Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Gaśnie silnik i pokazuje się komunikat szybko z kontrolką oleju

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 8v 2008r.sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Tutaj mamy do czynienia z 8v, więc klap nie ma, jest prosty kolektor. Jeden problem mniej. Jak dla mnie to ewidentnie objaw uszkodzonego EGR. Nie ma co się zastanawiać tylko zaślepić go całkowicie i sprawdzić czy przeszło.
    W poniedziałek jestem umówiony do mechaniora będzie sprawdzał ten EGR jak i wtryski zobaczymy a mokro jest z prawej strony w górnym rogu przy jakimś urządzeniu

    - - - Updated - - -

    POwiem tam pojawił się komunikat i zgasł po odpaleniu znów dobrze bedzie sprawdzał EGR i wtryski w poniedziałek.......jak bedę coś wiedział odezwę się

    - - - Updated - - -

    Koledzy słuchajcie zauważyłem dzisiaj że poziom oleju mi zmalał o 2 kreski i na rurze która wchodzi do turbiny pojawił się świeży olej a wcześniej był taki jakby stary zaoliwiony a teraz normalnie świeży jak by z butelki wylał także chyba grubsza sprawa będzie....moge fotki gdzieś tu wstawić to ocenicie

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2006 r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Trochę odświeże temat. U Mnie alfa 159 1.9jtdm 150 koni ma podobny problem. Zauważyłem że gdy jest zimna zbiera się i jezdzi normalnie, natomiast problem zaczyna się od momentu rozgrzania silnika, wtedy każde mocniejsze naciśnięcie pedały gazu pwodouje to że silnik tak jakby się dlawil i gasł, muszę bardzo uważać również przy redukowaniu biegów , gdyż jeśli zredukuje z np 4 na 3 i obroty będą powyżej 3 tys. Auto również gaśnie. Jest to niemały problem bo zazwyczaj jak tak robilem miałem zamaiar wyprzedzać inny pojazd a tu nagle nie ma jak. Jeszcze jedna sprawa, gdy auto zgasnie i naciskam przycisk start stop to alfa nie odpali, dopiero gdy wyciagne kluczyk i włoże spowrtoem to odpala bez problemu i tak za każdym razem. Ktoś coś poradzi ? Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2006 r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    A więc u Mnie okazało się to że pompa wysokiego ciśnienia do wymiany. Wymieniłem ja jakoś w sierpniu na mowa aczkolwiek dziś znów pojawił się ten sam problem . Na nagraniu jest pokazane jak to wygląda na postoju . Może ktoś tym razem coś pomoże skoro to nie pompa

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał modita33 Zobacz post
    Trochę odświeże temat. U Mnie alfa 159 1.9jtdm 150 koni ma podobny problem. Zauważyłem że gdy jest zimna zbiera się i jezdzi normalnie, natomiast problem zaczyna się od momentu rozgrzania silnika, wtedy każde mocniejsze naciśnięcie pedały gazu pwodouje to że silnik tak jakby się dlawil i gasł, muszę bardzo uważać również przy redukowaniu biegów , gdyż jeśli zredukuje z np 4 na 3 i obroty będą powyżej 3 tys. Auto również gaśnie. Jest to niemały problem bo zazwyczaj jak tak robilem miałem zamaiar wyprzedzać inny pojazd a tu nagle nie ma jak. Jeszcze jedna sprawa, gdy auto zgasnie i naciskam przycisk start stop to alfa nie odpali, dopiero gdy wyciagne kluczyk i włoże spowrtoem to odpala bez problemu i tak za każdym razem. Ktoś coś poradzi ? Pozdrawiam
    W ciemno bym podmienil czujnik położenia wału uzywka nie jest droga wymiana też jest prosta ( wymagany kanał)

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    To raczej nie cz.p.w. Jak on pada, silnik po nagrzaniu gaśnie i odpala dopiero jak ostygnie. Do sprawdzenia regulator ciś. paliwa w pompie CR.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2006 r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    To raczej nie cz.p.w. Jak on pada, silnik po nagrzaniu gaśnie i odpala dopiero jak ostygnie. Do sprawdzenia regulator ciś. paliwa w pompie CR.
    Regulator sprawdzony i to niestety nie to ..

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Czy są zapisane kody błędów?

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał modita33 Zobacz post
    Regulator sprawdzony i to niestety nie to ..
    A jak ten regulator sprawdziles

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2006 r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Błędów nie ma żadnych co jest wlasnie dziwne a regulator dałem znajomemu który naprawia auta więc nie wiem w jaki sposób, Ja niestety nie znam się na tym więc nie grzebie sam żeby nie pogorszyc

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał modita33 Zobacz post
    Błędów nie ma żadnych co jest wlasnie dziwne a regulator dałem znajomemu który naprawia auta więc nie wiem w jaki sposób, Ja niestety nie znam się na tym więc nie grzebie sam żeby nie pogorszyc
    Czyli nie jest sprawdzony kup używkę i podmień

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 22:01
  2. [33] Problem z kontrolką od oleju na Alfa Control.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 13:23
  3. [Giulietta] Jak szybko gasnie kontrolka oleju
    Utworzone przez RPW_2005 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 11:28
  4. Problem z kontrolką oleju!!
    Utworzone przez Janek44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 00:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory