Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 199

Temat: Zawieszenie / sprężyny

  1. #181
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ile Km już zrobiłeś po wymianie amorków?

  2. #182
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    600.

  3. #183
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie

    Panowie mam pytanko do osób, które miały jakiekolwiek porównanie między dostępnymi zestawami sprężyn obniżających. Sytuacja wygląda tak, że mam SW TBi z zawiasem Ti, ale widać, że sprężyny są już mocno zmęczone i auto nisko siedzi(co mi nie przeszkadza). Miałem w poprzedniej 159SW z 1.9JTD eibachy pro-kit i ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony, jednak chciałbym coś z większym obniżeniem. Szczególnie tył w eibachach nie siadł tak jak oczekiwałem. Poniżej zdjęcie na seryjnym zawiasie Ti(Biała) i Eibach(Szara). I przód i tył siedzi niżej niż w moim poprzednim aucie na eibachu(mam bezpośrednie porównanie). Ktory zestaw da mi największe obniżenie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	184.8 KB
ID:	229042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1966.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	229044
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1966.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	68.4 KB
ID:	229043  
    Ostatnio edytowane przez tomkierz ; 26-05-2017 o 00:25

  4. #184
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Hagi z tego wg mnie tylko taki wniosek że już musiałeś mieć amorki dobrze zmęczone i dlatego siadało trochę niżej a teraz nowe amorki twarde to siedzi wyżej.

  5. #185
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Hagi, amortyzatory nie są wbrew pozorom identyczne. O ile pamiętam Bilsteiny na przykład mają trochę wyżej mocowanie sprężyny. Ale zwykle są montowane z Eibachami, więc tego tak nie widać. Może Kayaby też dają większy prześwit niż OEM. Najprościej byłoby zmierzyć nowe i stare.
    Kimi, po największe obniżenie to trzeba się wykosztować na gwint Sprężyny Novitec i H&R deklarują podobne obniżenie co Eibach, chociaż Eibach jako jedyny ma informację, że w SW tył obniża o 20, a nie 30mm.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  6. #186
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Nie no oczywiście ze jak ktoś chce mieć już naprawdę nisko to gwint ale temat był o sprężynach To że tył siedzi wyżej to w sumie nawet logiczne jest:0 Przecież tył waży dużo mniej niż przód auta to i masa nie obciąża sprężyn w dół Aczkolwiek w sedanie w miarę równo siada

  7. #187
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Zawieszenie / sprężyny

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Hagi z tego wg mnie tylko taki wniosek że już musiałeś mieć amorki dobrze zmęczone i dlatego siadało trochę niżej a teraz nowe amorki twarde to siedzi wyżej.
    Cytat Napisał Exocet Zobacz post
    Hagi, amortyzatory nie są wbrew pozorom identyczne. O ile pamiętam Bilsteiny na przykład mają trochę wyżej mocowanie sprężyny. Ale zwykle są montowane z Eibachami, więc tego tak nie widać. Może Kayaby też dają większy prześwit niż OEM. Najprościej byłoby zmierzyć nowe i stare.
    Kimi, po największe obniżenie to trzeba się wykosztować na gwint Sprężyny Novitec i H&R deklarują podobne obniżenie co Eibach, chociaż Eibach jako jedyny ma informację, że w SW tył obniża o 20, a nie 30mm.
    Tak, domyślam się że z pewnością były już zmęczone i osiadły a nowe, świeże stoją nieco wyżej. Choć uważam ze cholernie za wysoko. Widziałem Kayaby na eibachu u kogoś i dobrze to wyglądało. U mnie, mam wrażenie ze chyba wyżej niż seria. Chyba że już zapomniałem jak wysoko stoi seria. Blisteiny na pewno mają nieco wyżej mocowanie sprężyny a i pewnie przy innych amortyzatorach jakieś minimalne różnice, które powodują taki efekt. Na starym amortyzatorze podobało mi się jak siedziała, na nowych bardzo mi się nie podoba. Co ciekawe u mnie tył siedzi bardzo mocno, wiec pewnie też amory już osiadły i może jak wymienię tylne też na nowe kayaby, tył lekko się podniesie i spowoduje to że i przód będzie lepiej wyglądał? Bo skoro tył siedzi to przód zaczyna stać wyżej. Może to potęguje taki efekt?





    Cytat Napisał tomkierz Zobacz post
    Panowie mam pytanko do osób, które miały jakiekolwiek porównanie między dostępnymi zestawami sprężyn obniżających. Sytuacja wygląda tak, że mam SW TBi z zawiasem Ti, ale widać, że sprężyny są już mocno zmęczone i auto nisko siedzi(co mi nie przeszkadza). Miałem w poprzedniej 159SW z 1.9JTD eibachy pro-kit i ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony, jednak chciałbym coś z większym obniżeniem. Szczególnie tył w eibachach nie siadł tak jak oczekiwałem. Poniżej zdjęcie na seryjnym zawiasie Ti(Biała) i Eibach(Szara). I przód i tył siedzi niżej niż w moim poprzednim aucie na eibachu(mam bezpośrednie porównanie). Ktory zestaw da mi największe obniżenie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	184.8 KB
ID:	229042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1966.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	229044
    Widzisz, u mnie w sedanie z kolei tył usiadł znacząco wręcz aż za mocno. Wiec albo eibach eibachowi nie równy albo rzeczywiście mam mocno zmęczone amory z tylu i dlatego, choć amortyzują jeszcze w normie.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 29-05-2017 o 07:37

  8. #188
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Amortyzatory służą do tłumienia, nie utrzymują samochodu, to rola sprężyn. Więc tak, zużyte sprężyny spowodują opadnięcie i tak, amortyzatory różnią się wysokością mocowania sprężyny, ale nie, zużycie amortyzatora nie wpływa na prześwit.
    A Eibachy występują w trzech wersjach w zależności od silnika 159.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  9. #189
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ok. Tyle wiem. Też wcześniej nie brałbym amortyzatorów pod uwagę jeśli chodzi o prześwit. Ale wytłumacz mi to co zachodzi u mnie.
    Seryjne amory i seryjne sprężyny - tył siedzi niżej. Myśle sobie sprężyny zużyte z tylu - wymieniam. Tył nadal niżej.
    Zakładam eibachy na przód i tył na seryjnych, tych samych amorach, tył nadal niżej.
    Pękło mocowanie sprężyny na amorku z przodu, wymieniam na kayaba- przód poszedł jeszcze wyżej - ok inny amortyzaor , mogą się różnic. Dlaczego więc tył cały czas był niżej od przodu jeśli sprężyny wyeliminowałem, został do wymiany tylko amortyzator. Teraz tego dokładnie nie sprawdzę bo jak wymienię to też dam te kayaby żeby były takie same a jak wspomniałeś mogą się różnic od seryjnych wiec efekt inny może być.

  10. #190
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Szkoda, że nie zmierzyłeś odległości między osią, a błotnikiem. Byłoby dokładnie wiadomo, a tak nie do końca rozumiem. Chodzi Ci o to, że tył siedzi niżej od przodu? Pytanie z gatunku głupich i banalnych, ale na pewno przy montażu nie pomylono przednich z tylnymi?
    Mocowanie sprężyny to jedno, drugie to skoro mocowanie pękło, to mogło wcześniej już trochę się ugiąć. I trzecie to sprężyna może jakoś się na początku układać na nowym mocowaniu. I to tyle, poza tym nie widzę wpływu amortyzatora- tzn. która część miała by w nim utrzymać samochód. Ale chętnie się dowiem..
    I jak już ktoś wspominał ciekawostkę w tym wątku, w EPERZe jest z 10 różnych numerów części sprężyn tylnych w zależności nie tylko od silnika, ale i wersji wyposażenia (wszystko swoje waży).
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

Podobne wątki

  1. Zawieszenie AP - sprężyny + amortyzatory
    Utworzone przez maniek015 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 12:42
  2. Sprężyny/zawieszenie - czy to tak ma być
    Utworzone przez Matejko' w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 20:57
  3. Sportowe sprężyny vs Gwintowane zawieszenie
    Utworzone przez Vodzu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 12:09
  4. Zawieszenie wahacze +amorki + sprężyny
    Utworzone przez banita w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 18:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory