Strona 27 z 32 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Taczka464 po prostu czasami trzeba wahacze wymienić. Luzów diagnosta nie wykryję, a wahacze jednak siadają po pewnym czasie. I to nie tylko w Alfie.

  2. #262
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    [MENTION=27217]taczka464[/MENTION] można spróbować wstrzyknąć smar... tak słyszałem od dobrego "zawieszowca", ale ja nie chciałem bo miałem nowy wahacz i go zwyczajnie zareklamowałem.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #263
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja ostatnio wymieniłem dwumase komplet ze sprzęgłem, i dźwięki chrobotania przy piszczonym sprzęgle wróciły, czy przy wymianie ww podzespołów również wymienia się olej w skrzyni? Może wymienili i znowu jest za mało..

  4. #264
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam, posiadam AR 159 SW 1.9 8v, 2008r. od zakupu auta czyli od maja 2017 mam problem z ustaleniem pochodzenia pewnego dźwięku.
    Dźwięk ten wzrasta wraz z prędkością auta i zmniejsza się gdy zwalnia, występuje nawet gdy jadę na luzie, nie ma znaczenia też na którym biegu jadę. Słychać go z okolic deski rozdzielczej mniej więcej za zegarami. Jest to taki raczej metaliczny odgłos jakby coś drżało albo jakiś wiatraczek ocierał się o ścianki, sam już nie wiem... Jest na tyle cichy że ciężko go nagrać ale strasznie denerwujący gdy mam wyłączone radio. 2 mechaników nie było w stanie stwierdzić co to, dodam też że przekładałem już kola z tyłu do przodu, wymieniałem opony, tarcze, klocki oraz wymieniałem olej w skrzyni. Nie wiem cy ma to jakiś związek ale Alfa miała pewnie jakąś przygodę wcześniej (jestem 1 włascicielem w kraju)na bank deska była rozbierana ponieważ nie posiadam rur idących z nagrzewnicy do lewego i prawego skrajnego nawiewu w desce przez co nie leci tamtędy powietrze do kabiny. Co to może być?

  5. #265
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Fiat Croma 1.9JTD8V
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej27 Zobacz post
    Witam, posiadam AR 159 SW 1.9 8v, 2008r. od zakupu auta czyli od maja 2017 mam problem z ustaleniem pochodzenia pewnego dźwięku.
    Dźwięk ten wzrasta wraz z prędkością auta i zmniejsza się gdy zwalnia, występuje nawet gdy jadę na luzie, nie ma znaczenia też na którym biegu jadę. Słychać go z okolic deski rozdzielczej mniej więcej za zegarami. Jest to taki raczej metaliczny odgłos jakby coś drżało albo jakiś wiatraczek ocierał się o ścianki, sam już nie wiem... Jest na tyle cichy że ciężko go nagrać ale strasznie denerwujący gdy mam wyłączone radio. 2 mechaników nie było w stanie stwierdzić co to, dodam też że przekładałem już kola z tyłu do przodu, wymieniałem opony, tarcze, klocki oraz wymieniałem olej w skrzyni. Nie wiem cy ma to jakiś związek ale Alfa miała pewnie jakąś przygodę wcześniej (jestem 1 włascicielem w kraju)na bank deska była rozbierana ponieważ nie posiadam rur idących z nagrzewnicy do lewego i prawego skrajnego nawiewu w desce przez co nie leci tamtędy powietrze do kabiny. Co to może być?
    Cześć,
    wprawdzie nie 159, a "kuzynka" - Fiat Croma 1.9 8v manual.
    Technicznie sporo wspólnego.
    U mnie był podobny dźwięk - moim zdaniem był "zza deski" - pierwszy objaw zużytych łożysk w skrzyni (co najdziwniejsze, w najgorszym stanie były te odpowiedzialne za 3 i 4 bieg, stąd diagnoza nie była natychmiastowa; sprawdzić można kręcąc kołem na podnośniku).
    Kolejny dźwięk z tych okolic pojawił się po deszczach - jakby "świerszcz" - trzeba było nasmarować wentylator w kabinie (sprawdzenie - wyłączyć całkiem wszelkie nawiewy - powinno ustać).
    Ostatnio "objawił" się kolejny. Tym razem coś przy sprężarce klimatyzacji będzie (pasek, łożyska, etc) - taki jakby "trący" dźwięk. Cichy. Znika, gdy wyłączę całkiem klimatyzację.

  6. #266
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ten dźwięk od klimy podobno znika jak się uzupełni czynnik. Ale na forum są i takie wypowiedzi, że po uzupełnieniu czynnika nic się nie zmieniło. Może za długo ktoś tak jeździł i coś się trwale uszkodziło.

  7. #267
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej27 Zobacz post
    Witam, posiadam AR 159 SW 1.9 8v, 2008r. od zakupu auta czyli od maja 2017 mam problem z ustaleniem pochodzenia pewnego dźwięku.
    Dźwięk ten wzrasta wraz z prędkością auta i zmniejsza się gdy zwalnia, występuje nawet gdy jadę na luzie, nie ma znaczenia też na którym biegu jadę. Słychać go z okolic deski rozdzielczej mniej więcej za zegarami. Jest to taki raczej metaliczny odgłos jakby coś drżało albo jakiś wiatraczek ocierał się o ścianki, sam już nie wiem... Jest na tyle cichy że ciężko go nagrać ale strasznie denerwujący gdy mam wyłączone radio. 2 mechaników nie było w stanie stwierdzić co to, dodam też że przekładałem już kola z tyłu do przodu, wymieniałem opony, tarcze, klocki oraz wymieniałem olej w skrzyni. Nie wiem cy ma to jakiś związek ale Alfa miała pewnie jakąś przygodę wcześniej (jestem 1 włascicielem w kraju)na bank deska była rozbierana ponieważ nie posiadam rur idących z nagrzewnicy do lewego i prawego skrajnego nawiewu w desce przez co nie leci tamtędy powietrze do kabiny. Co to może być?
    https://youtu.be/mMRmbiMYtzw ? Taki dźwięk czy inny?

  8. #268
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon
    Postów
    17

    Domyślnie [159] Niezidentyfikowane dźwięki

    Seba998, Dokładnie taki dżwięk!!! Dzięki, co to może być?

  9. #269
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Jeżeli wszystkie łożyska ,hamulce ok to została ci skrzynia lub łożysko na podporze półosi
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #270
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej27 Zobacz post
    Seba998, Dokładnie taki dżwięk!!! Dzięki, co to może być?
    Niechcę złowróżyć ale na 99% łożyska skrzyni biegów. Ja też miałem identyczny dźwięk i to one były winne, u autora tego filmu też(napisał w komentarzach pod filmem). Ale do sprawdzenia też łożysko podpory półosi tak jak wspomniał kolega wyżej.
    Ostatnio edytowane przez Seba998 ; 23-03-2018 o 09:37

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory