Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Pedał hamulca odbija, twardnieje po wymianie płynu hamulcowego...

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie Pedał hamulca odbija, twardnieje po wymianie płynu hamulcowego...

    Witam,

    w dniu dzisiejszym zapewniłem swojej Belli kolejny serwis. Wymieniane zostało:
    - termostat,
    - płyn chłodniczy,
    - płyn hamulcowy,
    - płyn wspomagania,
    - olej w skrzyni biegów.

    Po wyjeździe z warsztatu problemy z hamowaniem. Objawy takie, że pedał hamulca działa około 3-4 sekund... W czasie tych 3-4 sekund powoli, jednostajnie odbija do góry i całkowicie twardnieje, a auto dalej jedzie... :/ Ostrożnie pojeździłem trochę, bo miałem nadzieję, że to minie, ale nic z tego. Jadąc przykładowo 60km/h nie ma się szans na całkowite wyhamowanie auta jednym naciśnięciem pedała. Po puszczeniu pedała i odczekaniu 2-3 sekund znowu można hamować przez kolejne 3-4 sekundy... Strach jeździć :/ Przed oddaniem na serwis wszystko w jak najlepszym porządku, żadnych ww. objawów. Powrót na serwis, wszystko sprawdzone, dwukrotnie odpowietrzany układ hamulcowy, podpięcie kompa, zero błędów, wszystkie parametry związane z hamulcami, absem ok i dalej to samo :/ Mechanicy załamali ręce i obstawili, że to zrządzenie losu i do wymiany będzie najprawdopodobniej Vacum pompa...

    Co myślicie o tym problemie? Czy ktoś z Was miał kiedyś podobne objawy? Czym to może być spowodowane? Czy przy wyżej wymienionych wymianach można w jakikolwiek sposób uszkodzić Vacum pompę? Chciałbym mieć pewność, że to Vacum pompa, bo szczerze przyznam, że trochę kasy wpakowałem w dwa serwisy (rozrząd, filtry, paski, oleje, płyny, termostat) i nie jestem zbytnio przygotowany na dalsze koszty, które wynikły dość niespodziewanie :/

    Na Allegro jest kilka używek, na weekend planuję kupić, żeby w poniedziałek było już po wszystkim, bo auto dość pilnie potrzebne :/ W związku z tym proszę o pilną pomoc, każda merytoryczna porada mile widziana...

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 08-06-2012 o 20:57

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Dziwne. Co to za serwis i jak odpowietrzali hamulce? Używali jakiegoś sprzętu?

    Jeżeli hamulce zostały prawidłowo odpowietrzone to proponuję najpierw sprawdzić pompę vacu. Nie ma przy tym wielkiej filozofii. Wygląda na to, że wspomaganie hamulca nie działa. Układ podciśnienia do sprawdzenia. To może być tylko głupi wężyk.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Też obstawiam wężyk - pewnie jak grzebali przy silniku to go uszkodzili.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jaras 155
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wiekowo
    Auto
    obecnie Alfa 156 1.9 JTD 02r.
    Postów
    105

    Domyślnie

    Ja jednak obstawiał bym źle odpowietrzony układ. Jak pracuje sprzęgło? mało prawdopodobne żeby od wymiany płynu klękła pompa. w 155 gdy padła mi pompa to musiałem się mocno zapierać żeby cokolwiek zadziałał hamulec. tak jak koledzy wcześniej pisali może któryś wąż jest walnięty lub nie założony ten od podciśnienia, wciskany w serwo.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Mam identyczne objawy po wymianie płynu plus trzymanie hamulców po ukosie. 2 godziny dumalismy co mogło paść. Też na początku typowalismy na vacum pompę, ale ostatecznie padło na pompę hamulcowa. W poniedziałek wymiana i się okaże.

    Wysłano za pomocą myśli z SGS2
    Ostatnio edytowane przez semri ; 09-06-2012 o 11:35
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał semri Zobacz post
    padło na pompę hamulcowa. W poniedziałek wymiana i się okaże.
    Niewłaściwy sposób odpowietrzania moim zdaniem.
    Pewnie najpierw był spuszczony cały stary płyn, a to jest błąd.
    Wstawisz nową pompę i będzie dokładnie to samo po takim odpowietrzeniu.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Nie, był przelewany.

    Wysłano za pomocą myśli z SGS2
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    Dziwne. Co to za serwis i jak odpowietrzali hamulce? Używali jakiegoś sprzętu?
    Jeżeli hamulce zostały prawidłowo odpowietrzone to proponuję najpierw sprawdzić pompę vacu. Nie ma przy tym wielkiej filozofii. Wygląda na to, że wspomaganie hamulca nie działa. Układ podciśnienia do sprawdzenia. To może być tylko głupi wężyk.
    Z tego co widziałem to do odpowietrzenia nie używali żadnego sprzętu. Odpowietrzanie polegało na naciskaniu, trzymaniu pedału hamulca i odpowietrzaniu za pomocą odpowietrzników przy kołach.

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Też obstawiam wężyk - pewnie jak grzebali przy silniku to go uszkodzili.
    Wszystkie wężyki były sprawdzane...

    Cytat Napisał jaras 155 Zobacz post
    Ja jednak obstawiał bym źle odpowietrzony układ. Jak pracuje sprzęgło? mało prawdopodobne żeby od wymiany płynu klękła pompa. w 155 gdy padła mi pompa to musiałem się mocno zapierać żeby cokolwiek zadziałał hamulec. tak jak koledzy wcześniej pisali może któryś wąż jest walnięty lub nie założony ten od podciśnienia, wciskany w serwo.
    Nie zauważyłem niczego niepokojącego w pracy sprzęgła. Takie objawy w 155 miałeś jak padła Ci pompa vacum czy hamulcowa?

    Cytat Napisał semri Zobacz post
    Mam identyczne objawy po wymianie płynu plus trzymanie hamulców po ukosie. 2 godziny dumalismy co mogło paść. Też na początku typowalismy na vacum pompę, ale ostatecznie padło na pompę hamulcowa. W poniedziałek wymiana i się okaże.
    Koniecznie daj znać, czy wymiana pompy hamulcowej pomogła. Dlaczego zdecydowaliście, że to pompa hamulcowa, a nie vacum pompa? Co na to wskazuje?

    Jedyne co jeszcze zauważyłem sprawdzając wczoraj na spokojnie to to, że przy wciskaniu pedału hamulca jest dość znacznie słyszalny syk powietrza w kabinie, po czym pedał twardnieje. Wcześniej na 99% nie było takiego syku, albo może był, ale nie aż tak słyszalny...
    Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 10-06-2012 o 11:22

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    Z tego co widziałem to do odpowietrzenia nie używali żadnego sprzętu. Odpowietrzanie polegało na naciskaniu, trzymaniu pedału hamulca i odpowietrzaniu za pomocą odpowietrzników przy kołach.
    A wiesz może czy wcześniej spuścili całość starego płynu?
    Jeżeli tak to błąd w sztuce i trzeba się będzie udać do dobrze wyposażonego serwisu.
    Masz najwyraźniej zapowietrzony układ.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jaras 155
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wiekowo
    Auto
    obecnie Alfa 156 1.9 JTD 02r.
    Postów
    105

    Domyślnie

    Mi w 155 padła pompa vacum /podciśnienia/ wtedy był objaw jak opisujesz po oględzinach na spoko. słyszalne syknięcie i twardy pedał hamulca. sprawdź jeszcze czy masz wciśnięty przewód od podciśnienia w vacum pompę. ale to byłby naprawdę zbieg ch.... okoliczności żeby po wymianie płynu coś takiego się działo.

Podobne wątki

  1. (156) Pedal hamulca twardnieje, kola sie nie blokuja
    Utworzone przez Alfa Junkie w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2015, 16:27
  2. ile płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego/sprzęgła
    Utworzone przez PiotrekPe w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 15:47
  3. Pedał gazu nie odbija! Pomocy!
    Utworzone przez obreb w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 19:49
  4. [146] Pedał od sprzęgła nie odbija się ...
    Utworzone przez mechantefemme w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 09:07
  5. Pedał gazu nie odbija ?
    Utworzone przez sonexs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory