Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] Początkowa stopniowo ustepująca mułowatość silnika. He

  1. #1
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie [156] Początkowa stopniowo ustepująca mułowatość silnika. He

    Mam problemy z mocą silnika 1.8 TS w 156 tylko że dziwnie się to objawia. Napomnę na wstępie, że wariat dopomina się przez pierwszą sekundę po odpaleniu wymiany. Na początku była odczuwalna typowa usterka wariatora czyli do 3,5 tyś przyśpieszała jako tako, a potem nagle jakby turbo dostała. A teraz zaraz po odpaleniu silnika chodzi bardzo, ale to bardzo mułowato, ale ten objaw w miarę szybko i płynnie ustępuje. Gdy rano wyjeżdżam chłodnym samochodem z garażu ustępuje po przejechaniu około 50 m (nie jest to nagły powrót mocy tylko stopniowy). Gdy odpalam go po wyjściu z pracy (stoi sobie spokojnie 8 godzin na SŁOŃCU) objaw też stopniowo ustępuje ale po przejechaniu gdzieś 200 m. Wiem że Wariat jest do wymiany, bo za każdym razem przy uruchamianiu silnika przez około 1 sekundę się tego dopomina i zrobię to w najbliższym czasie, ale z czego ta ustępującą początkowa mułowatość, która w jakimś stopniu wydaje mi się, że zależy od temperatury. Mam takie gdybanie że może silnik nie ma już szczelności i troszkę oleju zbiera się w cylindrze. Ale chmury dymu nie ma za mną po odpaleniu silnika. Proszę o pomoc, bo nie znalazłem takiego problemu na forum jaki mnie spotkał. POCZĄTKOWA STOPNIOWO USTEPUJĄCA MUŁOWATOŚĆ SILNIKA. Czy to WARIATOR tak WARIUJE ???

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Wariator moze klekotac nawet do 30 sekund po odpaleniu. Poza tym jesli jest uszkodzony to auto jest slabsze bez wzgledu na to czy jest rozgrzane czy nie.

    Podaj jaki masz engine code (z tabliczki znamionowej ).
    Jak chcesz to mozemy podpiąc laptopa i zdiagnozowac co nie domaga

    fred

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Jedyne elementy które mają cos wspólnego z temperatura (zależą od nich ich parametry pracy) to sonda lambda i przepływomierz. Takie wahnięcia przy przyspieszaniu to własnie przepływomierz
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Też stawiałbym na padający przepływomierz. To raczej nie jest wariator - to, że stuka 1 sek od uruchomienia to normalne - myślę, że to popychacze hydrauliczne, które po napełnieniu olejem zaczynają dopiero normalnie pracować i tak ma być.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocik_156
    Gdy odpalam go po wyjściu z pracy (stoi sobie spokojnie 8 godzin na SŁOŃCU) objaw też stopniowo ustępuje ale po przejechaniu gdzieś 200 m.
    Miałem dokałdnie to samo. Ale najlepsze to że po nocy odpalałem i szła od samego dołu, postawiłem pod robotą, postał 9 godzin i przez jakieś 200-500 m miałem muła do 3 tys obr...potem dostawał kopa...

    wiesz co zrobiłem...zatankowałem bene 98... wyczyściłem płynem do instalacji elektrycznych przepływkę i przepustnice dla spokojności i obajwy ustapiły, byc moze u Ciebie cos innego to powoduje ale u mnie to pomogło...

    Zapewne duzo dało samo paliwko, teraz mam w planach zalać Vpowerkiem i sprawdze jaka róznica..

    Zapomnaiłęm dodac że ustapiły tez wahania obrotów po tymj zabiegu...Alfa jest kaprysna, ale jak wiesz jak ją podejść to sie odwdzięczy...czasami trzeba ją rozebrac, jak kobietę :mrgreen:


    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Podobne wątki

  1. [159] Komora silnika - skrzypienie przy uruchamianiu silnika, przyspieszaniu i na dziurach
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 14:13
  2. Pompowy PODGRZEWACZ SILNIKA grzałka silnika
    Utworzone przez sixtus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 14:55
  3. Brak mocy silnika zapalona lampka silnika
    Utworzone przez christofe w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 13:59
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory