Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Temat: Niby po remoncie...[156]

  1. #21
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    chyba jednak padła całkiem ta przepływka a rozrząd jest ok, tymbardziej że przed remontem coś sie też jebło i obroty lubiły falować tak że auto gasło...
    teraz sprawdzałem dokładnie, robiłem restart parametrów i tak: po odpaleniu bez dodawania gazu auto pracuje idealnie jednak po przegazowaniu ma problemy z ustabilizowaniem pracy silnika.. no i trochę nie rozumiem tego że niby słychać że silnik prycha z wydechu a na obrotomierzu wskazówka ani drgnie utrzymując się w górnych granicach tego zielonego -pola, jakieś sugestie? a może po prostu auto mu falowało więc podciągnął trochę linkę gazu? bo widziałem że jest tam taka prosta regulacja
    trochę lipa że nie zrobiłem tego przed oddaniem do warsztatu, teraz miałbym pewność czy to wina rozrządu czy nie...

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Na pewno nie powinno nic prychać - spróbuj sprawdzić szczelność układu dolotowego - może ciągnie gdzieś lewe powietrze i stąd te problemy. Możesz też osłuchać stetoskopem lekarskim pracę poszczególnych wtryskiwaczy - powinny tykać idealnie jak zegarek.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to tylko gdybanie, bo powodów może być wiele, a wypadałoby zacząć od sprawdzenia prawidłowości ustawienia rozrządu bo jest duże prawdopodobieństwo, że mechanik uczył się na Twojej alfie, a potem dopiero eliminować poszczególne możliwości. W sumie sprawdzenie rozrządu nie jest takie skomplikowane i nie ma z tym aż tak dużo roboty: zdejmujesz cewki, pokrywę zaworów, wykręcasz dużą świecę 1 cylindra, wkręcasz czujnik zegarowy, ustawiasz tłok w położenie GMP, zdejmujesz odpowiednie pokrywy łożysk wałków rozrządu, przykładasz blokady i już wszystko jasne. Oceniam, że w warsztacie nie powinni za to chcieć więcej niż 100-150 zł.

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    najgorsze w tym wszystkim jest to ze znajdą sie takie mechaniory co nie mają pojęcia a sie zabierają za robote bez sumienia i pozniej komus niepotrzebne kłopoty robią..

  4. #24
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    No więc tak, uszczelniłem dzisiaj tą rurę dolotową powietrza, profilaktycznie gdyż nie było widać prześwitów, wyczyściłem do połysku przepustnicę, krokowca rozebrałem ale był czysty, przepływka wyczyszczona i spryskana odpowiednimi preparatami do konserwacji tego typu urządzeń, nowy filtr powietrza, restart parametrów, odpalam i... auto prycha na wolnych jak prychało, wcześniej zawsze doświadczałem miłęgo pomruku z rury wydechowej a teraz tak jakby ktoś do niej pluł!!!

    Przyspieszenie jest całkiem całkiem, muli na niskich obrotach (0-2500) i do tego silnik pracuje chyba głośniej niż przed wymianą wariatora, gdybyście mieli koledzy obstawiać to na co postawicie?
    Jak na rozrząd to jutro z rana odstawiam mu auto i niech to k... robi tak jak powinno być!!!

    Bo gdyby nawet przepływka była walnięta to czy auto by prychało? dodam że wskazówka obrotomierza anie drgnie na wolnych

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Jak nigdy nie robił to i nie zrobi...Lepiej odstaw auto do warsztatu który będzie umiał ustawić rozrząd.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Jak nigdy nie robił to i nie zrobi...Lepiej odstaw auto do warsztatu który będzie umiał ustawić rozrząd.
    dokladnie..

  7. #27
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no podobno jak ludzie reklamują to dzwoni po chłopaków z serwisu i mu robią,
    zapomniałem dodać że czasami szarpie w czasie jazdy a silnik grzeje się tak że aż wszystkie plastiki śmierdzą, dzwoniłem to tłumaczy się że świece są powypalane i dlatego prycha, jutro do niego jadę to dam znać co i jak

  8. #28
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Zapytaj jeszcze tego gościa, czy wie co to znaczy ustawiać rozrząd na pływających kołach - jak nie wie to znaczy że ten gość ma raczej blade pojęcie o rozrządzie w silniku TS.
    a co to znaczy? żebym wiedział czym go jutro zaginać

    no już doczytałem sobie, myślę że wymięknie

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    przestawiony rozrząd daje o sobie znać parametrami FRA, TRA.
    Jak to wygląda u ciebie po resecie tych parametrów oraz po przebiegu 200 km.
    ECU wykrywa jesli rozrząd jest przestawiony o dwa ząbki na wałku ssącym oraz o jeden ząbek na wałku wydechowym.
    Powyższe jest wazne jesli nie ma innych anomali, np zeszlifowane krzywki wałka rozrzadu !!!

    :wink:

  10. #30
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no niestety akurat tego nie zdążyłem sprawdzić bo dzisiaj mu odstawiłem auto... ale właściwie już wszystko jasne:

    "No pasek na wałkach ustawiłem według znaków metodą pływających kół(...)"
    "No widziałem że na wariatorze też jest koło i że można je tam przestawiać w jedną lub drugą stronę, ale tego nie ustawiałem tylko tak złożyłem(...)"

Podobne wątki

  1. 156 2.4jtd 182KM niby GTA
    Utworzone przez skwaros w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 10:05
  2. Niby ok ale chyba coś nie tak... pomocy !!!!
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 17:32
  3. [155] niby drewniane wykonczenie
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 18:14
  4. [145]Niby dobrze ale jednak.....
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 00:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory