Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73

Temat: Niby po remoncie...[156]

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    no niestety akurat tego nie zdążyłem sprawdzić bo dzisiaj mu odstawiłem auto... ale właściwie już wszystko jasne:

    "No pasek na wałkach ustawiłem według znaków metodą pływających kół(...)"
    widac odrazu ze fachura jak juz sie tak przykladał do ustawienia rozrzadu ze metodą pływajacych kól ustawiał rozrzad do znakow ktorych nie ma, chyba ze do swoich namalowanych farbką :mrgreen:


    "No widziałem że na wariatorze też jest koło i że można je tam przestawiać w jedną lub drugą stronę, ale tego nie ustawiałem tylko tak złożyłem(...)"
    to znaczy jak??? przeciez trzeba odkrecic to koło zeby przelozyc na nowego wariata to jak nic nie ruszał

  2. #32
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    chodziło o to że przestawił przy demontażu i nie ustawił jak nowego wariata zakładał

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Czytając cytaty wypowiedzi tego mechanika od razu widać, że gość nie ma pojęcia o ustawianiu rozrządu w alfie - jest więc raczej pewne, że rozrząd jest do poprawy.

  4. #34
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321
    rzestawiony rozrząd daje o sobie znać parametrami FRA, TRA.
    Jak to wygląda u ciebie po resecie tych parametrów oraz po przebiegu 200 km.
    ECU wykrywa jesli rozrząd jest przestawiony o dwa ząbki na wałku ssącym oraz o jeden ząbek na wałku wydechowym.
    Powyższe jest wazne jesli nie ma innych anomali, np zeszlifowane krzywki wałka rozrzadu !!!
    czyli muszę zrobić aż 200km żeby sprawdzić Unidiagiem?

  5. #35
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    "No widziałem że na wariatorze też jest koło i że można je tam przestawiać w jedną lub drugą stronę, ale tego nie ustawiałem tylko tak złożyłem(...)"
    To jak powinno być jeśli chodzi o to koło?

  6. #36
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no byłem dzisiaj z chęcią odebrania ponoć idealnie pracującej alfy... Nie wiem czy z 500 metrów od kolesia ujechałem....

    1. Muł jeszcze gorszy jak był
    2. po przeciągnięciu na wysokie obroty silnik się wyłącza!!!! tzn obroty spadają na 0 i zapala się marchewa;/ po chwili gaśnie i można dalej "jechać"

    Co wy na to? ja myślę że przestawiony jest jeszcze bardziej niż był, koleś sie sprzecza ze mną że jest dobrze i to wina komputera że odcina... dzisiaj ma jechać do serwisu po moich protestach....

    Proszę o rady....

    I jeszcze jedno, orientuje się ktoś ile chcą za ustawienie rozrządu w ASO?
    ewentualnie jakiś mechanik od Alf w okolicach Wawy? bo ten to coś czuję że tego nie zrobi

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No a czy ten mechanik pokazał Ci wreszczie te blokady na wałki i czujnik zegarowy.
    Właśnie o to chodzi, że o ile jeszcze wymiana samego paska jest do zrobienia bez blokad, to jak chodzi o wymianę wariatora, nie ma takiej możliwości.
    Natomiast co do koła na wałku ssącym, które przykręca się 4 śrubami do wariatora to właśnie w tym tkwi cała sztuka jego prawidłowego ustawienia, ponieważ posiada ono otwory śluzowe z możliwościa regulacji ruchu tego koła o ok. 3,5 ząbka. Dodatkowo też trzeba pamiętać, że koło wałka wydechowego mimo, że jest mocowane na tzw. klinie, również ma luz. Dlatego po wymianie wariatora należy ustawić wszystko na nowo na tzw. pływających kołach. A kto nie wie, jak to zrobić, niech lepiej nie zabiera się za rozrząd w TS.

  8. #38
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    czujnik ma i na nim ustawiał, bez blokad ;/ no niedługo zadzwonie do niego i spytam co mu na serwisie powiedzieli...

    czyli to wyłączanie się silnika to może być przez źle ustawiony rozrząd? nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja

    dzwoniłem, jutro mają mu przywieźć przyrządy z serwisu do ustawiania i sprawdzania rozrządu, pytanie tylko czy nawet z tymi przyrządami koleś sobie poradzi?
    jest jakaś regułka jak ma ustawić to koło na rozrządzie by było dobrze? czy są na nim znaki?

  9. #39
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    *odświeżam

    nikt nie pomoże?

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Jedź do porządnego serwisu niech go podepną pod egzaminer (będzie wiadomo co znaczy paląca się marchewa) i niech poprawią po tym partaczu. Nikt nic innego ci tu nie wymyśli. Naprawa tych silników metodą prób i błędów jest zawsze kosztowna i mało skuteczna
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. 156 2.4jtd 182KM niby GTA
    Utworzone przez skwaros w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 10:05
  2. Niby ok ale chyba coś nie tak... pomocy !!!!
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 17:32
  3. [155] niby drewniane wykonczenie
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 18:14
  4. [145]Niby dobrze ale jednak.....
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 00:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory