Strona 26 z 32 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #251
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romejo 159 2.4 JTD 210KM 2008r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam, również nie chce zakładać nowego tematu.
    Zaczął wydobywać się niepokojący dźwięk z pod maski (dźwięk maszynki do wlosow? ), podczas mrozów wszystko było OK, a ten dźwięk pojawił się wczoraj przy dość sporej dodatniej temperaturze. Wie ktoś co to może być? Dodam, że byłem u "fachowca" ale ten powiedział, że to kwestia slabego paliwa i dźwięk wydobywa się z przewodów paliwowych. Argumentami, że zawsze tankuje na jednej stacji i nie było nigdy żadnych problemów, ani to że ostatni raz tankowalem prawie 600 km temu , a dźwięk zaczął się teraz, nic nie wskuralem i kazał mi z tym jeździć. Osobiście żaden ze mnie znawca, ale predzej bym powiedział że dzwiek jest najgłośniejszy w okolicach filtra paliwa. 2.4 210KM

    Ostatnio edytowane przez Randy ; 13-03-2018 o 16:25

  2. #252
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Witam. Mój problem dotyczy chyba zawieszenia lub jego elementów. Mianowicie przy skręconych kołach i niskich prędkościach ( skrzyżowania) na nierównościach poprzecznych słychać dźwięk przypominający stary tapczan. Nie zawsze on występuje. Sporadycznie , ale jest on bardzo głośno słyszalny. Zawieszenie sprawdzone w dwóch niezależnych stacjach, sztywne i żadnego luzu nie znaleziono . Amorki również sprawne. Gdzie szukać przyczyny ?

  3. #253
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Witam. Mój problem dotyczy chyba zawieszenia lub jego elementów. Mianowicie przy skręconych kołach i niskich prędkościach ( skrzyżowania) na nierównościach poprzecznych słychać dźwięk przypominający stary tapczan. Nie zawsze on występuje. Sporadycznie , ale jest on bardzo głośno słyszalny. Zawieszenie sprawdzone w dwóch niezależnych stacjach, sztywne i żadnego luzu nie znaleziono . Amorki również sprawne. Gdzie szukać przyczyny ?
    Sworzeń wachacza górnego, takie daje efekty

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #254
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Idzie go jakoś uciszyć ? Bo luzów brak.

  5. #255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ciężko będzie Ci to wyciszyć,a jesli nawet to na krotka mete.Miałem tak samo ,skrzypialo jak stary tapczan , na przeglądzie niby wszystko ok ,wymieniłem na nowy i nastala cisza

  6. #256
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Idzie go jakoś uciszyć ? Bo luzów brak.
    Wymiana, niektórzy sprawdzali strzykawka i przez gumę wpuszczali trochę oleju w celu potwierdzenia. Mimo braku luzu są takie trzaski. Ja miałem jeszcze takie trzaski wachacza dolnego więc tak naprawdę trzeba szukać

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #257
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, że to sworzeń, bo obstawiałem tuleje górnego wahacza jak w 156. Skrzypienie zależne jest też od temperatury.
    Dziwne stuki jak jest mokro to pewnie też wina wahacza.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #258
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    To może i ja dorzucę swoje trzy grosze do tego tematu. Mam jeden przydźwięk, występujący przy puszczeniu gazu i jednoczesnym wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów. Jest to mój pierwszy silnik Diesla i niestety nie jestem w stanie go zidentyfikować. Mianowicie, dźwięk ten to pisk, który bardzo szybko gaśnie. Przyspieszam powiedzmy na dwójce, do około 2500RPM, puszczam gaz, wciskam sprzęgło i wtedy zaczyna się krótki, gasnący pisk. Brzmi jakby jakiś pasek się ślizgał, ale piskowi towarzyszy wzmożenie klekotu silnika. Nagrałem to trochę i można odsłuchać tutaj:
    https://soundcloud.com/sgrzemski/alf...-150km/s-9IqNF

  9. #259
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    To może i ja dorzucę swoje trzy grosze do tego tematu. Mam jeden przydźwięk, występujący przy puszczeniu gazu i jednoczesnym wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów. Jest to mój pierwszy silnik Diesla i niestety nie jestem w stanie go zidentyfikować. Mianowicie, dźwięk ten to pisk, który bardzo szybko gaśnie. Przyspieszam powiedzmy na dwójce, do około 2500RPM, puszczam gaz, wciskam sprzęgło i wtedy zaczyna się krótki, gasnący pisk. Brzmi jakby jakiś pasek się ślizgał, ale piskowi towarzyszy wzmożenie klekotu silnika. Nagrałem to trochę i można odsłuchać tutaj:
    https://soundcloud.com/sgrzemski/alf...-150km/s-9IqNF
    Kiedy słychać ten "pisk"? Ja nic nie słyszę na tym nagraniu...

  10. #260
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. Faktycznie, może być ciężko załapać o co mi chodzi. Nagrałem raz jeszcze, z telefonem bliżej podszybia:

    https://soundcloud.com/sgrzemski/alf...klekot/s-2tN2J

    Po puszczecniu gazu i wciśnięciu sprzęgła wyraźnie słychać jak coś zaczyna terkotać.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory