Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zapytanie o sprzęgło

  1. #1
    sebsoniki
    Gość

    Domyślnie Zapytanie o sprzęgło

    Witam Was,

    Mam problem mianowicie, jadąc wczoraj moją Alfą (1.9JTD 115 KM) do domu (jakieś 5km) z każdym kolejnym przejechanym metrem biegi w mojej alfie wchodziły coraz gorzej a przy ruszaniu na światłach z 1 biegu delikatnie szarpało autem. W konsekwencji po dojechaniu do domu już nie dało się wogóle wrzucać biegów na zapalonym silniku. Objaw był taki jakbym chciał wrzucić bieg bez sprzęgła, mimo że pedał był wciśnięty. Auto po prostu przy próbie wrzucenia jedynki podjeżdżało, mimo że pedał miałem wciśnięty. Problem ten nie występuje gdy zgaszę auto. Wtedy biegi na wciśniętym sprzęgle wchodzą ładnie.

    Dzisiaj zabrałem się za podstawową diagnozę mianowicie pompka przy pedale, szczelność układu oraz poziom płynu i wysprzęglik. Wszystko jest ok, układ nie jest zapowietrzony i nieszczelny. Jaką diagnozę stawiacie? Co się mogło stać? Dodam że pedał sprzęgła jest taki jak zawsze (nie wpadł w podłogę)

    Profilaktycznie zapytam -ponieważ przeglądałem allegro - czy sprzęgło (dwumas, docisk, łożysko tarcza) są takie same w silnikach:

    1.9 JTD 105KM, 110KM, 115KM, 140KM, 150KM,
    2.4 JTD 136KM, 140KM, 150KM

    bo z allegro wynika że ten zestaw pasuje do wszystkich powyższych silników. Proszę o pomoc.


  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    To źle wynika, jest inne sprzęgło chociażby do 1.9 JTD 105 i 115km

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    po nr vin niech ci sprawdzą ,będziesz miał pewność




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  4. #4
    sebsoniki
    Gość

    Domyślnie

    a jak w przypadku samego kola dwumasowego? rozni sie?

  5. #5
    marlenka
    Gość

    Domyślnie

    u mnie identyczne objawy były i sprzęgło wymieniałam, okazało się że wymiana samego wysprzęglika nie pomoże.... ;\ ja dalam 1000 zł z robotą bez koła dwumasowego, u mnie nie było potrzeby wymiany

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    wymiana dwumasu ze sprzęgłem to koszt rzędu 2000 zł - tak jak ktoś napisał kup tam, gdzie sprzedający weźmie od Ciebie numer VIN.

    PS. Kup Valeo - nic innego


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  7. #7
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    ale objawy jak na sprzęgło to typowe nie są. ewidentnie jest coś nie tak tam ale zastanawia mnie fakt że chyba się nie ślizgało tylko wejść nie chciało... warto najpierw sprawdzić wysprzęglik czy działa jak należy czy po wciśnięci dociska a następnie po puszczeniu sprzęgła cofa się tak jak trzeba... jeśli chodzi jak należy to wtedy trzeba zdjąć skrzynię biegów i zerknąć na docisk( podobny objaw może powodować częściowo pęknięte "słoneczko" bo wtedy będzie amortyzowało pedał dając opór ale część będzie dociskała nadal tarcz i wtedy nie da się zmienić biegu...) takie rzeczy czasem się zdarzają. a samochód nie zakomunikował brak płynu albo coś innego ostatnio??

    - - - Updated - - -

    jak montować to valeo, święta racja

Podobne wątki

  1. zapytanie
    Utworzone przez delawega w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 20:58
  2. zapytanie!
    Utworzone przez slicer_oo6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 11:44
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  4. Zapytanie
    Utworzone przez Zapys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory