Strona 1 z 32 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

    Witam
    Jak odpalę zimne auto jest wszystko ok przez jakieś 2-3 km. Mniej więcej po takim dystansie zaczyna być słychać takie dziwne przerywane chrobotanie jakby coś tarło o jakiś wałek lub po prostu metal o metal. Dźwięk ustaje po przejechaniu kolejnych 2-5 km. Słyszalne jest to przy wciskaniu pedału gazu po odpuszczeniu mniej i ustaje jak opadną obroty do około 1.5 tyś. Ustaje także po wciśnięciu sprzęgła jak obroty spadną do jałowych. Jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu tak do 2 tyś to dźwięk znów się pojawia ale tylko jak auto się toczy. Jak sie zatrzymam i dodaje gazu do w/w obrotów dźwięków nie słychać. Udało mi się nagrać ten dźwięk
    http://www.youtube.com/watch?v=t-XEdnZ0ZkU&feature=youtu.be

    Wie ktoś co może wydawać takie hałasy i gdzie szukać ich przyczyny?
    Pozdrawiam


  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar madmaxwro
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 2.0 jtdm
    Postów
    108

    Domyślnie

    cos w skrzyni biegów bym szukał wes auto na podnośnik w warsztacie niech ktoś siedzi w aucie i zrób symulacje jazdy

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    Sprawdz stan oleju w skrzyni biegow.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Może to jakieś łożysko po prostu?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1.9 JTD 136 KM
    Postów
    78

    Domyślnie

    Mi się nasuwają 2 wyjścia - albo dwumasa - wskazuje mi na to to chrobotanie w niższych zakresach obrotów http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-...a-dwumasowego/
    Albo łożysko oporowe (wysprzęglik centralny)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Dwumasa wymieniona jakieś 2 tyg temu, olej w skrzyni też. A czy łożysko oporowe (Wysprzęglik centralny) nie powinien pracować tylko przy załączaniu sprzęgła? U mnie jak widać na filmie objaw występuje około 2 tyś obrotów

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cześć. Nie mam alfy, ale ma silnik 1,9 150. Mam taki sam, lub podobny dźwięk. Pojawia się tylko wtedy, gdy robi się chłodniej (w lecie go nie było). U mnie zauważyłem, że pojawia się w momencie, gdy zaczyna drgać wskazówka od temperatury silnika. Ja raczej kojarzę go z nagrzewającym się płynem i termostatem (mam go chyba uszkodzony bo dość długo czekam na nagrzanie samochodu).

  8. #8
    munsinek
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Też tak mam już drugi sezon i tylko w zimie. Autko jeździ normalnie i tylko ten dźwięk podczas mrozów. Turbina jak by co po regeneracji. Myślę że to łożysko na rolce przy pasku klinowym, gdyż kumpel mech gdzie zawsze wstawiam u niego alfe mówił że coś się tam dzieje z którąś rolką, piszczała w lecie tylko że ona kosztuje 700 zł a w zamienniku nie ma i jak mi nie przeszkadza to mogę tak jeździć. Najdziwniejsze jest to że nie można stwierdzić tego odgłosu podczas postoju!!!

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    U mnie to chyba nie jest żadna rolka - ja ten dźwięk słyszę pod kierownicą - oczywiście na tyle głęboko że wydaje się być spod maski. Wracając z pracy wyłączyłem całkowicie nadmuch ( na wyświetlaczu "off") i ... albo przypadek albo trafiłem w źródło mojego dźwięku ... nie pojawił się pomimo tego że auto już się zagrzało. Jak włączyłem nadmuch to po kilkunastu sekundach pojawił się na krótką chwilę. Może przypadek, może kwestia wyższej temperatury na zewnątrz. Potestuję i dam wam znać.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Może to brzęczenie klimatyzacji? Jeżeli bez klimy włączonej dźwięku nie ma to problem jest prosty do rozwiązania. Nabić klimę wystarczy.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory