Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Temat: Pękanie głowicy w 2.4 jtdm

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Pozostaje pytanie czy przegrzać motor można tylko w upałach we Włoszech? Moim zdaniem sprawny układ chłodzenia nie dopuszcza do tego. A co z np. notorycznym wypalaniem DPF (np. przy jakiejś awarii), który powoduje wzrost temp. spalin do 600 stopni? Albo w przypadku, gdy mamy nieszczelny kolektor dolotowy i mieszanka jest za bogata (czyt. duża temperatura spalania)? W obu sytuacji mamy do czynienia również z wyższą temp. głowicy, być może układ kanałów wodnych nie jest tak przeliczony by sobie z tym poradzić.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-10-2013 o 12:08

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    I o tym myślę pisząc że auto z włoch, tam silnik z DPFem ma gorzej, w taki strasznie upalny dzień w korku jak się wypala to silnik ma super warunki pod maską , drąży jak kropla skałę, i po jakimś czasie są tego rezultaty.
    Ale to tylko moja teoria...

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    jeśli DPF jest sprawny lub wyrzucony, samochód nie jest skatowany jakimś ekstremalnym programem typu rzeźba tuning i ma EGT pod kontrolą, chłodzenie ma sprawne i dobry płyn itp, to wg mnie Włochy czy biegun nie zrobią na głowicy wrażenia.
    eksploatacja też ma znaczenie bo wiadomo po co są limitery i zdrowy rozsądek.
    Wg mnie kwestia tych głowic to mit, nie słyszałem żeby komuś ze znajomych, którzy mają ogarnięte egzemplarze to się przytrafiło. Mówię też na przykładzie eksploatacji dwóch aut z tymi silnikami.
    Jasne, że nie można wykluczyć pojedynczych wadliwych przypadków, ale w skali wszystkich modeli to pewnie jakiś promil jest - podejrzewam, że często może być inna przyczyna, która mogła się przyczynić do pęknięcia głowicy np wspomniany wadliwy DPF.
    Dużo aut które finalnie lądują w Polsce, ich stan czasem pozostawia niestety sporo do życzenia, więc i opisywane zjawisko może być częstsze.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 16-10-2013 o 13:17

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Rozwijając moją myśl – w 2.4 jest problem szczelności klap wirowych, który praktycznie bezpośrednio wpływa na wzrost EGT. Dodatkowo dochodzi sprawa tego, że w serii silnik jest bardziej wysilony niż 1.9. Koniec końców dzieje się źle. Można przypuszczać, że urwane szpilki kolektora dolotowego i wygięty kolektor to również konsekwencje "przegrzania". Sprawa pewnie dotyczy częściej osób, które dużo i szybko jeżdżą po autostradach.

    Po prostu nie jest to silnik pancerny, który wytrzyma niedomaganie osprzętu. Ogarnięty egzemplarz będzie jeździł, ale kto wie jak były nasze egzemplarze używane wcześniej? Przykładowo – moim autem jeździli na zmianę kat z blondynką.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-10-2013 o 13:26

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q4
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz156 Zobacz post
    Witam jak woda idzie do wydechu to może być jeszcze uszkodzona chłodnica spalin jest ona pod termostatem wtedy płyn chłodniczy przedostaje się do kolektora ssącego a później do oleju i wydechu rzadko się to zdarza ale warto to sprawdzić przed zdjęciem głowicy Pozdrawiam Łukasz
    Sprawa się wyjaśniła. Głowica jest cała. Łukasz miałeś racje. Walnięta chłodnica spalin egr, dlatego woda zeszła do wydechu. Mam bardzo czysty wydech teraz
    Muszę znaleźć ową chłodnicę i tu pytanko - czy jestem skazany na ASO (1500zł) czy dostanę gdzieś zamiennik? Czy jest sens kupować używkę z gwarancją rozruchową? Podobno to są sporadyczne przypadki, że ta chłodnica nawala. Sprawdzona ciśnieniowo przed montażem powinna działać, ale czy na pewno. Ma ktoś doświadczenie z takim przypadkiem. Z góry dzięki za odzew.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Proponuję używaną - przecież nie będzie kosztować więcej niż 200 zł.

    A co do pękania głowic ... w mojej 1.9 już wymieniona (5 pęknięć - wydechowy z wodą) po poprzednich właścicielach

    ---
    A jaki to ma związek w temacie pękania głowic w 159 2.4 ?

    Taki, że pękają czy 1.9 czy 2.4 czy 156 czy 159.
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 17-10-2013 o 12:16
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ostatnia 159 2.4 z jakiej rwałem głowice miała 3 pęknięcia. Przy pomiarze kompresji na 3-cim cylindrze coś mi nie pasowało, zanim wkręciłem króciec do manometru pokręciłem z rozrusznika i waliło płynem chłodniczym do góry aż miło.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    12

    Domyślnie

    U mnie rysy na gniazdach pojawiły się przy 86 tyś. km jak sprowadziłem auto z Holandii. Wtedy był zerwany pasek rozrządu. Głowicę oddałem do sprawdzenia. Była szczelna, spece a Autoszlifu (Wawa Białołęka mega fachowcy) kazali założyć i jeździć aż peknie do końca. I tak jeździłem do 155 tyś km. Silnik 2.4 200KM

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar gibson
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    szczecin
    Auto
    AR 159 SW High Ti
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Proponuję używaną - przecież nie będzie kosztować więcej niż 200 zł.

    A co do pękania głowic ... w mojej 1.9 już wymieniona (5 pęknięć - wydechowy z wodą) po poprzednich właścicielach

    ---
    A jaki to ma związek w temacie pękania głowic w 159 2.4 ?

    Taki, że pękają czy 1.9 czy 2.4 czy 156 czy 159.
    U mnie w 1.9 też głowica pęknięta jakie miałeś koszta

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hilm@r Zobacz post
    Panowie, jak to jest z tym pękaniem głowic w 2.4 210KM. W kilku wątkach pojawiła się informacja, że pękają. Ilu z Was użytkowników się to przydarzyło. W necie ogólnie silniki chwalone i w czołówce jakości... Tak się próbuje pocieszyć bo własnie czekam na wyrok czy to uszczelka czy głowica. Wczoraj miałem przypadek wycieku płynu chłodzącego, który ładnie popłynął wydechem do PDFa. Piękne kłęby białego dymu i temperatura na max.
    Czy w takim przypadku z DPFa coś jeszcze będzie czy już do wycięcia?
    Pękają jak oszalałe... Tyle z praktyki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    jeśli DPF jest sprawny lub wyrzucony, samochód nie jest skatowany jakimś ekstremalnym programem typu rzeźba tuning i ma EGT pod kontrolą, chłodzenie ma sprawne i dobry płyn itp, to wg mnie Włochy czy biegun nie zrobią na głowicy wrażenia.
    eksploatacja też ma znaczenie bo wiadomo po co są limitery i zdrowy rozsądek.
    Wg mnie kwestia tych głowic to mit, nie słyszałem żeby komuś ze znajomych, którzy mają ogarnięte egzemplarze to się przytrafiło. Mówię też na przykładzie eksploatacji dwóch aut z tymi silnikami.
    Jasne, że nie można wykluczyć pojedynczych wadliwych przypadków, ale w skali wszystkich modeli to pewnie jakiś promil jest - podejrzewam, że często może być inna przyczyna, która mogła się przyczynić do pęknięcia głowicy np wspomniany wadliwy DPF.
    Dużo aut które finalnie lądują w Polsce, ich stan czasem pozostawia niestety sporo do życzenia, więc i opisywane zjawisko może być częstsze.
    Szewi - nie zliczę już ile naprawiliśmy 2.4 po pęknięciu głowicy. Generalnie do 200 tysięcy kilometrów jeszcze jakoś można dojeździć, ale powyżej tego przebiegu jest już loteria. Z racji ogromnych problemów z dostępnością sensownych głowic używanych oraz praktycznie zerową dostępnością głowic nowych - koszt remontu takiej jednostki, żeby to miało ręce i nogi - jest bardzo wysoki. I co jak co - w 1.9 owa problematyka jest o niebo mniej odczuwalna, a w 2.0 - jeszcze nie mieliśmy takiego przypadku. Słaba termika 2.4 jest tutaj gwoździem do trumny - bardzo późne załączanie wiatraków, wg mnie zbyt mało wydajny układ chłodzenia, problemy ze szczelnością kolektorów wydechowych i dolotowych, bardzo wysoka temperatura i wysoka częstotliwość wypalania DPF oraz stosunkowo duże wysilenie jednostki - i masz kombinację, po której trudno się spodziewać jakiejś spektakularnej żywotności.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. regeneracja głowicy T.S.
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 14:38
  2. [MiTo] Pękanie alternatora
    Utworzone przez Flar w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 16:04
  3. Śruby do głowicy 1.7 16V
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 09:50
  4. [159] Wymiana uszczelki głowicy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez TriXter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 11:15
  5. 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale GT
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory