Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: Skrzynia biegów, co jest nie tak..

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar patryk94r
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Środa Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150km
    Postów
    70

    Domyślnie

    Jednak to były łożyska.. We Wrocławiu mechanik najpierw określił koszt na 1500zł a później dzwonił i i mówi że nie wiedział, że to skrzynia M32 i wymiana 8 łożysk wyniesie 2200zł.. No ale cóż.. jeśli to ma pomóc.. :| Jutro do odbioru więc zobaczymy jak się będzie zachowywać

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Z pewnością będzie dobrze. Gdzie robiłeś skrzynię.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar patryk94r
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Środa Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150km
    Postów
    70

    Domyślnie

    Na ulicy Juliana Klaczki we Wrocławiu.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Orson
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16v Q-Tronic Progression
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam.

    To ja się podepnę do tematu, bo pojawił się problem ze skrzynią automatyczną.
    Samochód - Alfa 159 SW 1.9 JTDM 150KM.

    Sprawa wygląda następująco.
    Jakąś godzinkę temu moja żona pojechała do pracy. Po 10 minutach dzwoni, że zaświeciła się kontrolka ESP. Zgasiła auto i odpaliła jeszcze raz, kontrolka zgasła więc pojechała dalej. Po kilku minutach dzwonię do niej co i jak, a ona mi mówi, że wraca, bo auto jest zajebiście słabe i że jedzie 40 km/h. Wyszedłem do auta, wkładam kluczyk i wszystko jest ok. Kontrolki znikają, wskazówki paliwa i reszta też ok (poza ciśnieniem, bo czujnik doładowania do wymiany). Odpalam auto a tam po kolei ESP, VDC i coś o Hill Holder. Wbijam wsteczny (R) a tam lekkie szarpnięcie i przy próbie ruszania auto tak jakby delikatnie skakało. Od razu wyświetla się Check Gearbox. Przy wrzuceniu (P) to samo, szarpnięcie i to samo co przy cofaniu.

    I teraz pytanie: czy padła skrzynia, czy może to coś innego? Aha, dodam jeszcze, że po odpaleniu wskazówka od poziomu paliwa leci na 0 i mruga żółty dystrybutor. Jeżeli to skrzynia, to co tam mogło się spierniczyć? No i przede wszystkim jaki może być koszt naprawy tego.

    Poniżej filmik, który nagrałem, sorry za słabą jakość, ale może coś zobaczycie.



    Proszę o jakieś info, bo się już roztrzęsłem cały.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    sprawdź okablowanie, wtyczki i kostki przy świecach - u mnie przy jednej kostce (zaśniedziała), choć manual, było a piać w mordę to samo. nowa "wtyczka" i po sprawie

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Orson
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16v Q-Tronic Progression
    Postów
    84

    Domyślnie

    OK, sprawdzę to jutro, bo już ciemno trochę. Trochę, choć minimalnie, mnie uspokoiłeś. A miałeś dokładnie takie same objawy? Te wszystkie kontrolki? Jak się zachowywała skrzynia u Ciebie?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    chłopie... w święta takiej choinki nie miałem, mrugało świeciło wszystko co było, komunikaty to disconnected i tamto disconnected... szarpanie, obrotomierz wariuje, paliwo (wskaźnik góra, dół ), auto bez mocy, na prostej max 40-50 na godz., a jaka walka aby nie zgasło...z tego co pamiętam tylko na 3 dało się przemieszczać...cuda wianki a powód błahy... niestety byłem 100 km poza domem, weekend i musiałem dojechać...jedna wtyczka

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Orson
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16v Q-Tronic Progression
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Pozaglądałem dzisiaj na te kable i wtyczki i w sumie jako tako dojście było tylko do jednej. Wyciągnąłem ją, psiknąłem WD40 i prawdę mówiąc byłem w szoku, bo problem zniknął. Niestety ujechałem jakieś 500m i znowu wyskoczył komunikat o ESP, VDC, HillHolder i ABS, natomiast wskazówka od paliwa wyświetla poziom normalnie. Samochód też pracował równo i miał normalną moc.

    Podjechałem do mechanika, podpiął mi Alfę pod kompa i wyskoczyły takie oto błędy:
    - wskaźnik MIL od skrzyni biegów
    - wtryskiwacz cylindra 3.

    Sprawdził też skrzynię ale żadnych błędów nie wyświetliło. Z powyższych błędów pierwszy jest stały - nie kasuje się, natomiast drugi się kasuje. Po kilku chwilach jednak błędy znowu się pojawiają i kontrolki znowu świecą (ESP, VDC itd.). Mechanik powiedział, że to będzie na bank problem z okablowaniem i wtyczkami, czyli to co pisał kolega goch. Byłem jednak u gości, którzy zajmują się praktycznie VAGami, i powiedzieli, żeby lepiej podjechać do kogoś od Alf, bo oni nie mają schematów takich instalacji.
    I teraz powiedzcie mi gdzie w okolicach Jaworzna mogę znaleźć takiego specjalistę żeby mi to przeglądnął? Dzwoniłem do ItalMoto u mnie w Jaworznie, powiedzieli żeby podjechać w poniedziałek. Czy jednak ten serwis jest godny zaufania do tego typu roboty?

    Pozdrawiam,
    Orson.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar madmaxwro
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 2.0 jtdm
    Postów
    108

    Domyślnie

    czyli reasumując jak szumi 5 i 6 wymieniamy wszytkie łozyska w skrzynce , bo wlasnie staje przed dacyzja czy tylko te od wałka 5i6 2szt. a co do sprzągla docisku i dwu-masy wraz z siłownikiem jest komplet z firmy sachs czy to zły pomys lepiej lukasa czy innej firmy ?

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chyba miałeś na myśli LUK (Valeo)... Nie masz dużego wyboru Sachs wychodzi drożej. Ale ja jestem jak na razie zadowolony.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. skrzynia biegów gt jest taka sama jaj w 159 jtd?
    Utworzone przez szkodnik w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 17:33
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 02:11
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  4. [33] skrzynia biegów
    Utworzone przez onie w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory