Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #271
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    Mam ten sam dźwięk, trochę cichszy, ale identyczny.
    Brzmienie narasta i zależy tylko od predkosci, na luzie i wciśnietym sprzęgle wciąż jest.
    We wtorek skrzynia będzie rozbierana i dowiem sie szczegółów.

    Pojawił sie po 10kkm od wymiany łożysk.
    Dodatkowo mam szmery od 3 biegu wzwyż, niezależnie od predkosci i niepowiązane z tym terkotaniem.

  2. #272
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak u mnie, ale ja mam ten hałas od zakupu auta (myślałem że to jakaś luźna pierdoła w desce, miałem tak w Roverze 75)Mój też jest cichszy niż na filmie bo sam próbowałem go nagrać ale jakoś nie był słyszalny na moim dyktafonie. Ok daj znać jak poszło u Ciebie, ja ze swoim mechanikiem wstępnie jestem umówiony na połowę kwietnia dopiero.

  3. #273
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja też na początku myślałem że to jakaś pierdoła i odkładałem wizytę u mechanika, jak już oddałem samochód to od razu mi powiedział że to raczej skrzynia biegów. Przyznam że byłem zdziwiony bo poza tym dźwiękiem nie było żadnych innych objawów jej uszkodzenia. No ale miał rację, po rozebraniu skrzyni specjalista stwierdził że miałem szczęście bo łożyska były już totalnie zajechane i skrzynia mogła się rozsypać w każdej chwili.

    Tak mi się przypomniało że ktoś z forum miał u siebie bardzo podobny dźwięk narastający z prędkością i winny u niego był uszkodzony rezonator powietrza.

  4. #274
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nie bardzo się znam na mechanice ale jeśli to był by rezonator uszkodzony to w jaki sposób? Wiem gdzie jest i jak wygląda ale nie wiem jak mógłby powodować takie dźwięki. To musze oszczędzać auto w takim razie skoro skrzynia może paść w każdej chwili, absolutnie żadnych innych objawów nie ma a zrobiłem autem już 20k km. A kolega wspomniał że mogło by być to również łożysko podpory półosi, myśle że można by to sprawdzić ruszając kołem na boki gdy auto stoi na lewarku, nie mylę się?

  5. #275
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Po zmianie kół z 16 na 17 coś zaczęło mi trzeć w samochodzie, ale nie jestem w stanie tego zlokalizować (nagranie poniżej). Pojawia się tylko w pewnym zakresie prędkości, najbardziej słyszalne na trzecim biegu i około 2000-2200 obrotów na minutę. Jak samochód się toczy powoli to jest to ledwie słyszalne, jak jadę i trzymam prędkość to wychodzi. Koła wyważone, felgi proste, bo to już udało mi się potwierdzić. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
    Najlepiej słuchać na słuchawkach, pulsujący dźwięk w tle:
    https://soundcloud.com/sgrzemski/alf...tarcie/s-rRkJm
    Ostatnio edytowane przez szymam ; 06-05-2018 o 14:30

  6. #276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Mam problem ze swoją 159 1.9 JTD 150. Podczas jazdy słychać taki jakby szum wiatraka, pomimo że nawiew i klimatyzacja jest wyłączona. Dźwięk jest słyszalny na postoju jak i również w przedziale do 2 tyś km, Na zimnym silniku tego dźwięku brak, miał ktoś podobny problem i wie co jest przyczyną?

  7. #277
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    A na postoju podnosiłeś maskę żeby obsłuchać czy to nie wiatrak lub któraś rolka?

  8. #278
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9jtdm 16V 150KM 2007
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej27 Zobacz post
    Nie bardzo się znam na mechanice ale jeśli to był by rezonator uszkodzony to w jaki sposób? Wiem gdzie jest i jak wygląda ale nie wiem jak mógłby powodować takie dźwięki. To musze oszczędzać auto w takim razie skoro skrzynia może paść w każdej chwili, absolutnie żadnych innych objawów nie ma a zrobiłem autem już 20k km. A kolega wspomniał że mogło by być to również łożysko podpory półosi, myśle że można by to sprawdzić ruszając kołem na boki gdy auto stoi na lewarku, nie mylę się?
    Wiesz już coś więcej Kolego ? Mam dokładnie ten sam problem. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia oddaje auto do mechanika i zobaczymy co powie.

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  9. #279
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    też to zauważyłem u siebie. w moim przypadku przyczyną jest..... radio. jak jest w trybie mute słychać delikatne ledwie słyszalne buczenie jakby wentylator czy coś. jak wyłączę radio w ogóle dźwięk znika.

  10. #280
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Walczę z szuraniem już od marca... Zmieniony dwumas, sprzęgło, wysprzęglik, koła, linki biegów, łożyska w skrzyni, łożysko podpory półosi, sprawdzone półosie i nadal to samo... Klima, turbo itp też sprawdzone. Mechanizm różnicowy ma wżery ale spec od skrzyni słysząc te szuranie stwierdził, że to nie od mechanizmu gdyż widział dużo gorsze i nawet w połowie tak nie szurało... Już kończą mi się pomysły i coraz bardziej brak mi sił na dalsze szukanie. Ktoś może podpowiedzieć co jeszcze można sprawdzić?

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory