Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Co może grzechotać w prawy przednich drzwiach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie Co może grzechotać w prawy przednich drzwiach

    Przy prędkości powyżej 80 km w prawych drzwiach coś grzechocze. Jest to dźwięk jakby drżała jakaś blaszka. Najdziwniejsze jest, że przy jeździe po nierównoścach nie słychać żadnego dźwięku.
    Powyżej 80 km/h słychać ten dziwny dźwięk nawet jak droga jest równa jak stół.
    Generalnie mam duże doświadczenie w usuwaniu dziwnych hałasów, ale w tym przypadku jestem bezradny. Z moich doświadczeń wiem, że czasami dźwięk, którego się lokalizuje w jednym miejscu samochodu pochodzi z całkiem innego obszaru.
    Może macie jakieś doświadczenia na tm polu?
    Pomocy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159
    Postów
    60

    Domyślnie

    U mnie z kolei grzechcze z prawych przednich drzwi gdy jadę po nierównościach, a na płaskim nic nie słychać. Ale zmierzam do tego, że w innym temacie ktoś polecił aby sprawdzić czy drzwi nie ocierają się o siebie. Także warto sprawdzić też ten wariant...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi102 Zobacz post
    Przy prędkości powyżej 80 km w prawych drzwiach coś grzechocze. Jest to dźwięk jakby drżała jakaś blaszka. Najdziwniejsze jest, że przy jeździe po nierównoścach nie słychać żadnego dźwięku.
    Powyżej 80 km/h słychać ten dziwny dźwięk nawet jak droga jest równa jak stół.
    Generalnie mam duże doświadczenie w usuwaniu dziwnych hałasów, ale w tym przypadku jestem bezradny. Z moich doświadczeń wiem, że czasami dźwięk, którego się lokalizuje w jednym miejscu samochodu pochodzi z całkiem innego obszaru.
    Może macie jakieś doświadczenia na tm polu?
    Pomocy
    Pewnie gdzieś powietrze robi krecią robotę.... pozostaje poszukać gdzie. Może coś w lusterku ? Nadkole gdzieś nie odstaje delikatnie ?
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Sprawdzałem w eLearn jak szuka się takich niechcianych dźwięków. Instrukcja proponuje zaklejanie wszelkich szpar taśmą i wykonywanie jazd próbnych.
    Sprawdziłem: nadkole, obszar pod przednią szybą, wygłuszenie i wykładziny pomiędzy nadkolem i drzwiami, lusterko, uszczelki przy zawiasie drzwi, uszczelki wokół drzwi i wokół szyby i żadnych nieprawidłowości nie znalazłem. Z doświadczenia wiem, że wystarczy otwór o średnicy główki od szpilki w który wpada powietrze i ,,szału można dostać''.
    Oczywiście jakby to był np. Maluch w którym dźwięk silnika potrafi wszystko zagłuszyć nie byłoby problemu.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Dzisiaj jeszcze raz przejrzałem wszystko jeszcze raz. Przy podyszybiu na rogu, na samym dole znalazłem zasuszone włoskie liście, które mogły wydawać dźwięki przy szybszej jeździe. Wszystko usunąłem. Przy najbliższej jeździe sprawdzę efekty tej operacji.


    Nie pomogło. Wzmocniłem mocowanie plastików zakrywających wloty powietrza na podszybiu. Podkleiłem je uszczelkami okiennymi od spodu. Jutro wyjazd na mecz Śląska i dalsze testy.
    Ostatnio edytowane przez waldi102 ; 03-10-2013 o 18:49

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    u mnie drżała podkładka w śrubce mocującej listwę nad schowkiem. Dostęp po zdjęciu pokrywy bocznej deski, tam gdzie wyłącznik poduszek.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Hałas usunięty. To jednak nie była z drzwi. Hałas pochodził z plastików na podszybiu od strony silnika.
    Wszystko zdemontowałem i podkleiłem gumowymi uszczelkami do okien. Białe klamerki, które trzymają się od dołu szyby podkleiłem też kawałkami uszczelek. Natomiast cały plastik z podszybia podkleiłem w miejscu styku z metalem na całej długości tymi samymi uszczelkami. Całość solidnie spiąłem oryginalnymi spinkami plastikowymi tak jak fabrycznie.
    Przedtem jak pukało się palcami w tą osłonę plastikową to było słychać brzęczenie. Teraz przy stukaniu nie ma żadnego pobrzękiwania. Jazda teraz to sama przyjemność.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    454

    Domyślnie

    u mnie coś się przesuwa w dzwiach lewych, rozkrecałem już to 3 razy ostatnio nawet wyciagałem szybę i nie mogę zlokalizować co to jest. słychac to jak sie rusza i hamuje, mała pierdoła ale denerwująca..wr... ma ktoś pomysł co to może byc i gdzie sie to mogło schowac??

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    A może jest coś na dolne w drzwiach? Niestety trzeba zdjąć tapicerkę i sprawdzić środek.
    Najgorsze, że lokalizacja dziwnych dźwięków ma się nijak do ich rzeczywistego miejsca powstawania. Ja w moim starym Clio o mało nie rozebrałem całej deski rozdzielczej a miejscem powstawania hałasów było mocowanie wentylatorka od klimatyzacji, który jest w lampie sufitowej.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi102 Zobacz post
    A może jest coś na dolne w drzwiach? Niestety trzeba zdjąć tapicerkę i sprawdzić środek.
    Najgorsze, że lokalizacja dziwnych dźwięków ma się nijak do ich rzeczywistego miejsca powstawania. Ja w moim starym Clio o mało nie rozebrałem całej deski rozdzielczej a miejscem powstawania hałasów było mocowanie wentylatorka od klimatyzacji, który jest w lampie sufitowej.
    Zdjęcie tapicerki to pikuś.... aby zaglądnąć na dół drzwi to chyba jeszcze musisz zdjąć całą blachę i mechanizmy... :/

    Generalnie szukanie takich pisków, stuków, puków... jak dobrze wiesz = przegwizdane :/
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

Podobne wątki

  1. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  2. [159] czy sprawny dwumas może cicho grzechotać?
    Utworzone przez Alabaster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 19:39
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11
  4. [156] Rozbiórka boczków w drzwiach przednich
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory