Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Drgania kierownicy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krisu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    166
    Postów
    140

    Domyślnie Drgania kierownicy

    Witam,

    Panowie i panie w miniony week będąc na dłuższej trasie i jadąc z predkością 180-200 km/h zaczeło strasznie trząść kierownicą, efekt się nasila podczas hamowania. Stan ten się zaczyna tak od 120km/h w górę, dodam że jeśli chodzi o kwestię zawieszenia jest po wymianie wachaczy, sprężyn... i na przeglądzie gość niby nie stwierdził żadnym odchyłów od normy ;/ czytałem o kwesti krzywej tarczy ale nie jestem pewien czy to nie powinno być odczuwalne przy niższych prędkościach. Miał może ktoś coś podobnego?

  2. #2
    fackamaka
    Gość

    Domyślnie

    Siemano. Ja zacząłbym od sprawdzenia stanu opon. Jeżeli wibracje zaczęły się w czasie jazdy to moim zdaniem najprawdopodobniej wybuliło Ci którąś z opon lub "złapałeś" coś w oponę. Jeżeli się mylę to przynajmniej będziesz wiedział, że opony masz ok. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Niby nie stwierdził to chyba mało powiedziane. Ale jak jesteś rozpędzony to nie trzymasz wciśniętego hamulca tak, to też by odpadało. Luzy w kolumnie kierowniczej mogą być, delikatnie skrzywiona felga, nie do końca zbieżne auto, za mało powietrza w którymś z kół. Lub słabej jakości opony więc sam musisz zrobić rachunek tego i coś ustalić.

  4. #4
    0cool
    Gość

    Domyślnie

    W takich wypadkach przeważnie ( 120km/h+ ) winą są koła. Podjedź gdzieś i sprawdź czy nie zgubiłeś odważnika.

  5. #5
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Mi w poprzednich autach przy takich predkosciach rozerwala sie osnowa opony na boku. Zdejmij kolo najpierw jedno pozniej drugie i obejrzyj dkladnie opony czy nie ma guzow czy pekniec. Jesli nie to tarcza hamulcowa ale to trzesie wlasciwie tylko przy hamowaniu

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar popi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Wiedeń / Sosnowiec
    Auto
    AR 166 2,5v6 Sportronic, Lexsus IS 250
    Postów
    106

    Domyślnie

    U mnie bylo bardzo podobnie i okazalo sie ze mialem krzywe felgi ,dla sprawdzenia zamienilem przod na tyl i ustala telepawka.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krisu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    166
    Postów
    140

    Domyślnie

    Co do tego drgania to przy hamowaniu jest duuuuuuużo gorzej, oczywiście przy prędkościach 120km +....... podjade w week na wulkanizacje zeby sprawdzili felgi ;/

  8. #8
    predator
    Gość

    Domyślnie

    U mnie podobnie słychać było bicie z tyłu przy hamowaniu od 140-160 na 5 czy 6 biegu oraz minimalne wibracje kierownicy pomogło ponowne wyważenie kół a różnica była taka 0-15 i 0-35 gram tył.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak koledzy piszą zacznij od tego co sam możesz sprawdzić czyli od opon, w nastepnej kolejności musisz sprawdzić felgi czy przypadkiem nie wpadłes w jakąś dziurę i felga się wykrzywiła lub odpadły odważniki. Przy hamowaniu to już tylko tarcze...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Panowie, odnośnie bicia przy hamowaniu, może coś doradzicie. Biło mi więc pierwsze co to wymieniłem tarcze, oczywiście brembo. Miesiąc spokoju i bicie powróciło. Co może krzywić tarcze? Kiedyś ktoś na forum pisał że jak są krzywe felgi to może giąć tarczę ale ja szczerze mówiąc tego nie ogarniam...

Podobne wątki

  1. drgania kierownicy,pomocy
    Utworzone przez ŁukaszALFAlow w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 13:38
  2. Drgania kierownicy
    Utworzone przez moni.g25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 13:20
  3. Drgania kierownicy
    Utworzone przez arczi444 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 14:30
  4. Drgania kierownicy
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 06:39
  5. [164] Drgania kierownicy
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory