Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Witam , do dopadło i mnie w drzwiach kierowcy. Jak to u Was było wyskoczyła linka czy się zerwała?
    Za mocno jakoś pociągnąłem i słyszałem jak coś poleciało do środka , gdzie kupowaliście linki? bez różnicy która strona , przód tył czy jest różnica?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    75

    Domyślnie

    U mnie urwało się mocowanie na końcu linki. Wyszukałem używkę na portalu na a. Jakiś rozbieracz gdzieś z okolic Opola. Nie było drogo, coś kole 60 pln.
    Sprawdziłem teraz i nadal się wystawiają, ale cena już 85.
    Przyznam, że nie wiem czy jest różnica przód/tył. Goście od których kupiłem ogłaszają je w jednej ofercie.
    Sama wymiana łatwa, wyrobiłem się w 20 min.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    ja swoja naprawiłem - dołożyłem na koncu zacisk który używa się do zakańczania linek od hamulców rowerowych i klamka działa - koszt 6 zł.
    jest dużo sztywniejsza niż pozostałe, ale minusem jest to, że jak chce otworzyć drzwi przy zamkniętym centralnym zamku i pozniej otworze centralny zamek to już nie mogę otworzyć drzwi z zewnątrz. Nie wiem czemu tak się stało - czy powodem jest to że musiałem delikatnie skrócić linkę, czy po prostu coś źle zamontowałem

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał latawiec Zobacz post
    U mnie urwało się mocowanie na końcu linki. Wyszukałem używkę na portalu na a. Jakiś rozbieracz gdzieś z okolic Opola. Nie było drogo, coś kole 60 pln.
    Sprawdziłem teraz i nadal się wystawiają, ale cena już 85.
    Przyznam, że nie wiem czy jest różnica przód/tył. Goście od których kupiłem ogłaszają je w jednej ofercie.
    Sama wymiana łatwa, wyrobiłem się w 20 min.
    Możesz napisać jak wyglądała wymiana ? Czy trzeba zdemontować panel drzwi, metalową osłonę i mechanizm podnoszenia szyby razem z szybą? Czy może jest jakieś łatwiejsze obejście?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Czy ktoś robił klamkę. Trzeba boczek wyjmować? Dzisiaj mi strzeliło coś.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta. Ze względu na kiepską pracę klamki (trzeba bardzo mocno do góry pociągnąć, żeby otworzyć drzwi kierowcy) zdecydowałem się zdjąć klamkę zewnętrzną z linką i sprawdzić, gdzie jest problem.

    Zdemontowałem boczek, mechanizm szyby, szybę, odkręciłem zamek, odpiąłem linki. Od wewnątrz odkręciłem 3 nakrętki trzymające klamkę do blachy drzwi. I umarł w butach, klamki nie da się wyjąć. Odkręciłem nawet tą dziwną obejmę od wkładki zamka i wyjąłem wkładkę na zewnątrz a klamka dalej nie chce wyjść. Dwie godziny szarpałem, kombinowałem, i nic. Odkręciłem nawet tą blaszkę, do której przyczepia się linka, bo myślałem, że to ona blokuje. Pozostały tylko dwie śrubki na śrubokręt krzyżowy (po środku klamki od wewnątrz) ale nie da się ich odkręcić "na aucie" i nie wygląda na to, żeby miały z czymkolwiek związek.
    Tam jest jakiś myk? Klamka ewidentnie na czymś jeszcze się trzyma, ale patrzyłem na zdjęcie to tam nic więcej nie ma, tylko te trzy nakrętki na klucz 8 i powinna wyjść!

    ED: no i faktycznie, jest tam "myk". Jakiś "retainer". Elearn mówi, że wystarczy odkręcić te 3 nakrętki, podnieść klamkę aby zwolnić ten "retainer" u dołu klamki (nie wiem czy to zatrzask tam jakiś jest czy co) i obracając klamkę, wyjąć ją. Jutro spróbuję, ale chyba u mnie problem jest ten, że mechanizm klamki (ta dziwna, pozioma "rurka" u góry) jest chyba jakoś uszkodzony i może dlatego nie da się też jej wyjąć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_klamka.png
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	50.7 KB
ID:	248470

    ED 2:
    ani drgnie. Faktycznie jest tam jakiś dzyndzel, widoczny na zdjęciach, ale nie chce puścić co bym nie robił.
    https://e.allegroimg.com/original/01...c44306cdb0abce
    https://c.allegroimg.com/original/01...42771640cf5e1c
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 24-07-2018 o 15:16
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [164] Zewnętrzna klamka drzwi kierowcy AR 164 TS
    Utworzone przez piotr505 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:23
  2. [164] Klamka kierowcy zewnętrzna
    Utworzone przez autowis w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 13:43
  3. Klamka zewnętrzna od kierowcy
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory