Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Temat: Jak wyłączyc funkcję AUTO przy prędkości nawiewu?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik302 Zobacz post
    Panowie a jak to jest z tym chorym nawiewem. Latem klima mi działała tz ustawiałem sobie 16-17 stopni i ładnie chłodziła tera zimą daje 16-17 to leci letni powietrze dopiero jak dam na LO to klima idzie na maxa zimnym.
    Nie można mylić klimatronika z samą sprężarką klimy.
    Bo klimatronik to nie jest tylko chłodzenie, zadaniem klimatronika jest utrzymanie wewnątrz auta ustawionej na wyświetlaczu temperatury, sprężarka klimy jest tylko 1 z integralnych elementów klimatronika. Bo w czasie upałów nie mógł by wychłodzić kabiny. Gdy temp. jest niska korzysta z kolei z nagrzewnicy.
    Gdy na zewnątrz jest 30st to logiczne jest że po ustawieniu 16st będzie dawał zimnym na maxa aby szybko dobić do temp. 16st wewnątrz auta. Teraz jest na dworze ok. 10st., to jakby ładował zimnym to zamiast tych 16 było by poniżej 10. Ustawiłeś LO, więc wymusiłeś aby sadził chłodnym powietrzem.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Wystarczy nacisnąć zmniejszenie nawiewu i ,,auto'' się wyłącza. Ja ustawiam poziom nawiewu np. na 2 kreski i ,,auto'' jest na stałe wyłączone. Aby przejść na ,,auto'' wystarczy nacisnąć lewy sterownik temperatury dłużej. Wtedy tym sterownikiem przejmuje się też kontrolę sterownika pasażera.
    Wszystko jest w instrukcji. A tak w ogóle to przejechałem się 10 km i wszystko było jasne bez żadnej instrukcji.
    No ale ja jestem genialny.
    Żartowałem

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik302 Zobacz post
    Panowie a jak to jest z tym chorym nawiewem. Latem klima mi działała tz ustawiałem sobie 16-17 stopni i ładnie chłodziła tera zimą daje 16-17 to leci letni powietrze dopiero jak dam na LO to klima idzie na maxa zimnym.
    To proste.Zimą jest zimniej niż latem, i jeżeli w samochodzie masz ok 20 stopni to inaczej odczuwasz różnicę temperatury między 20 a 16. Latem w samochodzie dochodzi do 60, 70 stopni, więc jak sobie włączysz 16 to..... łeb urywa.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik302 Zobacz post
    Panowie a jak to jest z tym chorym nawiewem. Latem klima mi działała tz ustawiałem sobie 16-17 stopni i ładnie chłodziła tera zimą daje 16-17 to leci letni powietrze dopiero jak dam na LO to klima idzie na maxa zimnym.
    Dokladnie tak jak tomio napisał: klimatronik będzie dmuchał takim powietrzem, żeby jak najszybciej osiągnąć temperaturę jaka Ty ustwiłeś na wyświetlaczu. Jeżeli temp. jaką ustawiłeś jest wyższa od temp. na zewnątrz będzie podawał ciepłe powietrze, jeżeli niższa niż na zewnątrz - to będzie dmuchał zimnym. Ustawienia LO i HI bez względu na temp. dają zimne lub ciepłe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał waldi102 Zobacz post
    Wystarczy nacisnąć zmniejszenie nawiewu i ,,auto'' się wyłącza. Ja ustawiam poziom nawiewu np. na 2 kreski i ,,auto'' jest na stałe wyłączone. Aby przejść na ,,auto'' wystarczy nacisnąć lewy sterownik temperatury dłużej. Wtedy tym sterownikiem przejmuje się też kontrolę sterownika pasażera.
    Wszystko jest w instrukcji. A tak w ogóle to przejechałem się 10 km i wszystko było jasne bez żadnej instrukcji.
    No ale ja jestem genialny.
    Żartowałem
    Gdzie jest napisane w instrukcji jak całkiem wyłączyć AUTO? Bo albo kulawo czytam albo mam jakąś inną instrukcję U mnie tak nie ma jak u Ciebie, że mam napis AUTO i jak zmniejszam silę nawiewu nawet do 1 kreski to znika mi napis AUTO - Ty tak masz???
    Bo w życiu liczą się szybkie kobiety i piękne samochody...


  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Tak - zmniejszam poziom nawiewu i ,,auto'' się wyłącza. Poziom nawiewu jest stały, taki jak sobie sam zadam. Klimatronic nie reaguje wtedy na:
    otwarcie drzwi czy tez uchylenie szyb
    poziom zawilgocenia itp parametry.
    nawiew jest wtedy na ustalonym ręcznie poziomie
    Do kabiny jest wrzucane powietrze o zadanej temperaturze np. 22 stopnie, przy czym automat nie zwiększa nawiewu ani go nie zmniejsza. Co najdziwniejsze obwódka informująca, że schładzanie powietrza jest w pogotowiu jest cały czas podświetlona. Podejrzewam, że przy wyższych temperaturach na zewnątrz schładzanie się włączy i do kabiny będzie docierało powietrze np.o temperaturze zadanej na sterowniku.
    Nie będzie tylko efektu, że na siłę będzie schładzane wnętrze kabiny.
    Czyli wszystko działa jak w zwykłej klimatyzacji (nie klimatronic).
    W ręcznej klimatyzacji ustawia się temperaturę ,,na oko'' i prędkość nawiewu.
    Ostatnio edytowane przez waldi102 ; 23-11-2013 o 22:18

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    To nie wiem czy tak ma być jak Ty masz... Czy u kogoś jeszcze przy zmniejszaniu prędkości nawiewu znika AUTO?
    Ja siedzialem w paru 159 i w żadnej zmniejszenie mocy nawiewu nie powodowało zniknięcia napisu AUTO. Po prostu zmniejszał się nawiew ale funkcja jaka byla wcześniej ustawiona FULL AUTO albo AUTO zostawała.
    P.S. Nie zdziwi mnie jak w każdel Belli będzie inaczej, czyt. po włosku
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 23-11-2013 o 23:24
    Bo w życiu liczą się szybkie kobiety i piękne samochody...


  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Ja u siebie nawet nie wiem jak jest przy zmniejszaniu obrotów, nie zwróciłem na to uwagi.
    Jutro z ciekawości to sobie sprawdzę.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar waldi102
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    To nie wiem czy tak ma być jak Ty masz... Czy u kogoś jeszcze przy zmniejszaniu prędkości nawiewu znika AUTO?
    Ja siedzialem 2 paru 159 i w żadnej zmniejszenie mocy nawiewu nie powodowało zniknięcia napisu AUTO. Po prostu zmniejszał się nawiew ale funkcja jaka byla wcześniej ustawiona FULL AUTO albo AUTO zostawała.
    P.S. Nie zdziwi mnie jak w każdel Belli będzie inaczej, czyt. po włosku
    Specjalnie sprawdziłem w samochodzie jak to w rzeczywistości działa. Wszystko jest tak jak napisałem. Dla mnie to było tak logiczne, że zdziwiłem się, że u kogoś jest inaczej.
    Logicznie myśląc jeżeli ingeruje się w jakieś urządzenie ustawione na pracę automatyczną to powinno (to urządzenie) przejść na prace ręczną. Tak więc zmiana poziomu nawiewu jest według mnie taką ingerencją i klimatronic powinien automatycznie przejść na pracę ręczną. Mój syn ma Clio z klimatronikiem i tam ingerencja w prędkość nawiewu też automatycznie wyłącza tryb ,,auto''.

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Podobnie działa to w Nissanie Pathfinderze, Passat B6, Polo 6R, BMW 3(F30) czy 5 (F10) (wszystkie z klimatronikami) - jak tylko w trybie "Auto" ruszysz siłę nawiewu (w BMW też kierunek), to "Auto" się wyłącza.

    Jest to logiczne, ponieważ zaingerowałeś w "domyślny" program klimatronika na otrzymanie zadanej temperatury, więc co może Ci klimatronik zapewnić, to tylko powietrze o danej temperaturze, a nawiewami (kierunkiem/siłą nawiewu) martw się sam.
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Nie wiem czy dokładnie o tym samym mówimy. Bo u mnie AUTO jest cały czas aktywne i czy zwiększam czy zmniejszam moc nawiewu lub jego kierunek AUTO cały czas się pali i mówie o samej dmuchawie bez włączonej klimy.
    A Ty jak odpalasz silnik to na wyświetlaczu prz mocy nawiewu (kreskach) masz napis AUTO? I jakieś to dziwne, że od 3 krsek włącza Ci się jak zmniejszasz siłę nadmuch to się wyłącza...
    Bo w życiu liczą się szybkie kobiety i piękne samochody...


Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. Gaz przy dużej prędkości wyłącza się
    Utworzone przez dlugolek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 10:26
  3. Problem przy dużej prędkości
    Utworzone przez Krysia Osowicz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 15:38
  4. Buczy przy prędkości ok. 120k/h
    Utworzone przez felek14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 20:17
  5. Świszczenie przy małej prędkości
    Utworzone przez Roni_Sanok w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory