masz napis "AUTO" który podświetla sie dwoma diodami - to na nim sterujesz czy wybierasz automat, czy recznie. Wystarczy wcic przycisk i wszystko jasne.

    P.S. W instrukcji obsługi masz wszystko podane.

  6. #6
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    hehe jak by ktoś pisał jak ja też pewnie bym się z tego smiał ale nie mam instrukcji i zaraz jej poszukam na necie... czyli jak np ustawie sobie temperature 18 stopni w aucie to włączam klime czy nie ? czy jedynie klima się włącza po wciśnieciu śnieżynki.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jak np. masz sterownik właczony w trybie manualnym to przy temp. zadanej 18st. klima sama sie nie włączy (możesz ja sam włączyc naciskając snieżynke),
    natomiast jak masz włączony trym automatyczny to automat sam sobie steruje siłą, kierunkiem i momentem włączenia klimy zależnym od aktualnego zapotrzebowania przy zadanej temp. np. 18st.
    To opanujesz - bo to jest proste. Jak nie pali Ci sie zielona lub żółta (nie pamietam dokładnie jaki kolor) dioda na przycisku śniezynka to klima jest wyłączona a idzie jedynie sam nawiew. Fiu... już chyba prosciej nie można.

    ---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

    zerknij tutaj na polskie instrukcje http://aftersales.fiat.com/ELUM/main...D=&annoID=2003

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    śnieżynka świeci - klima ON
    śnieżynka nie świeci - klima OFF - a stopniami kręcisz wtedy jak zwykłym nawiewem (ciepło/cieplej)

    Zimą klima nie będzie działać (poniżej 4 albo 3,5st) - to żebyś nie panikował

  9. #9
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    czemu zimą nie będzie działać ? to fajna opcja jak tylko sam nawiew będzie chodził do tej pory w ogóle tego nie używałem auto już mam z pół roku :/

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnson Zobacz post
    czemu zimą nie będzie działać ?
    Klimatyzacja = chłodzenie... zimą???

Podobne wątki

  1. Nawiew
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 10:02
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 14:12
  3. [159] nawiew
    Utworzone przez szocik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 09:53
  4. Nawiew
    Utworzone przez Qest w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 08:57
  5. [146] Nawiew
    Utworzone przez kmacon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 21:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory