Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] stukanie w zawieszeniu

  1. #1
    GregZPL
    Gość

    Domyślnie [156] stukanie w zawieszeniu

    witam
    mam problem z zawieszeniem, mianowicie podczas jazdy dochodza do mnie odglosy lekkiego pukania, czestotliwosc nateza sie wraz z predkoscia jazdy, podczas skrecania pukanie jest bardzo wyrazne wiec sadze, ze to przegub :/
    pytanie: to moze byc cos innego? wymienic tylko przegub czy cala polos? i jeden czy odrazu w obydwu kolach (stuki dochodza z lewej strony)? warto kupic uzywane czy lepiej doplacic (sporo) i kupic nowe?
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Jeżeli na skręconych kołach stukanie jest silniejsze to raczej będzie przegub, przy wymianie odradzam tanie zamienniki, ja nie szaleje przy ruszaniu a mój nowy przegub wytrzymał zaledwie 25tyś kilometrów (chytry dwa razy traci). Przegub możesz wymienić bez półosi i nie kupuj używanych - to głupota zakładać stare części lepiej dopłać troszkę, wymień stronę, która stuka (jeżeli nie stuka z drugiej strony to widocznie jest ona dobra). A temat przegubów przewijał się przez forum już kilka razy - warto najpierw poszukać.
    156 Sportwagon 2,4JTD 2000r - była
    159 Sportwagon 1,9JTDM 2006r - teraz

  3. #3
    GregZPL
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za opowiedz
    bylem dzisiaj w warsztacie i mechanik powiedzial ze to nie przegub zewnetrzny, na 99% nie... stukanie jest podczas jazdy prosto i podczas skrecania w lewo (w prawo nie), powiedzial ze to albo poduszka pod skrzynia biegow albo przegub wewnetrzny, niestety dzis nie mial czasu na wjechanie na podnosnik wiec umowilem sie na wtorek... z finansowego punktu widzenia co byloby "najkorzystniejsze"?

  4. #4
    CEHU
    Gość

    Domyślnie

    trochę odgrzebie kotleta, ale po jakiego zakładać nowy temat :wink:
    No właśnie, kują mnie w ucho dziwne stuki z lewego przedniego koła, sprawa ma się tak że jak skręcam koła w prawo i jadę chociażby po lego (czyli ta śmieszna kostka brukowa) z okolić tego koła słyszę stukanie, jak wymieniałem koła na zimowe to przy okazji sprawdziłem wszystkie tuleje metalowo gumowe na wahaczach i drążkach, nie są specjalnie wybite a luzów też jakiś mocnych nie ma. W czasie jazdy na wprost dopiero przy mocnych wybojach (oczywiście pokonuje je z mała prędkością) nie słychać tak mocno, prawie wcale! i teraz pytanie czy to przegub czy szukać winny gdzie indziej, swoją drogą to trochę pomotane te zawieszenie w szóstce.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 18:12
  2. [GTV] Dobijajace stukanie w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez Speed223 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 22:04
  3. [159] Stukanie w zawieszeniu na zimnym silniku
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 07:26
  4. Stukanie w tylnym zawieszeniu
    Utworzone przez Sikora w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 12:25
  5. Stukanie w zawieszeniu i ściąga
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory