Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Zmieniarka MP3 XCarLink

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar DannyTrejo
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Brera 1750 TBi / 156 2.5 V6 Busso
    Postów
    9

    Domyślnie Zmieniarka MP3 XCarLink

    Witam!

    Zanoszę się z zakupem emulatora zmieniarki MP3 do mojej Brery z radiem Blaupunkt 939.
    Znajomy w swojej 159 posiada zmieniarkę Yatour (http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3...596752472.html) i nie jest z niej zadowolony (mówi że działa jak chce i nie odtwarza wszystkich utworów) i polecił mi zmieniarkę XCarLink (http://xcarlink.pl/fiat-alfaromeo-la...fa-sd-usb.html). Na forach czytałem o Yatourze niezbyt pochlebne opinie, a o XCarLinku trochę lepsze.
    Czy ktoś na forum używa XCarLinka w swojej Belli i mógłby coś na jej temat powiedzieć? Jest on niewiele droższy, ale czy lepszy?

    Pozdrawiam




    Jeśli zdublowałem temat to przepraszam i proszę o usunięcie, ale nie mogłem stricte dotyczącego mojego pytania.

  2. #2
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Była akcja grupowego zakupu zmieniarki Yatour, z której również skorzystałem - czy jestem zadowolony? I, tak i nie - niby działa, potrafi żyć swoim własnym życiem - czyli raz działa, raz nie działa, raz widzi kartę innym razem nie widzi - szału nie ma, tej drugiej nie znam, a więc się nie wypowiadam. Gdyby miał polecać tego Yatoura, to niekoniecznie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Jakie są w ogóle dostępne opcje? Gdzie potem ta zmieniarka ląduje fizycznie w kabinie? Niby mam w nawigacji transmitera FM, ale wolałbym osobną kartę z muzyką. Optymalnie by było spiąć iPhone'a via Bluetooth, bo wtedy mogę całą bibliotekę offline ze Spotify odtwarzać.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  4. #4
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Zmieniarka nie ma Blutka, ma wejście na kartę SD, USB i mini Jacka - do radia podłącza się ją za pomocą przewodu z kostką pasującą do gniazda radia - miejsce jej montażu dowolne - ograniczone długością kabla (coś koło 0,5 metra, o ile dobrze pamiętam) - ja umieściłem ją w schowku, przyklejając taśmą dwustronną od góry schowka, a więc miejsca, praktycznie nie zajmuje i nie za bardzo nawet rzuca się w oczy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    A ja moge polecic Yatour, w prawdzie na poczatku mialem problemy z czytaniem katalogow, ale po paru probach wszystko ok, czyta mi 7 katalogow, w kazdym do 99 mp3. Uzywam caly czas tego samego pendrive'a i zawsze wszystko czyta
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Tak, mamy to cos w schowku i na pewien czas wystarcza. Niby siedzi tam przetwornik 24 bity ale nadal jest to chinszczyzna. Za 300 zlotych musisz isc na kompromis..Trzeba pamietac o nazewnictwie katalogow na karcie CD01..CD02 do CD10, bo inaczej to po prostu nie gra. Po pewnym czasie zaczelo mnie to wkurzac. Jezeli nie jestes fanem przelaczania utworow co 20 sekund i nie masz ADHD jak ja, tylko po prostu sluchasz, to Cie nie bedzie denerwowalo . Ja osobiscie zastanawiam sie nad kolejnym chiniolem GMS opisanym w innym temacie lub jeszcze kolega loco145 ma takie ustrojstwo: http://carhifi24.pl/katalog/0_search...d_rns_300.html
    Ponoc masz BT do telefonu i tam rowniez wpinasz USB z muza. Ciekawsze rozwiazanie a cena ta sama.


    Muzyka, którą tworzę : http://razzorfish.bandcamp.com/ Zapraszam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Chwila rozmowy z wujkiem Guglem i forumową wyszukiwarką zaowocowała odkryciem produktów firmy Dension. Pożyjemy, zobaczymy. Szkoda, że nie uwzględnili jeszcze zmiany złącza w produktach Apple.

    - - - Updated - - -

    Za to zamieścili tabelę kompatybilności przejściówki ze starego na nowe złącze. Hmmm. Czyżby wcześniejszy święty Mikołaj w tym roku?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A ja rozwiązałęm ten problem przypadkiem. Chciałęm zainstalowac zestaw głośnomówiący na BT, a że do tej pory, w różnych samochodach użytkowałem produkty firmy Parrot, to i tym razem zacząłem poszukiwania od tej firmy. Jak zacząłem, tak skończyłem - zakupiłem model 9100 (jest jeszcze jakiś symbol literowy ale teraz nie pamiętam. Są modele tańsze i prostsze ale ten poza funkcją zestawu głśnomówiącego posiada jeszcze trzy wejścia (wyprowadzone do schowka): USB, iPoda i zwykły jack Line-in. Na początku nie chciało "zobaczyć" pendriva ale okazało się, że nie był sformatowany wstępnie. Obecnie wszystko działa jak należy.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał DannyTrejo Zobacz post
    Czy ktoś na forum używa XCarLinka w swojej Belli i mógłby coś na jej temat powiedzieć? Jest on niewiele droższy, ale czy lepszy?


    Jeśli zdublowałem temat to przepraszam i proszę o usunięcie, ale nie mogłem stricte dotyczącego mojego pytania.
    Słabo szukałeś. Wystarczy w wyszukiwarce na forum wpisać xcarlink i wyskakuje parę tematów, min mój o xcarlinku: http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._zawiesza.html
    Szału nie ma, i nie działa to do końca jak powinno + pierwsze włączenie radia zawsze zwiech. Dziś bym kupił raczej jakieś dobre radio z wejściem USB i nawigacją a nie podłączał się do zwykłego radia. I olał bym sterowanie z kierownicy i tak nigdy z niego nie korzystałem, więc żadna strata.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    W schowku wylądował Dension Gateway Lite. Bez problemu dogadał się z nieco już zabytkowym iPodem (5th generation), więc koniec żonglerki płytami.

Podobne wątki

  1. Xcarlink bluetooth adapter
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 14:37
  2. [159] xcarlink - radio nie widzi wszystkich folderów mp3 i często przy starcie się zawiesza
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 21:36
  3. 147 Connect Nav+ a zmieniarka mp3 XCarLink
    Utworzone przez Viggen w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 11:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory