Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Regulator napięcia alternatora 1.9 JTDm

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Question Regulator napięcia alternatora 1.9 JTDm

    Witam,

    Przy okazji wymiany akumulatora zauważyłem, że napięcie ładowania mierzone na aku wynosi 15,1 V, niezależnie od temperatury silnika i obciążenia (podczas włączania świateł, klimatyzacji, wciskania na pedał gazu utrzymuje się elegancko w granicach 15-15,1 V). Podczas nawet dłuższej jazdy nie zauważyłem nic niepokojącego jeśli chodzi o pracę akumulatora - nie gotuję się, ani nie słychać "gazowania". Błąd pomiaru wykluczam, użyłem miernika wysokiej klasy. ECU również wskazuje takie napięcie. Podmieniłem stary akumulator z nowym, wartość napięcia ładowania bez zmian.

    Napięcie na aku jest prawidłowe - 12,6 V.

    Książki podają maksymalną górną granicę napięcia ładowania jako 14,9 V, dlatego mnie to zdziwiło.
    Czy to oznacza nieprawidłowo działający regulator napięcia? Nie chciałbym używać nowego akumulatora dopóki nie rozwiążę tego problemu.

    Pozdrawiam,
    Maciek
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    podłączę się pod temat z nieco innym problemem, a mianowicie u mnie napięcie jest chyba zbyt niskie bo wynosi 13,94V na wolnych (podczas jazdy maks 13,95V). W tych samych warunkach w focusie zmierzyłem 14.2 V. W przeciągu 6 lat wymieniłem 3 akumulatory i teraz kolejny odmawia współpracy - dziś nie odpaliłem pomimo, że auto stoi w ogrzewanym garażu. Pobór prądu na postoju 0,05A (auto zamknięte) więc nic nie zżera prądu, przy czym w focusie idzie 0,37A i auto zawsze odpala bez problemu choć jeździ na starym aku który w alfie mi padł.
    Macie jakieś sugestie? Wymieniać regulator?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    prawidłowe napięcie ładowanie zamyka sie w przedziale 13,8-14,4V poza tym przedziałem trzeba szukac problemu, w tym przedziale jezdzimy i nie marudzimy.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kali_33 jakie akumulatory kupujesz? Może w tym tkwi przyczyna.
    A napięcie ładowania mierzyłeś pod obciążeniem? (Światła, klima i co tam jeszcze masz).

    Spotkał się ktoś z podwyższonym ładowaniem? W ASO nie potrafili odpowiedzieć czy to dobrze czy źle. Ale chętnie wymienią/zregenerują alternator...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    podłączę się pod temat z nieco innym problemem, a mianowicie u mnie napięcie jest chyba zbyt niskie bo wynosi 13,94V na wolnych (podczas jazdy maks 13,95V). W tych samych warunkach w focusie zmierzyłem 14.2 V. W przeciągu 6 lat wymieniłem 3 akumulatory i teraz kolejny odmawia współpracy - dziś nie odpaliłem pomimo, że auto stoi w ogrzewanym garażu. Pobór prądu na postoju 0,05A (auto zamknięte) więc nic nie zżera prądu, przy czym w focusie idzie 0,37A i auto zawsze odpala bez problemu choć jeździ na starym aku który w alfie mi padł.
    Macie jakieś sugestie? Wymieniać regulator?

    dokładnie jak kupujesz akumulatory firmy kogucik albo w marketach gdzie czesto sa to stare akumulatory to moze tak byc ze tak czesto wymieniasz, ewentualnie nie umiesz dbac o akumulator........ np czesto krotkie odcinki beda wplywały na zasiarczenie akumulatora bo bedzie niedoladowany ...itd itp....

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekzabrze Zobacz post
    dokładnie jak kupujesz akumulatory firmy kogucik albo w marketach gdzie czesto sa to stare akumulatory to moze tak byc ze tak czesto wymieniasz, ewentualnie nie umiesz dbac o akumulator........ np czesto krotkie odcinki beda wplywały na zasiarczenie akumulatora bo bedzie niedoladowany ...itd itp....
    pierwszy był oryginał, który do tej pory jeździ bez problemu w focusie, w alfie ledwie kręcił. Potem padła centra futura a teraz jest varta silver 72Ah. Więc chyba nie w tym rzecz...
    Poprawiłem trochę mocowanie klemy masowej do aku, była zafajdana jakimś smarem, mam nadzieję że to pomoże. Dziś rano odpaliła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kali_33 jakie akumulatory kupujesz? Może w tym tkwi przyczyna.
    A napięcie ładowania mierzyłeś pod obciążeniem? (Światła, klima i co tam jeszcze masz).

    Spotkał się ktoś z podwyższonym ładowaniem? W ASO nie potrafili odpowiedzieć czy to dobrze czy źle. Ale chętnie wymienią/zregenerują alternator...
    mierzone na światłach, radio, klimie i takich tam, napięcie było praktycznie cały czas takie same poza krótkimi spadkami w momencie włączania odbiorników (o jakieś 0,1-0,2V).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Witajcie mam problem z mojim ładowaniem. Aku mam dobry bo alfa odpala i napiecie ma 12.34. A ładowanie na wolnych obrotach pod obciazeniem jest 12.45!!. po dodaniu gazu ok 1500obr. widac jak swialta zaczna jasniej swiecic, jest taki skok napieci i wtedy ladowanie jest 13.78. Czyli co kupic regulator ? jaki kupic i ile kosztuje ? alternator prawdopodobnie DENSO.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoNiuS Zobacz post
    Witajcie mam problem z mojim ładowaniem. Aku mam dobry bo alfa odpala i napiecie ma 12.34. A ładowanie na wolnych obrotach pod obciazeniem jest 12.45!!. po dodaniu gazu ok 1500obr. widac jak swialta zaczna jasniej swiecic, jest taki skok napieci i wtedy ladowanie jest 13.78. Czyli co kupic regulator ? jaki kupic i ile kosztuje ? alternator prawdopodobnie DENSO.
    12.34 V to stanowczo za mało jak na sprawny akumulator. Ja aktualnie zdecydowałem się na boscha s5 77ah i auto zupełnie inaczej odpala niz na poprzednich. Wielu pisało o tym że w alfie jest zbyt słaby rozrusznik, ja obecnie nie odczuwam tego problemu, auto w ogóle nie telepie przy rozruchu, co mnie nieco zaskoczyło.
    U ciebie pewnie regulator padł, chyba że coś ci mocno obciąża instalację na wolnych. Ile jest bez obciazenia?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    A ja mam dziwną sytuację - ładowanie skacze - od 13,5 do 14,2V na akumulatorze. Co zrobiłem przeczyściłem wszystkie główne punkty masy ( aku karoseria, karoseria skrzynia ), plus na alternatorze, na rozruszniku i z rozrusznika do aku. Nic nie pomogło - nadal to samo. Teraz naładowałem aku na max - zrobiłem nowe kable masy ( kabel spawalniczy 100% miedzi, konektory miedz,przekrój 35mm ), dodatkowo zrobiłem dodatkowe połączanie masy silnik z skrzynią (ten sam punkt z którego idze masa do skrzyni i do silnika do pokrywy zaworów ). Teraz jak mam auto włączone to na luzie z światłami, klimą jest koło 13,7 - 13,5V, z wyłączonym wszystkim 14,2V, z włączoną klimą i światłami przy 2000 obrotów jest na aku koło 14,2. Czy to nadal nie jest za mało? Co jeszcze zrobić aby było lepsze ładowanie? ( pytam bo mam bardzo rozbudowane audio, Aku 84Ah i czym większe lądowanie tym lepiej )

    Co ciekawe za każdym razem jak mierzę plus z alternatora z minusem do silnika jest zawsze stałe 14,2V- tu nie ma żadnych wahań

    ???

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Ja tez się podpinam pod temat. Pomimo iż mam 2.4 ale u mnie ładowanie skacze jak oszalałe, od 6 do 14,2V. Regulator? Bo narazie zamówiłem tylko szczotki ale chyba domówię regulator.

Podobne wątki

  1. jaki regulator napięcia do alternatora?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 09:38
  2. [146] [146] Regulator napięcia
    Utworzone przez ŁukaszG w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 21:11
  3. Czy to będzie ten regulator napięcia ?
    Utworzone przez albert51 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 21:31
  4. Regulator napięcia 1,9 jtd
    Utworzone przez slider2002 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 17:13
  5. Regulator napięcia
    Utworzone przez slejerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory